Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocik még mindig azt...

A szocik még mindig azt hiszik hogy mindenki minimálbérért dolgozik?

Figyelt kérdés
Ugye most mindenki azzal pedálozik hogy a románoknál nagyobb lesz a minimálbér, de őszintén, ki az aki minimálért elmegy ma dolgozni Magyarországon? Amikor egy gyári operátor 150k+ -t keres nettóval?
2018. okt. 30. 17:35
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

#22

Ha nekem címzed a válaszodat akkor ajánlatos le is írni, mert így csak lóg a levegőben. NEKEM van nevem is ráadásul, lehet tudni ki szült hozzád.

Jó szokáshoz híven egy csomó olyat próbálsz a számba adni amit NEM mondtam. De sebíj, megszoktam, hogy csúsztatás, ferdítés nélkül nincs reakció, mert anélkül nem sikerülne.

A "közel egy évtizede vannak kormányon" az 8 év. A 2010-es csődközeli helyzetben 1 millió embert érintő devizaválság kellős közepén vették át a kormányzást. Akkor 10,8% munkanélküliség volt, tömegével volt várható a kilakoltatás, árverezés, munkahelyek megszűnése stb. Az első 2 év ennek a rendbetételében zajlott, rezsicsökkentéssel, családi adókedvezménnyel, egykulcsos adó bevezetésével, végtörlesztéssel, forintosítással stb. stb. 2013-tól van érezhető javulás és ezt a választók díjazták is 2014-ben. Azóta 1 cklus telt el, ami alatt másfélszeresére nőtt az átlagbér, duplájára a minimálbér, 4% alá a munkanélküliség, miközben csomótermék ÁFA-ja 5%-ra csökkent. Nincs még egy kormyányciklus, ahol ekkora reálbéremelés történt volna.

De ettől még nem lett minden jó és szép, nincs itt sem hatalmas életszinvonal vagy svájci bérezés. Van munkanélküliség, szegénység és sok-sok probléma.

Az, hogy eltagadod azokat a sikereket amikhez mérhetőt más kormánynak még nem sikerült elérnie, és azt képzeled ennél többet lett volna képes más elérni, szimpla butaság. Ugyanis akik még a palettán vannak lehetőségként, azok már megmutatták, hogy nem, nem képesek még csak szinten tartani sem az országot.

2018. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!