Sok alacsony iskolai végzettségű emberrel hogyan lehet fenntartani egy országot?
Miért célja a kormánynak,hogy kevesebb diplomás legyen?
Egy diplomás általában többet keres,ergo többet is adózik.
Ha sok lesz az alacsony keresetű ember,azoktól adó sem fog befolyni annyi.
Ráadásul folyamatosan csökken a népesség,tehát azt sem lehet mondani,hogy ha már szegények is az emberek,de sokan vannak.
Ha nem lesz EU támogatás,miből lesz fenntartva az ország?
Aki szakközép iskolát végez azt miért hívod alacsony iskolai végzettségűnek?
Amúgy szerintem az a célja hogy a nem diplomás szakmákat népszerűsítse mert bizony az összeroppanóban van. Akkora a hiány az építőiparban stb
Az építőipar a legnagyobb kizsákmányoló.
Alacsony fizetésért,nehéz fizikai munka.
Miért menne valaki az építőiparba dolgozni?
Amikor van sok más szakma,ami kényelmesebb,nem kell megdögleni benne?
# 3
Ha leírnám hogy mennyit keres most egy kőműves, festő vagy burkoló azt hinnéd hogy Ausztriáról beszélek
Mellesleg ne gondold azt hogy a szellemi munka kényelmes mert éppen hogy ahhoz acélidegek kellenek ezt tapasztalatból mondom.
Persze igen többet kerestem mint a mostanival de nem érte meg. így mondom neked nyugodt éjszakám nem volt mivel a szellemi munkával járó felelősség megtöri az embert. Azzal nem csak úgy van hogy dolgozol hazamész és elvagy mint a befőtt hanem még a szabadságodon is ezen kattog az agyad mert állandóan előre kell gondolkodni.
Most lehet hogy lenézel érte de nem szégyellem bevallani én inkább csinálom a mostani melómat (hegesztés) mintsem hogy újra pénzügyekkel keljen foglalkoznom. Egyszerűen gyűlölök egyfojtában gondolkodni. A családom is lenéz miatta hogy akkor minek csináltam végig az egyetemet de engem nem érdekel így sokkal nyugodtabb minden
Ki mondta azt, hogy az a cél, hogy kevesebb diplomás legyen? Ma Magyarországon kb 90-100 ezer 18 éves van (az érintkező korosztályok létszáma is hasonló), a felsőoktatásba felvettek létszáma pedig évek óta 70-80 ezer, és növekvő tendenciát mutat (az idei évi szám a legmagasabb az elmúlt 6 évet tekintve). Nem értem, miről beszélsz.
Az EU támogatások az ország fenntartásában pedig elég csekély szerepet játszanak (az EU-ba lépésünk óta átlagban a GDP 3%-a volt), inkább csak az infrastrukturális fejlesztésekben és a mezőgazdaságban jelentősek.
A kormány intézkedései miatt egyre kevesebben mennek egyetemre már most is,mint mondjuk 10 éve.
Ahol hiány van,ott pénzzel lehet növelni a motivációt,nem azzal,hogy a magas képzettségi lehetőséget elzárjuk egyes csoportok elöl.
4 es jól mondja, apám napi 12ezret keres, mondjuk ő falun dolgozik, nem nagyvárosban, cégnél.
Így a hátrány az, hogy télen nem keres szinte semmit, de neki ez a nyári szünet, komoly fizikai munka ám a kőművesség, magasépítészet.
Ja,hát arra ki sem tértünk,hogy bizonyos munkák időszakosak.
Itthon a magyar vállalkozót nem érdekli,hogy neked csak 8-9 hónapig tud munkát adni,a lényeg,hogy legombolja a munkád után a pénzt...
"Itthon a magyar vállalkozót nem érdekli,hogy neked csak 8-9 hónapig tud munkát adni,a lényeg,hogy legombolja a munkád után a pénzt..."
Az ilyen szakmáknál nem a munkások álnak sorban a munkáért hanem a cégek versenyeznek az emberért. Ha netán építkezni fogsz stb. majd saját bőrödön tapasztalod meg hogy hónapokra kapsz majd időpontokat mert annyira levannak terhelve az ezzel foglalkozó cégek, mivel nincs elég emberük
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!