Magyarországon szétválik a törvényhozás, végrehajtás és a igazságszolgáltatás?
Törvényhozás: Fidesz-KDNP kétharmad
Kormány: Fidesz-KDNP
Igazságszolgáltatás: Polt Péter (Fidesz-KDNP)
1. Törvényhozó hatalom:
- Fidesz-kormány, fideszes miniszterelnök, államelnök, házelnök, stb.
- Kétharmados alkotmányozó Fidesz-többség (igaz, a szavazók kevesebb mint felének felhatalmazásával).
- Fideszes budapesti főpolgármester, fideszes polgármesterek, minden megyei közgyűlés fideszes többségű, 95%-ban fideszes többségű önkormányzatok.
2. Végrehajtás
- Kivétel nélkül minden végrehajtó intézmény, a teljes közigazgatás kormánypárti befolyás alá van vonva, a kormányablakoktól a járási kormányhivatalokon át az állami nagyvállalatokig. Kivétel nincs.
3. Az igazságszolgáltatás:
- Fideszes legfőbb ügyész: Polt Péter Fidesz-tag, a Fidesz etikai bizottságának volt elnöke személyében, kilenc évre megválasztva, életfogytig bebetonozva kormányváltás esetére: csak kétharmaddal leváltható (azaz ha utódját nem sikerül kétharmaddal kinevezni, ő marad funkcióban amíg él).
- Fidesz-katona az Országos Bírói Hivatal élén, a Bibó Szakkolégium volt tagja, Szájer József fideszes politikus felesége, Handó Tünde személyében.
Handó mandátuma 2021-ig szól ugyan, de szintén csak az Országos Bírói Tanács kétharmadának szavazatával leváltható, utódját is így kell jelölni. Kétharmad híján életfogytig hivatalban marad.
- Közigazgatási bíróságok felállítása, jogi felsőfokú képzettség nélküli "bírákkal", akiket az állami intézményekből, közigazgatásból emelnek át az igazságszolgáltatásba, gyorstalpaló képzésük, ideológiai nevelésük kizárólag a fidesz által létrehozott Nemzeti Közszolgálati Egyetemen történhet.
És ott a "negyedik hatalmi ág", a sajtó, teljes fidesz-uralom alatt.
Magyarországon a hatalmi ágak szétválasztása nemhogy nem valósul meg, de épp az ellenkezője történik: központi, pártállami irányítás alá került minden hatalmi ág.
A volt fidesz-frakcióvezető, Navracsöcs Tibor által megálmodott, fideszes pártkatona által vezetett Nemzeti Közszolgálati Egyetem gondolata is épp ezt a célt szolgálta: pártiskolává degradálni a végrehajtó hatalom utánpótlásképzését, a rendőröktől a közigazgatási "bírákon" át a vízügyig, nemzetbiztonságig, honvédelemig vagy épp a közigazgatásig mindent.
Ez nem jogállam, hanem pártállam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!