Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki lenne igazán jó Miniszterel...

Ki lenne igazán jó Miniszterelnök?

Figyelt kérdés
Abból szempontból hogy hajlandó a határt fenntartani, viszont még a belföldi problémáinkat is hajlandó megoldani. (oktatás-,egészségügy)

2018. okt. 19. 21:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

8. válasz:


[link]

2018. okt. 19. 22:18
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

#10

1) Gyurcsány nem hajlandó a határt fenntartani, tehát eleve kiesik

2) Azonnal fizetőssé tenné az eü-t, illetve befejezné a programot "Széfet minden betegágy mellé!", mert MRI, CT, lélegeztetőgép akkor sem lett véve. Pedig szedte a vizitdíjat, eladott minden eü létesítményt, a diliházat is, pedig az utóbbi milyen jól jönne néha.

2018. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 árokpart ***** válasza:
16%
Egyértelműen Gyurcsány-Bajnai kormány. Ha már a lakosság mentális állapotát javítja rövidtávon, illetve befejezik a hajléktalanok boszorkányüldözését már akkor is megérte. Sajnálom mást nem találok erre alkalmasra. A jelenlegi kormánytól meg pár napja egyszerűen görcsbe rándul a gyomrom amióta ahogyan a hajléktalanokkal bánnak. Mondom ezt középosztálybeliként úgy, hogy szerencsére engem a probléma nem érint. Isten bizony a legokosabb lenne az idén meg sem említeni október 23-át, mert nyugodt szívvel ilyen állapotok mellett nem lehet emléknapnak sem nevezni, főleg nem méltósággal megemlékezni. Hagyjuk a 2006-os eseményeket igen akkor sem volt méltó az ünneplésre. Viszont onnantól mostanáig, legalábbis 2010-től méltó volt, csak a kormánynak sikerült a hajléktalanüldözéssel a 2006-os nívót hozni. Abban bízom, hogy a fent említett kormány végre egy tiszta lappal kezd és tanulva 2006-ból és 2018-ból már egy szociális piacgazdaságú országban, ahol mindenki boldogul méltóan ünnepelhetünk majd.
2018. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

13. válasz:


Hűha... kezdem elveszteni a hitemet az emberiségben.

2018. okt. 19. 22:30
 15/20 anonim ***** válasza:
70%

#14

Azért néhány leharcolt nyugdíjas munkásőr miatt ne tedd!:D

2018. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 árokpart ***** válasza:
18%
Nem vagyok munkásőr, koromnál fogva nem is lehettem. Sőt sem én, sem egyik családtagom sem volt semelyik párt tagja sem. Inaktív vidéki értelmiségi vagyok, ha úgy tetszik, jelenleg kisbirtokos parasztemberként, saját részre történő kisárutermeléssel foglalkozom. Minden eddigi pártra szavaztam már a rendszerváltás óta. Viszont a jelenlegi kormánypárt ezzel a hajléktalan üldözéssel nálam végleg betette a kaput. Láttam a médiában megjelent képsorokat és legalább ha nem felháborítóbb mint annak idején az öszödi beszéd amilyen volt. Érdekes az emberek mélyen hallgatnak, nem mennek spontán tüntetni ellene pedig kéne úgy mint 2006-ban. Ebből látszik, hogy a tulajdonképpeni nemzet, már nem él itthon. 2006-ban még itt volt, mert ha most itt lenne ezt nem hagyná szó nélkül. Ami a Gyurcsány-Bajnai kormányt illeti őszintén ki váltaná más a jelenlegi kormányt. Amint írtam az ő akkori hibájukat is elítélem és tiltakoztam is ellene akkor. Viszont remélhetőleg tanultak a hibáikból és képesek lennének az országot mint a 2006-2010 -es és 2010-18-as ciklusoknál jobban kormányozni. Ennyit szerettem volna. Kellemes hosszú hétvégét kedves fórumtársaim.
2018. okt. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
30%
Egy öreg józan gondolkodású parasztember stabilabb volna mint bármilyen tolvaj gecci, aki sosem dolgozott.
2018. okt. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem félünk és nem fázunk, Orbán Viktor a királyunk!
2018. okt. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Érdemes néhány dolgot a helyére tenni.

A határ, mint problematika értelmezhetetlen. Akkor vethető fel, ha valaki éppen változtatni akarná. Egyéb vonatkozásban meg a „fenntartás” nem értelmezhető.

Tévedsz kérdező, a #7 válasz jó némi kiegészítéssel. Tehát egy miniszterelnök – bármilyen hihetetlen – pont ezt teszi. Azonban van egy további feltétel. kellő intelligencia, rálátás és hozzáértés kell, nem a feladat elvégzéséhez, hanem az elvégzésre alkalmas ember kiválasztásához. Mondok egy példát. Amikor egy miniszterelnök kiválasztja a pénzügyminiszterét, azért teszi, mert ő maga ezt a feladatot nme tudná ellátni, ám annyira értenie kell a pénzügyekhez, hogy meg tudja ítélni, X majd képes lesz ellátni.

Az eü megreformálása nem néhány MRI vagy CT vásárlásával oldható meg. Persze, ezek is kellenek, de számos, eszközökkel jól ellátott területen látszik, funkcionális analfabéták nem alkalmasak rá, ha pedig a módszer is hibás, még a profik se. Ott rendszert kell váltani, ezért nem nyúlt hozzá senki. Az csak hab a tortán, ha nem is akart. Gyurcsány például nem is akart. De persze úgy tenni, mintha – na azt nagyon akart.

Gyurcsány-Bajnai kormány soha nem létezett és soha nem is fog. Tűz a vízzel nem működik együtt.

Senkit nem akarok bántani, de aki végigszavazta az összes pártot, nyilván stabil értékrenddel bír. Nálam inkább az volt a probléma, megtalálom-e a legkisebb rosszat. Ma már ez se probléma. A legkisebb rossz is annyira alkalmatlan, hogy nem visz rá a lélek, támogatni.


Ja, a válasz. Ma nincs igazán jó miniszterelnök. Úgy értem, elvileg sincs, nemcsak gyakorlatilag. Ma egy miniszterelnök - ha akar valamit elérni - legelőbb a seprűt kell, hogy kézbe vegye. És ekkor azzal szembesülne, ha alaposan seper, nem lesz ki dolgozzon. Ha meg nem, akkor sok silány marad. Köz szemléletét változtatni rohadtul nehéz. Pedig amíg ez ne m sikerül valamennyire, az összes többinek nem érdemes nekiállni, mert garantáltan nem sikerül. Márpedig itt a probléma az: vagy a fentieket csinálja, ami nem egy igazán jó miniszterelnök dolga, vagy nem a fentieket csinálja, akkor meg nem tud csinálni semmit, ami nem egy igazán jó miniszterelnök tulajdonsága.

2018. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Bajnai Gordon. Őt éreztem eddig a legkorrektebbnek az összes közül.
2018. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!