Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok miért akarnak...

A politikusok miért akarnak ennyi pénzt, és ekkora hatalmat?

Figyelt kérdés
Miért nem elégednek meg a fizetésükkel? Miért nem elégednek meg azzal a hatalommal, hogy ők kormányozzák az országot, és ők hozzák a törvényeket?
2018. júl. 8. 13:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Én egyszerűen képtelen lennék azt elkövetni, amit ők. Én megelégednék azzal, ami járna a politikusi fizetéssel.
2018. júl. 8. 13:29
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában mindenki több hatalmat (és több pénzt) akar magának, ebben semmi meglepő nincs. Amúgy szerintem a legtöbb politikust nem a kapzsiság hajtja, ez csak előítélet.
2018. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedben benne van egy le nem írt állítás, hogy minden politikusnak sok péne van és nagy a hatalma, és még többet akar.

A valóság viszont az, hogy van pár olyan politikus, akinek valóban van nagy vagyona és vannak akiknek valóban van jelentős hatalmuk, éppen ezen vagyon vagy üzleti befolyás miatt. De a többség nem ilyen, ez csak előítélet. Attól, hogy őket látod a médiában és mások ezt állítják róluk, még nem lesz igaz. Vegyük pl. gyurcsányt. Ő már akkor gazdag ember volt amikor még nem szerepelt nyilvnosan a politikában és hiába nem volt előtérben, a gazdasági hatalma töretlen maradt a vagyona miatt. De a másik véglet Orbán. Ha nem lenne többé politikus, akkor semmiféle befolyása nem lenne senkire a szűk környezetén kívül, mert nincs jelentős vagyona, nincsenek cégei, részvényei. Ennyi.

2018. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Én egyszerűen képtelen lennék azt elkövetni, amit ők."


Na látod. Az az embertípus aki politikusnak áll egyszerűen nem a te típusod. Kétféle ember jut el addig, hogy politikus legyen, a gátlástalan nagyravágyó, ez a nagyobbik részük, meg az igazán elhivatott, népéért tenni akaró, ez a kicsike részük.

2018. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"En egyszerűen keptelen lennek..." Nem is leszel soha politikus...
2018. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Nem is leszel soha politikus..."


Ez igaz.

2018. júl. 8. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!