Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az áthelyeze...

Mi a véleményetek az áthelyezett munkanapokról?

Figyelt kérdés
Ha szavazás lenne ez ügyben mellette van ellene lennétek?
2018. okt. 8. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Inkább legyen munkanap áthelyezés, mint hogy a szabaságból vegyenek el, vagy fizetetlen nap legyen.
2018. okt. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Nincs vele bajom, mert így máskor összefüggően lesz több nap. És sokakat nem is érint. Irodában dolgozók ilyenkor sokszor nem mennek be. Én is sokszor szabadságot írok ki az ilyen napokra. Aki meg össze-vissza dolgozok (pl. kereskedelem, vendéglátás, egészségügy) azoknak meg egyébként is kéne dolgozni és még hosszú hétvégéjük sincs cserébe.
2018. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Tökmindegy, azokra a napokra úgyis beteget jelentek.
2018. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bonyolítja az életet, de nagyon jó rendszer. A munkaadók számára is hátrányos ha ilyen szakadozott munkahetek vannak, hiszen a családosok és aki ki akarja használni azt a munkaszüneti napot egy utazásra, azok szabadságot vennének ki - ellenben a többiek bent lennének, de csak fél gőzzel, hiszen előző nap is pihi volt (esetleg buli) meg a következő nap már hétvége van, és a többiek amúgy sincsenek bent, akkor mit erőlködjön? És ez csak a könnyebben tervezhető irodai munka. Hogyan oldanák meg egy gyártósoron, hogy a szokásos 1-2 betegszabadság helyett 10-20 embert kellene kiváltani? Csak veszteséges lenne a nap a munkaadóknak is.

A munkavállalónak meg jó, hogy több napot kap egyszerre.

Az idegenforgalomnak is jó, hiszen ezek a hosszú hétvégét előre tervezhetőek és mostanában teltházasak is, könnyen kérhetnek érte magasabb árat. Mindenféle program időzíthető ezekhez a munkanap áthelyezésekhez, hiszen a látogatók számí, részvétel mennyisége sokkal nagyobb lesz.

Szóval idegesítő, amikor szombaton kell bemenni és a hétvége csak 1 napos, de ellensúlyozza a hosszú hétvége később.

2018. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Ezek a kommunista szombatok kb semmit nem használnak, érdemi munka aznap nem lesz, az biztos. Vagy töröljék el a rendszert, vagy azt is adják ki szabadnapnak.
2018. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Eddig elég egyoldali vélemények:)
2018. okt. 8. 17:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor itt vagyok én ellenzéknek. :D

Pont tegnap beszélgettünk erről valakivel, hogy mekkora idiótaságnak tartjuk. Azt sajnos nem tudom, hogy mikor és ki vezette be, de elmehetne a fenébe...


Először is: aki teheti, úgyis szabit vesz ki az ilyen napokra, szóval nem dolgozik mindenki.

Aki meg nem teheti, annak iszonyat szívás lehet.

Ugyanis a normál munkarendnél 5 munkanap után jön 2 pihenőnap - variálásnál meg ugye 6 munkanapot (azaz 20%-kal többet) kellene kipihenni 1 nap (azaz feleannyi idő) alatt, ami nonszensz.

És nem vigasztal, hogy "de majd lesz háromnapos/négynapos pihenő", mert addig tök fáradt vagyok.

Biztos vagyok benne, hogy egészségügyileg nem okés a dolog. (Arról már vannak kutatási eredmények, hogy évente legalább egyszer KELL folyamatos legalább két hét pihenő, különben az egészség rovására megy.)

És mindez évente 3-7 alkalommal is akár. :(


Másodszor: ilyenkor mindenki "megbolondul", tömegnyomor van a boltokban, mert "Úristen, egy/két napig nem lesz nyitva semmi", és a sok hülye bevásárol egy-két hétre való élelmiszert, biztos, ami biztos... Én meg alapon utálok vásárolni, tömegben még inkább.


Úgyhogy én ellene szavaznék. Amíg nem volt ez a mizéria, szerintem jobb volt.

2018. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak azért utáltam mert nekem rendes hétköznapi munkaidő volt de a boltokban szombati nyitvatartás ami ugye kisebb boltokban délután 1 max 2-ig van (félreértés ne essék nem velük van a bajom ,a főnökömmel" szóval mikor szombat délután VÉGRE kiengednek belegondolok hogy "jaj beugrok egy kis... ja nem az már bezárt... kéne vennem még ... ja nem az is bezárt" csak kicsit sz.. érzés volt hogy az ismerősi körben kb csak én voltam bent rendesen 8 órát.
2018. okt. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja igen legutóbb az volt hogyha megjött egy csomag amit a főnök várt leléphetek.. na most elvileg aznap xy futárszolgálat dolgozott de mégsem...
2018. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!