Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A csovesek most is keregetnek...

A csovesek most is keregetnek vagy mar azt se lehet nekik?

Figyelt kérdés
Mert ugye eletvitelszeruen kint nem lakhatnak. De attol meg tarhalnak ugyanugy peldaul a Keletinel "vonatjegyre" mint eddig?
2018. okt. 26. 09:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én tegnapelőtt három pesti aluljárón mentem keresztül. Az egyikben volt két fekhely, láthatóan csak rövid időre hagyták el az ott csövezők; a másiknál meg a lépcsőnél fetrengtek vígan hárman, persze piával; a harmadiknál lent, az aluljáróban voltak páran. Szóval nem nagyon látok változást.

Nálunk meg szerencsére nem láttam az elmúlt napokban/hetekben hajléktalant az egyik megszokott helyükön, a többinél meg nem jártam. De nem gondolom, hogy nagyon zavargatnák őket.

Tőlem nem szoktak pénzt kérni az itteniek, messzire elkerülöm őket. Viszont több nem hajléktalan kéregető levett már, vagy próbálkozott. Van egy nő, aki távolsági buszjegyre szokott kérni, hónapok vagy évek óta csinálja, állítólag a hapsija a közelből figyeli. Vannak az állítólagos erdélyiek, akik azzal a szöveggel szoktak megállítani embereket, hogy megkérdezzék, merre van a vasútállomás, és aztán "olcsón" kínálják a náluk lévő cuccot, mondván, a határnál elvennék tőlük amúgy. Nekem így lett egyszer egy ágyneműgarnitúrám egy ezresért - persze amikor már vettem elő a pénztárcámat, próbálkozott a nő, hogy adhatok többet is, amennyit gondolok, de nem gondoltam többet, és a cuccot bontatlanul el is ajándékoztam később, mert amúgy nem tetszett.

Meg volt már itt is meg Pesten is fiatal srác, aki 80 Ft-ot kért. Hogy miért pont annyit, nem tudom - gondolom, aki ad neki, az úgyis százast vagy kétszázast ad. De nekik nem szoktam adni.

Pesten meg szinte mindig bepróbálkozik valaki. Recepteket lobogtató nővel is összefutottam már.


Ezzel kapcsolatban csak annyit, hogy törvény szerint tilos ilyen módon koldulni, kéregetni. Az egyetlen megengedett mód, ha ül/áll csendben valahol, előtte egy pénzgyűjtő edény vagy ilyesmi, meg lehet tábla is, amire ráírja, hogy miért kér pénzt. De másokat megszólítani nem szabad, még udvariasan sem.

2018. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!