Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fújja fel ennyire a...

Miért fújja fel ennyire a média a kilakoltatásokat?

Figyelt kérdés

Tekintsünk el azoktól, akik önhibájukon kívül esnek csapdába, kerülnek rossz helyzetbe.

Felvett egy hitelt, nem tudja fizetni, és...? Ha mindenkinek hagynák, hogy ott maradjon a lakásban amire nem fizet, minek az ingatlanpiac, minek van hitel, minek vannak bankok? Persze, kell, hogy valamin lehessen csámcsogni, de az túlzás, hogy hatan élnek egymás hegyén hátán egy lakásban, keresőképes felnőttek és nem fizetik vissza a hitelt, mert nekik nincs miből, ugyanmár.


2018. szept. 18. 19:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
47%

"És hogyan gondolod ezt a végleges megoldást?"


A gyerekedet miért én tartsam el az adómból mikor itt vered a brét nonstop? Takarodj el te is dolgozni, és tartsd el magad takács.

2018. szept. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#11 az MNB összesen 1000 milliárd forinttal segítette a Gyurcsány féle svájci frank devizahiteleseket.

azért mondom hogy a Gyurcsány féle, mert az akkori MSZP kormány engedte eladósítani egy olyan külföldi hitelből az embereket, ami várható volt hogy be fog dőlni.

gondolom nem véletlenül engedte akkoriban az MSZP, hogy nyugati bankok ellepjék az egész országot.

a gazdasági válságnál meg csak ölbe tett kézzel nézték ahogy emberek százezreinek dől be a hitele.


a másik, generálkivitelező cégnél dolgoztam 8 évig sofőrként, saját szememmel láttam ahogy épülnek a "luxusházak" jelzáloghitelre az egyszerű népeknek.

olyan építészeti elitizálásokba mentek bele, aminek semmi értelme nem volt csak vitte a pénzt.

250 négyzetméteres amerikai stílusú családi házak 1-2 gyerekes családnak (mert éppen az volt a trendi) aminek a havi álltalány rezsije simán van 80-100+ ezer, plusz a 250-300 ezres törlesztés, 2 kocsi szintén hitelre ésatöbbi.

feleslegesen szórták az emberek a pénzt 20-25 évre eladósítva magukat, és egyszerű emberekről beszélek akik megkaptak egy 30 milliós jelzáloghitelt meg a család vagy az örökség besegített nekik.

merem állítani, hogy amíg ott dolgoztam azoknak a házaknak a felét már rég elvitte a bank.

hogy sajnálom e őket?

egy cseppet sem.

fele annyiból is építkezhettek volna, igaz szerényebb lett volna a ház, és lehet nem tudtak volna vele villogni az ismerősöknek a luxus, fűtött két parkolóhelyes garázzsal, de még mindig benne laknának nem pedig egy lepukkant albérletben.

mindenki pedig nem betegedhet le, nem vesztheti el az állását, nem halhat meg az "adóstársa".

simán csak felelőtlenek az emberek, és 10X tovább nyújtózkodnak mint ameddig a takarójuk ér.

2018. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
21%

#12

Hát igen, ennyi vagy, szépen megmutattad. Gondolom amikor veled egy időben itt vagyok a gyk-n és szerinted nem dolgozom, az azért van mert te nem dolgozol.

A sötétség mindig előjön, főleg amikor érvek nincsenek és marad a primitív tahóság, mint most nálad.

2018. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
17%

#13

Mi akkor vettük a telkünket amikor a szomszédaink, ellenben mivel mi nem vettünk fel devizahitelt hozzá, a forinthitel pedig túl drága lett volna, így később is lettünk készen pár évvel, mint ők. Az a ház már sok éve nem az övék, mert fizetni nem tudták a hitelüket, a mienk meg ugyan még most sincsen tökéletesen készen, de semmi tartozásunk nincs rajta.

És nem, nincs benne szocpol, nem is volt soha, mielőtt valaki elkezdené a szokásos szövegét.

2018. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
#13 Igazad van neked is. Én vettem egy vályog putrit spórolt pénzből, és volt 800 ezer takarékszövetkezeti hitelem, amiből kipofoztuk, amihez egy focicsapatnyi kezes kellett mikor adták, pedig 100 ezret kerestem akkoriban. Volt egy 30 éves 1200-as ladám, most van egy 28 éves kocka ladám, de nincs hitel...
2018. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
13: Fejezzétek már be a Gyurcsányozást ebben a témában. Gyurcsánynak hangyapénisznyi köze van az egész problémához. Nem ő, hanem az emberek voltak olyan ostobák, hogy halomra vették fel a hitelt, nem tartott ő senki fejéhez se fegyvert, miszerint akkor is fel kell venni a deviza hitelt. Különös, anyámék se deviza hitelt vettek fel, mert tudtak előre gondolkodni és rájöttek túl szép, hogy igaz legyen, meg tudtak előre gondolkodni és olyan hitelt vállaltak be, amit akkor is tudnak majd fizetni, hogyha az egyikükkel bármi történik. Persze sok devizás akkor elhordta mindenféle hülyének apámékat, mert miért nem devizát vett fel, azzal sokkal több pénzt tudtak volna felvenni, amiből sokkal nagyobbra tudták volna kibővíteni a házat, stb. Aztán mára mi van? Nekünk meg van a házunk, kifizettük a hitelt, a három deviza hiteles ismerősünk közül kettő meg bukja a házát, mert miután kiköltöztek Németországba dolgozni, csak az egyikük volt hajlandó foglalkozni a törlesztéssel, az egyik család már totál tojik a tartozásukra, a harmadik meg csak kiakarja perelni, hogy elengedjék a deviza hitelből a maradék tartozást (csak azt nem teszik hozzá, hogy még több millió másik hitel tartozásuk van még mellette).
2018. szept. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
59%

Mert nem Afrikában élünk, ilyen gazdasági teljesítmény mellett bőven lenne pénz, hogy minden magyar állampolgárnak legyen emberhez méltó lakhatása. Az adót nem azért fizetjük, hogy az Orbán-család és csókosaik tovább gazdagodjon belőle, hanem hogy a társadalom széles rétegeinek problémáit orvosoljuk.

A szociális bérlakások arányszámában nem hogy a Nyugattól, hanem Szlovákiához képest is súlyos elmaradásban vagyunk. A botrányos hazai helyzetet jól jellemzi, hogy te még ezeket az embereket kéred számon, és nem az államot, meg az önkormányzatot, akik megoldás helyett karhatalmi erővel lehetetlenítik el magyar családok életét.

2018. szept. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Azért ha lefialtatja az asszonyt 3-szor mint takács, akkor tartsa már el! Mi közöm nekem adófizetőként ehhez? Mindenki annyi gyereket csináljon amennyit fel bír nevelni!
2018. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%

19: Mi az, hogy mi közöd? Téged nem zavar, ha ezermilliárdokat pazarolnak el, vagy éppen juttatnak egy szűk elit kezére? Mert erről van szó.

Ezekből az óriási összegekből pusztán gazdasági alapon is megérné szociális bérlakásokat építenie az államnak, mert nagyobb kihasználtsággal, és még igencsak nyomott bérleti díj mellett is nagyságrendekkel több bevétel folyna be ebből, mint az üresen kongó stadionokból. Lehet felszorozgatni az NB1 fordulók nézettségét az átlag jegyárral, ha nem hiszed.

És akkor a családok évében nem dobnának utcára embereket, hanem ezek a családok fel bírnák nevelni a gyereküket tisztességesen, szerényebb anyagi háttér mellett is. Ez lenne a családok, meg a magyar kultúra valódi védelme.

2018. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Felesleges ezért lakásokat építenie az államnak. Sok üres lakás van, majd egymásra találnak a piacon. Miért adjon olcsó lakást az állam a kreténeknek? Akkot adjon nekem is...
2018. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!