Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal mely magyar üzemeke...

A baloldal mely magyar üzemeket, gyárakat adta el potom pénzért külföldieknek?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

jelentős részét azoknak, amelyet nem adott el az mdf

Ami maradt, azt eladta a fidesz

2018. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A MÁV-ot a korrupciómentes osztrákoknak.
2018. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az összeset. Is.
2018. júl. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

#2

MÁV CARGO-t. A MÁV magyar állami tulajdon most is, csak a nyereségesen működtethető teherszállítást adták el belőle - a mindig is veszteséges személyszállítás maradt a magyar adófizetőké.

2018. júl. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Nem igazán lehet ilyen határozott kitételt tenni, hogy a baloldal adta-e el.

A rendszerváltozás előtt már tudták az akkor még baloldalon működő - vagyis a rendszerrel együttműködő, sőt azt működtető pénzemberek, pártemberek, hogy az véget fog érni. Ezért időben megkezdték az állami vagyon kimentését, akár a banki pozíciójukon, kereskedelmi cégekben betöltött vezetői pozíciójukon vagy állami vezetői tisztségükn keresztül. Az első szabad kormány már úgy kezdte meg a működését, hogy mindenki elhitte, az állami tulajdon rossz és aért nem működik jól, mert az állam a tulajdonosa nem azért, mert rosszak a vezetői (sokszor szándékosan rontva a cég, vállalat eredményét, hogy olcsón eladó legyen). Ezért hitték azt is, hogy a "nagy szent piacgazdaság" lesz az, ami megoldja az ország bajait és az embereknek a szabadpiac hoz majd jólétet, a magánkézbe adott cégek, vállalatok majd jobban, nyereségesebben fognak működni, nem lesz felesleges dolgozó, de több jó munkahely lesz magasabb fizetésekkel. Ha visszakeresed, sok akkori gazdasági "szakember" aki ezeket állította, az a baloldalon és a liberálisoknál (a két tábor pedig összeált, nem véletlenül) találta meg később a maga helyét és még van aki most is ugyanazt a szöveget próbálja nyomni, hogy az állami vagyon rossz, a magánvagyon meg jó.

Az Antall kormány sok nagy tévedése közül az egyik ez volt, hogy amit lehetett az eladtak - ráadásul a befolyt pénzekeből sem az államadósságot nem csökkentették, sem a gazdaságot nem fejlesztették megfeelően. De a tanácsokat ugyanazok adták hozzá akik utána az mszp-szdsz kormányt is támogatták és ott is elérték, hogy ami még maradt, az kiárusítsák.

Nem maga az eladás volt alapjaiban hibás elgondolás (nem csak), hanem hogy rossz szerződésekkel tették. Pl. nem kötötték ki, hogy 10 évig nem lehet bezárni a céget vagy nem lehet a dolgozók 70%-t azonnal elküldeni. Így sok állami tulajdont csak azért vettek meg külföldi nagy cégek, hogy vagy bezárják és ezzel piacot teremtsenek a maguk máshol gyártott termékeinek pl. cukorgyárak, cementipar, textilipar - vagy a jó minőségű magyar márkát lecseréljék a magukéra - mint a mosóporoknál, illatszereknél. Volt ahol sikeres volt az eladás pl. gyógyszergyárak, de ez volt a ritka.

Tehát nézd meg mi volt magyar cég, üzem, vállalat a rendszerváltást megelőzően és mi az ami már nem volt állami tulajdon 1998 elejére. Ezeket adták el vagy a ballib kormány ieje alatt, vagy az Antall kormány sokszor baloldali-liberális tanácsok hatására. Hogy pontosan melyiket sorolnád te a kérdésed szerinti csoportba, azt majd neked kell eldöntened.

2018. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Aha, most meg lassan minden orosz és kínai kézben van...

Akkor a Fidesz mit csinált? :D

Ugyanezt!

2018. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

#6

Azért nem ártana ha akülönbséget tudnál tenni aközött, hogy valaki elad egy ÁLLAMI tulajdont magánkézbe meg aközött, hogy egy MÁR magántulajdont valaki megvesz a tulajdonosától vagy ahol szabad cégalapítás van, ott csinál egy új céget, gyárat, üzemet, ami utána az ő tulajdona.

A fidesz mostani kormányzásai alatt VISSZAvásárolt olyan cégeket, amiket korábban eladtak a ballibek vagy az Antall kormány. Voltak köztük közmű cégek, egyes pénzintézetek, kórház és a MOL részvényeinek egy része is pl.

Emellett itt is szabadon lehet vállalkozni, tehát igen, vannak kínai és más tulajdonú cégek is. Ahogyan a németeknél, franciáknál, minden más országban is az EU-ban.

2018. júl. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyárak túlnyomó részét a jobboldal adta el a 90-es évek elején. Mire a baloldal hatalomra került, már csak néhány veszteséges gyár lehetett állami kézen.
2018. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!