Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki tapasztal, valami hasonlót...

Ki tapasztal, valami hasonlót kirajzolódni?

Figyelt kérdés

Matolcsy György mondatai akár az elmúlt években is elhangozhattak volna a Gyurcsány- és Bajnai- kormányok gazdasági minisztereitől - mutat rá csütörtöki közleményében Lenhardt Balázs. A Jobbik országgyűlési képviselője szerint ismét szerkezeti reformoknak álcázzák a nemzetközi szervezetek diktátumait.


A gazdasági eredményeket most már 2013-ra teszi a Fidesz, de könnyen lehet, hogy három év múlva 2016 lesz a céldátum - áll Lenhardt Balázs közleményében.


Áprilisban az emberek nem arra adtak felhatalmazást, hogy ismét a nemzetközi pénzügyi szervezetek diktátumait teljesítsük „szerkezeti reformoknak” álcázva. Fel kéne ismerni, hogy a neoliberális, globalista rendszerrel szakítani is lehet - mutat rá a Jobbik képviselője.


A Jobbik a legkevésbé sem lesz partner a Fidesz megszorításaihoz, a közszférában dolgozó, több tízezer családos ember elbocsátásához, s a legalacsonyabb jövedelműek erőteljes megadóztatásához - szögezi le a képviselő.


2010. jún. 17. 22:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

„””Ha nem tartanánk be az uniós normákat, például azt, hogy a hiteltartozást a megállapodott feltételekkel ki kell egyenlíteni, vagy azt, hogy a külföldi termékeket ugyanolyan feltételekkel lehessen forgalmazni itt, mint a hazaiakat, akkor nemhogy drágábban adnák a termékeiket, hanem be se engednék őket, sőt a miénket se engednék ki az országból. Embargó lenne, vagy legalábbis nagyon komoly vámhatárok.



Valahogy az az érzésem hogy nem vagy képben.


Nem érted hogy az egész szabályrendszer úgy van kitalálva hogy a tőkének kedvezzen kizárólag. Annyira világosan leírtam hogy mi is a valódi gond.


Nem a németekkel vagy a franciákkal versenyzünk, ezt kellene megérteni, mert őket sec perc alatt leölnénk. Hanem a német és francia kihelyezett tőkével és gazdasági kapcsolataival, hogy kiviszik a tőkéjüket Indiába és az ott megtermelt javakat már mint Eu s termék forgalmazzák! Nem az a termék a probléma amit egy 8-900 e kereső osztrák gazda állít elő, hanem a háta mögött álló Eu s támogatások, amiknek csak a töredékeit vehetjük igénybe.

Hogy a nyugati bankok 4× áron adnak a magyarnak hitelt, pedig a valuta alapú ezt semmivel nem indokolja. Hogy az energetikai szektor külföldi kézben van, és magasabb az ára nálunk mint általában az Eu ban. Igen az Eu ha úgy működne ahogy annak idején a közös piac akkor lenne mit keresnünk. De nem úgy működik! Pld A német sajt 6000 és tényleg finom, a magyar 1500 és legalább olyan jó, de van „német sajt” 950 ért ami csupa szója és Bulgáriában csinálják. Szerinted mivel kell a jó magyar sajtnak versenyezni? „ vagy mi is csináljunk szemetet?” vagy ne engedjük be, valamilyen élelmiszeripari szabályzó alapján.

Ez csak egy példa, de sok sok hasonló akad. A feldolgozó iparunkat egyszerűen kivásárolták bagóért. Amit nem tudtak piaci úton megvenni aztán bezárni „ piac felvásárlás” azt egyszerűen betiltották „ cukor, növény olaj, konzerv ipar, stb”.

Aki nem képes megérteni hogy nem a feltételeket tették egyenlővé hogy a jobb nyerjen hanem a tőke hatalmát betonozták be, az soha nem érti meg hogy ez az út járhatatlan és csak egy szűk csoportnak kedvez.


Nem kell semmit kitiltani, „ hogy embargó legyen” !

Elég ha csak azokat a technikákat alkalmazzuk amit a nyugati országok, hogy védjük a piacainkat. Ahoz nem tudnak mit szólni, mert ők is alkalmazzák.

2010. jún. 18. 08:20
 12/13 anonim ***** válasza:

egyetértek 72%-al!

Kérdező az utolsó kommentedben valóban vannak igazságmorzsák, de azért egy kicsit át kéne gondolnod!

2010. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kérdező legutóbbi kommentjével többnyire egyetértek.

Mindenképp a globalizált világgazdaság tagjának kell maradnunk, de jobb feltételeket kell kiharcolnunk magunknak (ehhez kéne összefogni a környező országokkal), és versenyképesebb szolgáltatásokat kell nyújtanunk másoknak! Ez kell, hogy cél legyen, és nem az elszakadás! (a Jobbik se feltétlenül az utóbbit támogatja)

A tőke önmagában pedig nem elensége senkinek. A tőke, a munkaerő és a természeti erőforrások a gazdaság építőkövei. Baj akkor van, ha a tőke egy szűk hatalmi elit kezében összpontosul, aki vissza is él ezzel a helyzettel. De ez ellen sem az államosítás, sem a tőkés réteg elleni agitáció nem orvosság. Törvényileg kell védeni mind a tőkések, mind a fogyasztók, mind a munkavállalók érdekeit, úgy hogy ezek arányban álljanak, és ne mennyenek a piaci verseny rovására.

Én abban bízok, hogy a tőkés réteg gazdagodni fog, és a magyar nép a tőkés osztály meghatározó része lesz. Ehhez viszont siránkozás helyett, sárdobálás helyett és az állandó elégedetlenkedés helyett a versenyképességre, piacaink kiterjesztésére, piachódításra és az ehhez feltétlenül szükséges struktúrális reformokra kell koncentrálnunk.

Nem a versenypályát kell lecserélni, hanem nekünk kell gyorsabban szedni a lábunkat! Azt pedig, aki doppingol, ki kell állítani!

2010. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!