Az EU politikusai szerint a Fidesz és Orbán kormánya nem képvisel konzervatív értékeket, de akkor minek lehetne nevezni helyette?
Keresztyéndemokrata 😃
Amúgy populista, áldemokrata
Az EU politikusai ostobák és hazudnak. Jobb volna kilépni az Unióból
A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5 Időpont ma 19:02
És szerinted honnan kapnánk az EU-s milliárdokat?
Gondolkozhatnál mieltőt megszólalsz, te agymosott félállat.
Szerintem azért érdemi ez a vélemény, mert az EU parlament konzervatív összetételű többségében, akik már bizonyítottak a saját országaikban a konzervatív értékek tiszteletével.
Végül is a populizmus valóban illik az Orbán kormányra, sőt az EU is pontosan azokat a kifogásokat emeli az Orbán kormány ellen amik a populizmus ismérvei.
1. Először is populisták, ez teljesen világos. Megvalósíthatatlan ígéreteket tesznek, hamis eredményekkel büszkélkednek, egymásnak ellentmondó dolgokkal kampányolnak, saját véleményüket és értékrendjüket folyamatosan cserélgetik, változtatgatják (Orbán minden évben új ideológiát hirdet Tusnádfürdőn és Kötcsén), tehát komolyan vehetetlenek, megnyilvánulásaikat nem a felelős politizálás, hanem kizárólag a szavazatmaximalizálás vezérli.
2. Másrészt európai értelemben határozottan szélsőjobboldaliak. Nálunk ez mást jelent belpolitikailag, mivel a magyar társadalom túlzottan is toleráns a szélsőséges eszmékkel szemben, ezért belföldön sokáig ők mérsékelt jobboldalnak számítottak, míg európai kritériumok szerint már eddig is súrolták a szélsőjobboldaliság határát.
Mostmár ezt a határt egyértelműen átlépték, ráadásul belföldön is szélsőjobboldalivá váltak: helyet cserélve a centrum felé húzódó Jobbikkal, kimentek jobbszélre.
3. Harmadrészt valóban illiberálisok, a szó valódi értelmében. Illiberalizmus, mint eszme valóban nem létezik (jól érzékeled, ez csak egy szójáték).
Az illiberális demokráciát viszont a szaknyelv is használja a liberális demokrácia, azaz a jogállam ellentéteként, mint az autokrácia egyik formáját.
Az illiberalizmus tehát nem a liberalizmus, mint eszmeáramlat ellentéte, hanem a jogállamiság ellentéte. Ebben az értelemben ők valóban egy illiberális államot, azaz autokráciát építettek fel.
4. Nacionalisták, a szó legrosszabb, destruktív, populista értelmében, természetesen nem valódi patriótaként (egy patrióta sosem ártana annyit saját országa és nemzete nemzetközi megítélésének, alkupozícióinak, diplomáciai erejének, amennyit ők ártanak nekünk, magyaroknak).
Nacionalizmusuk a sovinizmus határát súrolja (lásd az olyan üresfejű, kirekesztő kreténségeket, mint: "Magyarország egy magyar ország" stb.), kirekesztőek és nem ritkán rasszisták. Lásd például azt, ahogy a "migráns" kifejezést használják egyféle "n.igger" jellegű bélyegként a más származású, vallású, bőrszínű emberek kollektív stigmatizálására. Eredetileg a szó migráló embert jelentene, tehát BÁRKIT, aki migrál, akár legálisan, akár illegálisan, faji, vallási, etnikai, nyelvi, szexuális, stb. hovatartozásra tekintet nélkül.
Eredetileg egy másod-harmadgenerációs magyar állampolgár pl. nem volna nevezhető migránsnak, mivel ő ott született, ahol él, nem migrált.
Ehelyett ők ezt a terminust rasszista értelemben használják: a fehér keresztény emberre akkor se modják, ha valóban migráns, de a színesbőrű, muzulmán stb. emberre akkor is rásütik, ha valójában nem migráns, hanem másod-harmadgenerációs. Ez egy rasszista bélyeg náluk.
5. Gazdasági értelemben protekcionisták, megintcsak nem a szó jó értelmében természetesen. Nem a kis- és közepes vállalkozásokra építenek, hanem egy korrupt, nagytőkés oligarchia kezére játsszák a nemzetgazdaságot.
Összességében tehát elmondható, hogy a Fidesz egy gazdaságilag protekcionista, kirekesztő, populista, nem ritkán rasszista, sovén, ultranacionalista szélsőjobboldali párt, amely illiberális államot épít.
Természetesen semmi esetre sem nevezhetők sem kereszténydemokratáknak (ahoz nem ártana a szóösszetétel legalább egyik felének igaznak lennie rájuk nézve), sem pedig konzervatív jobbközép politikai erőnek.
Azt csak az itthoni, agymosott híveiknek tudják bemesélni, hogy létezik kereszténydemokrácia a keresztény tanítások ellenében, vagy konzervatív jobbközép politizálás szélsőséges, populista retorika és eszköztár mellet.
Ilyen nincs, ez fából vaskarika.
@9: nagyjából. De ezt én nem nacionalizmusnak nevezném, hanem sovinizmusnak. Ja és persze nem szabad elfelejteni a populista demagógiát, amely Hitlert is hatalomra juttatta (tényleg, emlékszik még valaki a 2002-es választás két fordulója között a TF-en mondott orbáni beszédre? Gyakorlatilag teljesen megegyezett Gömbös Gyula kampánybeszédével...)
Szóval rasszista, soviniszta, nepotista autokráciának nevezném -vagy ha nem ragaszkodunk a PC kifejezésekhez akkor egyszerűen önkényuralomnak vagy inkább személyi kultusznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!