Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznek miért akkora...

A Fidesznek miért akkora ellensége a liberalizmus?

Figyelt kérdés
A libsi már szitokszó náluk, pedig ha jól emlékszem, akkor liberális pártként kezdték. Mi ez a páli fordulat?

2018. aug. 7. 22:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
33%
lemaradtál egy jó 20 évet mert akkor volt a pártfordulás
2018. aug. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
37%
Az SZDSZ és a nyugat-európai libsik lejáratták ezt a szót, mára már vállalhatatlan.
2018. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%
Mert rájöttek hogy a liberális eszmerendszerre épülő társadalomban sokkal nehezebb évtizedekre berendezkedni, bebetonozódni. Folyton vegzálnák őket a civilek, az ilyen-olyan szervezetek. Inkább döntöttek az autoriter berendezkedés mellett, ehhez azonban csakis látszatdemokrácia jöhet szóba, gyakorlati demokrácia nem, szóval a liberális gondolkodást ki kell gyomlálni, mert veszélyes számukra.
2018. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
9%
Ez hülyeség, a Fideszt kevésbé vegzálták "a civilek, az ilyen-olyan szervezetek", amíg a Liberális Internacionálé tagja volt. Ha ez lenne a szempont, azonnal libsivé kéne alakulni, s benyalni mindenben Brüsszelnek, hirtelen éltanulók lennénk.
2018. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
34%
a liberalizmusnak nagy ellensége a józan ész (common sense)
2018. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
76%
Mert a liberalizmus Magyarországon összecuppant a baloldallal, Magyarországon meg minden párt nem valamiért politizál, hanem valami ellen, így nekik muszáj szembemenni a többi párttal.
2018. aug. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Mert így lehet a legjobban elterelni a figyelmet hogy a fűrer Soros ösztöndíjból liberális internacionálé alelnök volt JAHHH az ciki?
2018. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
18%

Kevered a liberalizmust azokkal, akik ma magukat liberálisoknak nevezik.

A liberalizmus NEM LEHET ellensége senkinek és semmilyen értékrendnek, véleménye, így pártnak sem, mert az a liberalizmus alapja, hogy mindenkinek joga van saját véleményhez, értékrendhez, vagyis a liberalizmus alapja a sokféleség.

Pontosan ez mutatja meg, hogy akiket te liberálisoknak mondasz, azoknak köze sincsen a valódi liberalizmushoz - hiszen nem tűrik el, nem tolerálják, legkevésbé tartják tiszteletben a sajátjukétól eltérő nézetűeket.

A libsik, ballibek azok az emberek, akik magukat ugyan liberálisnak, baloldalinak mondják, de valójában közük nincsen hozzá. Nekik pont azért nem tetszik a fidesz, mert nem azt képviseli amit ők.

Pontosan ezért voltak ellenségei korábban a jobbiknak is, majd lettek egyre inkább barátai amikor a jobbik hozzájuk kezdett igazodni, hasonulni. Vagy ahogyan mindig is ellenségei voltak a valódi baloldaliaknak, a Munkáspártnak is.

És nem, a fidesz nem liberális pártként kezdte, hanem (a wikipédiában így fogalmazzák meg) " „liberális, radikális és alternatív” erőként meghatározó generációs szövetség"-ként. A pártállami diktatúrában ők valóban liberálisak voltak, éppen ezért küzdöttek a pártállami diktatúra ellen. Amikor már megvalósult a demokrácia, akkor a demokratikus pártok, a parlamenti, politikai élet alapja lett mindaz, ami a liberalizmus alapja (vélemény-, szólás-, gyülekezési-, vallásszabadság, stb.), onnantól már lehetett a politikai erőknek magukat egymástól megkülönböztetni, de mind alapvetően liberális, még akkor is ha ezen felül inkább ma már konzervatívabbnak mondanánk a fideszt, vagy éppen a "baloldali" mszp jellemzően inkább a kapitalisták pártja sok kisember szavazóval.

1993-tól már az szdsz vallotta magát liberális pártnak, de ha megnézed a további tevékenységeiket, akkor a legvégükig is inkább volt nevezhető a valódi liberális értékeket vallónak a fidesz, mint az szdsz.

A mai értelemben persze a fidesz egyáltalán nem liberális. Hogy nem ezen az úton ment 1992 után tovább, annak köszönhető, hogy az akkor 10% alatti fidesz ma a a harmadik ciklusát végzi éppen kormányon, az akkor majdnem 25%-os szdsz pedig ma már nem is létezik.

2018. aug. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
4%

Magyarországon az SZDSZ volt a liberális párt, aki összebútorozott anno a magukat a rendeszerváltást követően demokrácia szakértőknek beállító szocialistákkal.

Most képzeljünk el egy váltógazdálkodást! A polgári oldal felépíti az országot, jön a váltás, a kormányra kerül szoclib oldal lerabolja az országot. Jön a váltás, a polgári oldal megint felépíti az országot, a szoclib oldal megint lerabolja az országot. Ez így nem túl vonzó perspektíva. A Nyugaton most meghatározó erők, a liberálisok persze a szoclib oldalt támogatják. A Fidesz természetes módon lett kénytelen ellenségévé válni a magukat liberálisnak beállító külfölddel, és a belföldi szoclibbel, ha nem akar örökké újjáépíteni a szoclib rombolás után. Ha az SZDSZ utódok, szocialisták valódi liberálisok ill. baloldaliak lennének, sokkal kevesebb baj lenne. De nekünk liberálisokból, szocialitákból, baloldalból is a selejt jutott.

2018. aug. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

Most már amolyan horthysta-kádárista mixpárt lett belőlük.

Mind a kettőnek nagy ellensége a szabadság, ezért gyűlölik olyan megveszekedetten.

2018. aug. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!