Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek által említett...

Balu700 kérdése:

Az emberek által említett kérdések a magyar politikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt több dologra is, az emberek azért mennek külföldre hogy pénzt szerezzenek mert itthon nagy az adó és rosszak a füzetések és a vállalkozó és munkavállalók nem értenek egyet és gyakran vita van köztük. 2050-re Magyarországon minden 3-madik ember nyugdíjas lesz? Lesz egyáltalán nyugdíj ha a haza emberei nem tudják ellátni a nyugdíjasokat? Kifog törni a nyugdíjasok által egy lázadás a kormány felé a nyugdíj megszünés vagy csökkentés íránt? A kormány meddig habozik? Az iskolában miért ilyen rossz az oktatás? Miért füzetünk akkora adót a magyar bürókratáknak ahelyett hogy a hivatali dolgozókból szakmabeli embert faragnának ?

Miért értéktelenül el a pénz?

Miért nem hallgatja meg a kormány a fiatalokat?

Hová tüntete a 3000 milliárdos nyugdíjpénztárat az állam

Miért van maffia állam Magyarországon Orbán Viktor vezetésével?

Lesz más háború a jövőben?


2018. aug. 3. 01:06
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Ezek nem a magyar nép követelései, senkit nem hallok, hogy ezeket KÖVETELNÉ :D

Jó neked, majd meghallod 30-év múlva 1nap leforgása alatt mint az 1848-as forradalom és szabadságharc ami pár nap alatt forradalmat hozott

2018. aug. 3. 09:13
 22/37 anonim ***** válasza:
Tanulj ki legalább egy szakmát, hogy ne egész életedben a mosogatódézsa mellöl kelljen osztanod az "észt"!
2018. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Kérdező, egyetlen sor idézet Ady - Nekünk Mohács kell c. művéből: "Veréshez szokott fajta".

Vagyis a magyar ember nem fog tüntetni mert azt szokta meg hogy ő valakinek az elnyomott alkalmazottja, aki nem tud kitörni abból a sorsból akár az indiai szegények sem. Hogy vágyna például arra hogy legyen egy saját családi vállalkozása alkalmazottakkal, hogy boldog, gazdag és szabad lehessen? Hisz sosem élt abban, vagy ha az egykori úri Magyarországon élt ősei mégis, akkor az már régen volt, feledésbe merült számára. Az emberek úgy tudják elképzelni a jobb életet ha többet keresnek. Aztán ha megkapják, rájönnek hogy még mindig csak alkalmazottak, ezért mégtöbbre vágynak. Arra nem jönnek rá hogy nem szerezni kell a boldog és elégedett élethez hanem pont ellenkezőleg, megszabadulni az alkalmazotti lététől és a saját életével foglalkoznia. Ha az utóbbit teszi, még ha kezdetben nehézkesen is, de idővel megdöbbenve tapasztalja hogy az áhított gazdagság milyen egyszerű. Csak rossz úton próbálta elérni. Az alkalmazotti út sosem vezet oda, legalábbis felmondás nélkül nem. A 40 év szocializmus meg mindenkiből munkást nevelt.


Van is egy ide vonatkozó népmese. A szegény legény elmegy a királyhoz panaszkodni a szegénysége miatt. A király ad neki egy varázspálcát és azt mondja legyintsen azzal a rozoga bútoraira és máris gazdag lesz. Így is tett, de nem történt semmi és visszament a királyhoz amiért lóvá tette. A király azt mondta, persze hogy nem varázspálca amit adott neki. Hanem arra akarta a figyelmét felhívni, hogy törődjön a saját életével és ne az elnyomó uraságait tegye gazdaggá. Hogy lássa meg hogy a saját terítőjét mossa ki és ne az urakét. Ekkor lesz jobb a sorsa. Ismét hazafutott a szegény legény és megfogadta a bölcs tanácsot. A falu legmódosabb embere lett.


A mese tanulsága az, hogy nekünk magyaroknak sem a multikat és milliárdosokat kéne gazdagítanunk. Mert abból logikusan következik hogy a magyar munkás marad továbbra is, a gazdag meg méggazdagabb lesz a szegények munkájából.


Mikor lediplomáztam, felháborodtam mikor a szülő azt mondta hogy maradjak otthon a családi vállalkozásban. Büszkén azt éreztem hogy hát diplomával én leszek az ász a munkaerő piacon. Persze aztán bilibe ért a kezem és felébredtem. Mert rájöttem hogy a szülőnek volt igaza és aki gazdag akar lenni az először is szabaduljon meg az alkalmazotti sorsától és ne pedig még keressen is állást. Így is tettem, félretéve azt a büszkeségem hogy én tudom jobban a szülőnél. Ez bejött. Hát persze hogy bejött, különben az őseink sem lettek volna szabadok és gazdagok hanem alkalmazottak.

2018. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Van szakmám méghozzá pultos érettségi 1 év múlva elmegyek külföldre sok sikert aki bírja ezt a sok rossz dolgot ami itt folyik
2018. aug. 3. 09:39
 25/37 A kérdező kommentje:
Egyébként akinek nincs szakmája, éretségilye az se ér többet itt Magyarországon akinek lenne vagy van hisz a füzetések ugyan azok
2018. aug. 3. 09:40
 26/37 anonim ***** válasza:
Mi az a füzetés? Már vagy ötödjére írod le :D
2018. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Hogy fogsz kimenni külföldre? Nem tudsz semmilyen nyelven.
2018. aug. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Szóval követeléseket fogalmazol meg a teljes magyar néppel a hátad mögött, de amúgy te úgyis külföldre készülsz, részedről a fáklyásmenet.


Végül is, így az igazi.

2018. aug. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
60%
Haláli komolyan, ennyi ésszel hogy boldogul el egy ember az életben? Mindig gondolkodtam ezen...
2018. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Vagy nem mész külföldre hanem maradsz itt a lehetőségek hazájában. Nem, nem vicc mert a lehetőségek hazája. Például a várostól távoli falvakban nagy igény lenne a munkahelyeket kiagyaló találékony emberekre akik a közmunkás fizetésnél jobb fizetést tudnak adni a munkásaiknak.

Jó példa rá egyik 8 osztályt végzett ismerősöm. De mint látni fogjuk, minek lett volna egyeteme ha ott ezt úgysem tanulta volna. Egy favágó céget hozott létre, fakitermelést végez erdőgazdaságok és erdőtulajdonosok számára. A nyomorból terepjárója lett és a munkásai is istenként dicsérik amiért ilyen jól fizető munkát kapnak tőle.

Az egykori szocializmus azt tanította hogy mindenki legyen munkás. Aztán a Legényanya c. komédiához hasonlóan túltótuk a rátóti kocsmát. Mert például vidéken ha mindenki munkás, akkor ki ad nekik munkát az önkormányzati közmunkán kívül? Vagyis ne csak munkát keressenek az emberek, hanem teremtsünk is azt, agyaljunk ki munkahelyeket létrehozó vállalkozásokat, amik jól fizetnek. Tennivaló meg akad bőven az országban, kátyúsak az utak, rossz az egészségügy színvonala, stb. Ne a multiknak dolgozzunk, ők már gazdagok. Hanem a magyarságunk a saját hazája sorsát tegye rendbe. A multi gyárában már rend és tisztaság van. Tehát a magyar embernek ne az legyen a gondja hogy az ő sorsukat vagy a milliárdosokét rendezze. Miközben a saját és hazája sorsa sincs rendben.

2018. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!