Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig húzza ezekkel a feltéte...

Meddig húzza ezekkel a feltételekkel az Eu? Mit kellene változtatni?

Figyelt kérdés

Csak az válaszoljon, aki érdemben képes.

Felesleges leírni hogy mennyi ostoba vagyok, csak mert men látom hogy mennyire jó is ez nekünk.


Néhány soros indoklás talán nem nagy kérés!


2010. jún. 21. 14:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ebben a formában max. 10-15 évet saccolok neki. Utána mindenképpen változni fog, csak azt nem lehet még tudni, hogy az "Európia Egyesült Államok" irányába, a "Nemzetek Európája" irányába, esetleg a külön álló nemzetek irányába. Mind szemléletben, mind gazdaságilag akkor különbségek vannak a tagállamok között, hogy egyszerűen ezen valahogy változtatni kell. Viszont remélem a 2. vagy a 3. út válik valóra.
2010. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
5%
Azt nagyon nehéz megválaszolni, hogy meddig húzhatja, de az biztos, hogy ha működőképes egységként akar működni, akkor valahogy el kell érnie, hogy azzal együtt, hogy egy egységes, minden tagnak hasznot jelentő, egységes elosztást biztosító, fejlődőképes gazdasági rendszert hoz létre, és próbálja növelni az integráció mértékét is. A dolog érdekessége az, hogy ha belegondolsz, önmagában sem egyszerű egyik lépés sem, de az sem tisztázott, hogy melyikkel kellene kezdeni, melyik tudná elősegíteni a másik lépést, esetleg megvalósítható-e egyben a két törekvés. Jelenleg az együttes megvalósításra törekszenek, egyelőre nem sok sikerrel. Az biztos, hogy megfontolt, összehangolt és egységesen elfogadott gazdaságpolitikára van szükség, ami ennyi, kicsi, de jelentős különbségekkel rendelkező tag részvételével nehezen megvalósítható.
2010. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Amúgy a 10-15 év nem hülyeség, ugyanis nagyjából olyan időközönként született egy-egy módosító, kisebb-nagyobb eredményeket elérő új szerződés, tehát valamiféle változás a szerkezetben nagyjából 10-15 évente volt. Sajnos most úgy látom, hogy ez nem elég gyors, ennél reakcióképesebbnek kellene lennie.
2010. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A bajt ott látom, hogy az Eu vezetői sem a kontinens jövőjéért aggódnak, inkább kiszolgálják a multi nagytőke törekvéseit. Az teljesen belátható hogy minden tagállam elsősorban a saját nemzetéért harcol " bár ez a mi esetünkben nem igaz" de mindenek előtt és felett állnak a nagy tőkecsoportok. Sajnos nekik teljesen más az érdekük mint amiről eddig beszélt az Eu. Így a kérdés talán az hogy maga az Eu képes- e, ellent állni a globális nagytőkének? Ha nem, akkor szerintem 5 éve ha van az Eu nak, hiszen a déli és keleti tagoknak olyan dolgokkal kellene szembenézni, ami vállalhatatlan.
2010. jún. 21. 14:29
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem lenne baj a glodális nagytőke kiszolgálásával, ha a globális nagytőke által előállított termékek előállítása és elosztása egységesen és igazságosan lenne megosztva a tagállamok között. Tehát például a Tesco-ban el lenne osztva, hogy az Európában előállítható termékekből mit hol állítanának elő (ez optimálisan ott lenne jó, ahol még megfizethető az előállítás, de minőségi termék is születik), és a Tesco csak mondjuk a magyar gabonából készült terméket, meg a belga csokit árulná, vagy épp egy EU-s szintű mászaki áruház precíz német termékeket. Ez persze nagyon leegyszerűsítve. Ennek az az előnye, hogy minden tag tudna termelni, minden terméknek lenne piaca (a felesleg külkereskedelemben történő hasznosítását is egységesen oldanák meg), és könnyebb lenne az árakat egységesíteni. Viszont egy ilyen rendszer csak mély integrációban működne, és fennáll az a veszélye, hogy az egység felbomlása esetén sok terület életképtelenné válna önállóan. Tehát amíg egység van, gyönyörűen működik. Valami hasonlót lehetett látni a dualista OMM idején is, akkor nem volt rossz, csak aztán felbomlott a dolog. Márpedig ennyire különböző területek között nehéz egy fenntartható egységet létrehozni. És akkor politikáról, meg külső tényezőkről még nem beszéltünk.
2010. jún. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"A bajt ott látom, hogy az Eu vezetői sem a kontinens jövőjéért aggódnak, inkább kiszolgálják a multi nagytőke törekvéseit."


Érdekes megállapítás. Én is bajt látok, csak én kicsit máshol. Én személy szerint a bajt ott látom, hogy ilyesmivel foglalkozol és ilyeneken mérgelődsz, pedig ez akár jó, akár rossz dolog, semmit sem tehetsz érte. Az évek pedig telnek, az idő senki számára se áll meg.

Túl rövid az élet ahhoz, hogy idegeskedéssel töltsük.


Most pedig menj, és élvezd az életet :)

2010. jún. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a jelenlegi EU-val az a baj, hogy túl nagy, és három eltérő kulturkörből állnak a tagjai. Ez mindenképpen szét fogja feszíteni, de azt hiszem, ez is lenne a természetes. Már Huntington is leírta jó 20 évvel ezelőtt, hogy egy nemzetközi szervezet akkor működőképes, ha

a) azonos kultúrkörbe tartozó, azonos alapértékeket valló tagjai vannak, és

b) ha nem túl nagy.

A méret szempontjából én 15-nél húznám meg a határt. Ennél több személy és állam már nem képes hatékonyan egyeztetni, tárgyalni. És említettem a 3 kultúrkört: a nyugat-európai, a mediterrán és a közép-kelet-európai. Ezek teljesen más gondolkodást, munka- és egyéb kultúrát, értékrendszert képviselnek, amit hatékonyan nem lehet összehangolni.


Lehet, hogy az unió formálisan is felbomlik, lehet, hogy nem, csak többszintűvé, többsebességűvé alakul, aminek a lényege, hogy a gazdag és fejlett nyugat gyakorlatilag kiebrudalja a köreiből az oda nem illő Görögországot, Magyarországot, Bulgáriát stb, és legfeljebb csak szimbolikus ünnepélyeken ül majd egy asztalhoz velük. De az biztos, hogy a németek, a svédek, a hollandok stb. már felismerték, hogy velünk nem megy. Miután lehalászták itt nálunk, amit lehetett, ejtenek minket. Kérdés, hogy mi itt majd mit tudunk kezdeni magunkkal. Kellene csinálni egy kelet-közép-európai uniót, mert a globális világban az ilyen összefogás nélkülözhetetlen, de itt akkora széthúzás volt mindig, hogy most ezt nem nagyon tudom elképzelni. Aztán ott van még Oroszország? lehet, hogy ő fogja újraintegrálni a régiót, vagy egy részét a hatalmas gázvagyona alapján?

2010. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az idióta bevándorlási rendszer és a jóléti rendszer miatt ez lesz az eu sorsa:

http://www.youtube.com/watch?v=THrltK9cGo8

2010. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
74%, érdekes amit írsz. Az jelenleg számomra is egyértelműnek tűnik, hogy (sajnos) annak ellenére, hogy nagyjából 10-15 évig húzódtak a tárgyalások a kelet-közép-európai országokkal, nem volt felkészülve az EU a fogadásukra, de az országok sem voltak felkészülve a csatlakozásokra, függetlenül a konvergencia-kritériumoktól, amiket elég rendesen ki lehetett játszani (gondoljunk csak a megfelelő kisebbségpolitikára és a jelenlegi szlovák hozzáállásra). Valamilyen integráció valóban kell, a régiónk országai egyedül nem képesek túlélni a mai gazdasági rendszert. Sajnos egy helyi, keleti regionális unió tényleg eléggé elképzelhetetlen, viszont az EU meg így nem mehet sokáig. Érdekes lenne látni, hogy mi lenne az EU-val, vagy velünk, ha egy békés integrációs folyamat részeként újra Oroszország felé fordulna a terület. Bár, ha már Huntingtont emlegetjük, a civilizációs különbség a Huntingtoni modell szerint legalább akkora különbségeket fogalmaz meg Oroszország és a Kelet-Közép-Európa-térség között, mint utóbbi és Nyugat-Európa között. Jelenleg a térségünk önmaga sem tudja eldönteni, hogy hova tartozzon, és külső döntés sem igazán akar születni róla.
2010. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
ma 15:38-as: melyik az a három kultúrkör? (Komolyan kérdezem, mert nem tudom, de kiváncsi lennék rá.)
2010. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!