Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma megláttam a kapitalizmus...

Ma megláttam a kapitalizmus VALÓDI ARCÁT. Miért mondják azt, hogy ez a legjobb rendszer?

Figyelt kérdés

Pont most nemrég kimentem a VII. kerületbe egy kicsit sétálni. Nem hittem volna, hogy katasztrófaturizmus lesz a kellemes kis sétámból.


Elképesztő amiket ott láttam, még most sem tudtam kiheverni, eltelik még néhány idő, míg megemésztem a látottakat.


Nappal csend és béke volt ott, de amint leszállt az éj, előbúj az embereknek a másik oldala is, megmutatkozott a belső legvadabb ösztöneiknek a zabolátlan tombolása. Valósággal úszni lehetett az erkölcsileg bomladozó kapitalizmus romlottságában. Az embereket semmi sem érdekelte, csak a saját maguk állatias kéjsóvár vágyaik kielégítése. Tele volt drogdílerekkel a környék, akik árulni próbálták a kiéhezett polgároknak a hanyatló kapitalizmus áfiumát, az embereket bódítani-kábítani akarja ez a szégyenletes rendszer.

Az árak az egekben szárnyaltak, valóságos lehúzás volt minden, minden egyes percben több millió forintot szippantott végtelenül éhes gyomrába a kapitalizmus, ezzel pedig egyra csak erősítve magát, hogy egyre csak terjedjen és még több gyanútlan embert ejtsen martalékául.

A bűn áradata teljesen beszennyezett mindent. Annyira, hogy már nem birtam elviselni ezt a pénzéhes és konzumista vágyakat vadul hajhászó atmoszférát és a végén szapora léptekkel kifutottam ennek a gyalázatos rendszernek a VALÓDI bűnbarlangjából.


Hogy mondhatják egyesek, hogy ez a legjobb rendszer? Egy jó rendszerben ezek az emberek a buja testi epekedéseik hízlalása helyett inkább dolgoznának és építenék a hazát és a nemzetünket.



2018. szept. 15. 00:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem úgy a legjobb, hogy a legélhetőbb, hanem úgy a legjobb, hogy a legműködőbb, mert az emberek ösztöneire épül. Míg az összes többi rendszert csak erőszakszervezettel és Orwell-i diktatúrával lehetne fenntartani.


Ráadásul teljesen természetellenes, hiszen az élet törvénye, hogy az erősebb és aki alkalmazkodóképesebb, az előnyre tesz szert a gyengébbekkel szemben.


Ha a gyengéket akarod istápolni, azzal a fejlődést akadályozod meg és csak felborítod a természet rendjét. Amit te fertőnek látsz az magasabbról szemlélve természetes szelekció. A bulinegyedben a saját hányásukban fetrengő fiatalok többsége sokszor 40 előtt meghal, mert két végén égeti a gyertyát és te is részben annak vagy a haszonélvezője, hogy ezek a véglények egy életet végigdolgoznak valami alulfizetett melóhelyen, amiből a fizetést aztán el is bulizzák, mert ez az életük.


Javaslom bérelj ki egy tanyát pár hétre, 1-2 hónapra, próbálj meg ott megélni és túlélni és utána rájössz, hogy a remete életmódot választod-e vagy a civilizációt és a fejlődést.


Senki nem állította soha, hogy a kapitalizmus emberséges lenne és ne lennének áldozatai. De maga az ember sem emberséges.


De az életben van egy egyensúly, amihez az értelmesebb embereknek nem szükséges vallásokban hinniük. Hiszen akár túl jó, akár túl gonosz vagy, mind a kettő visszaüt, mert első esetben kihasználnak nagyon sokan, második esetben meg egyedül maradsz és senkid nem lesz és aki melletted lesz is csak érdekből és azt várja, mikor szúrhat hátba.


Úgyhogy nincs használati utasítás arra, hogy hogyan legyél a kapitalizmus haszonélvezője. Illetve valamilyen szinten mindenki haszonélvezője és áldozata is neki.

2019. márc. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
A kápitálizmus pedig jó. Mondta Kohn bácsi, és tovább számolgatta a bevételt.
2019. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Értem és 2018 szeptembere óta gyötör a gondolat. :)


Mi ez a stílus, talán egy költő vagy író vagy?


A kapitalizmus valóban nem a legideálisabb rendszer de még senki nem talált ki jobbat sajnos.

2019. szept. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Na, most itt álljunk meg egy pillanatra!

Kik mondják ezt? Akiknek haszna van belőle.

Meg azok akiket - a teljes média lenyúlásával - meg lehet téveszteni, mert akárhogy nyomorog a fejébe verik, hogy ez természetes, és majd jobb lesz! (rosszabb lesz!).

A kapitalizmus több száz év alatt olyan hatalmas vagyont halmozott fel - és ezzel együtt megvásárolta magának a hatalmat is - hogy igen nehéz ellene bármit is tenni.

Példa erre az "amerikai álom" nevű baromság, amivel elhiteti a befolyásolható amerikaiakkal, hogy mindenkinek minden elérhető. Az amik most kezdenek ébredezni.

2019. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!