Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2006-ban az MTV-székház...

2006-ban az MTV-székház ostromakor a bent tartozkodó munkatársak el voltak bújva?

Figyelt kérdés
Én akkor még kicsi voltam, de most láttam róla egy videót, ahol azt mondja a riporter, hogy csak 2 ablakon szűrődött ki fény.
2018. aug. 31. 05:50
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Nem, úgy tettek ők is, mint akik tüntetnek és vitték haza a TV-ket meg a zsebrádiókat.
2018. aug. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Az ostrom alatt teljesen ugyanúgy ment a műsorkészítés odabent, mintha nem lett volna semmi odakint.

A híradóban sem számoltak be az eseményekről, ha nincs ott a Hír TV tudósítója és nem közvetítik az eseményeket folyamatosan, akkor az országban nem is tudtak volna róla, hogy mekkora balhé van.

A tévé hátsó bejáratán keresztül folyamatosan mentek ki-be az ott dolgozók és a vendégek, miközben a főbejáratot támadták és előtte a téren már gyújtogattak. Pontosan ez tette annyira felháborítóvá az akkori eseményeket, mert az épületet akkor védő rendőröket szándékosan hagyták magukra a felsőbb vezetőik, hiszen a hátsó kapun keresztül mehetett volna erősítés, de nem ment, ahogy kívülről sem segítetek nekik, pedig a környező utcákban rengeteg odavezényelt rendőrt hatalmi szóval tartottak vissza a közbelépéstől, pedig a társaik segítségére akartak volna menni.

A támadás alatt folyamatosan ürült ki a tévé épülete a hátsó ajtón keresztül ahogy lementek a műsorok. Volt vendég aki addig nem is tudott az utcán folyó eseményekről amíg el nem ment, mert a bent a tévé épületében nem mondták el neki, csak kint tapasztalta meg. Amikor a támadás olyan fokú lett, hogy várható volt, hogy bejutnak az épületbe, akkor ürítették ki az épületet és mentek ki a rendőrök is ezen a hátsó kapun keresztül. Van videó arról, ahogy betörnek az épületbe az ostromlók, majd teljes tanácstalansággal téblábolnak, mert fogalmuk sincsen arról, hogy MINEK törtek oda be és mihez kezdjenek a helyzettel, majd elkezdtek elszivárogni és hazamenni. A vége felé már tényleg kevés ablakon látszott fény, hiszen kimentek a tévéből az emberek.

2018. aug. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
rettegtek az elvtársak a bársonyszékekben
2018. aug. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 leírása tökéletes.
2018. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy két kiegészítés:

-Odabent Baló György "beszélgetős műsora" ment, mikor is hirtelen elkerekedett a szeme, és elmondta, hogy most kapta a hírt, miszerint a tévé épülete ostrom alatt áll. Ő később gyalog volt kénytelen hazamenni (na jó, lehet hogy taxival), mert az autóját felgyújtották a békés ostromlók.


-Igenis volt célja az ostromnak, egy petíciót akartak beolvasni élő adásban, mely tartalmazta - többek közt - hogy a Fradi kerüljön vissza az NB I-be. (Ha valaki nem tudná, akkoriban a csapat olyan mélyponton volt, hogy kiestek.)


-"Van videó arról, ahogy betörnek az épületbe az ostromlók, majd teljes tanácstalansággal téblábolnak," aztán a nagy tanácstalanságban kirámolják a büfét... (Kérem, én ezt a HírTV-n láttam, nem most találom ki! Sőt, mivel egy akkori kolléganőm édesanyja volt a büfés, ő is megerősítette, hogy milyen lerabolva találta másnap a büfét. Sokan erre azt mondták, hogy ki lett fizetve. Hát, lehet... )

2018. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!