A kormány miért nem avatkozik be az albérletárakba?
Miért nem hoznak valmi törvényt ami szabályozná az árakat? A kérdésem főleg Budapestre irányul. Pofátlanul magasak az árak, 100.000 forint alatt nincs albérlet, 1 szobás garzonlakás sincs. Olyan lyukakat adnak bérbe amiknek borzasztó az állapota, láttam egyet, pincés lakás, az ajtó konkrétan kukára nyílik. Egy ablak sincs, egy kis szobás, fürdő 2 nm lehetett, de az ajtót nem lehetett kinyitni teljesen, ezért ki is vágtak egy részt belőle. ÉS mindez 110.ezer +rezsi.
Egy egyetemistának erre semmi pénze nincsen. Egyetem mellett semmi idő nem marad dolgozni (persze szakfüggő), ha be akar járni az órákra és érdekli is az anyag. Ha már valaki egyetemista, figyeljen oda amit tanul. (kolit és diákszállókat hagyjuk, esély sincs odakerülni)
Régen hallottam, hogy voltak önkormányzati lakások, meg támogatták a fiatalokat az önállóságra.
Ha valaki elmegy egyetem mellett dolgozni 40 órásba, kb 120-at kap kézhez. Ebből kéne lakást bérelni, rezsit fizetni, kaját fizetni és egyéb dolgokat.
A barátnőmmel szeretnénk összeköltözni már rég óta, de egyszerűen nem lehet.
És akkor még cikizik a fiatal felnőtteket, hogy otthon laknak mama hotelben, mindent a seggük alá tolnak és gyerekesek.
Nagyon egyszerű. Ha beavatkoznának, sokkal kevesebben adnának ki lakást, és akkor ami van, ahhoz gyakorlatilag lehetetlen volna hozzájutni. Ha csak nem akarja valaki a tulajdonost még némi kenőpénzzel ösztönözni, hogy ő lehessen a bérlő. Márpedig akkor megint ugyanott tartanánk, hogy névleg van valami limit, igazából meg a piac határozza meg az árat. Lehet ellene tiltakozni, de ez a szabad piac működése, ha a kereslet nagyobb, mint a kínálat.
Ne gondold azt, hogy régen sokkal egyszerűbb volt az egyetemisták helyzete. Nem muszáj pont 2 embernek bérelnie egy lakást, ha valakinek nincs pénze erre, összeállhat másik 3-4 egyetemistával. Sokan csinálták ezt, amikor egyetemre jártam. Nem panaszkodtak, hogy az állam nem akar nekik a csajukkal/pasijukkal szerelmi fészket finanszírozni. Megoldották a helyzetet, életrevaló fiatalok voltak.
Ameddig az egész ország Budapesten akar lakni, addig egyre magasabbak lesznek ott a bérleti díjak.
Az egyetemisták lakhatnak kollégiumban, vagy nyolcan kivesznek egy többszobás lakást és akkor már kibírható, rendszerint a szülőknek.
De akinek nem bírja a zsebe, az miért nem megy az agglomerációba, ahonnan hamarabb bent van a város szívében, mint Bp. egyik feléből a másikban, ha már Bp. minden vágya?
Ja, csak akkor nem lehet mondani, hogy "pösti vagyok" és ez komoly szempont!
Annyira bírom, hogy mindenki sírja vissza az előző rendszert kivéve a lakás témában. Ha lakásról van szó hirtelen elkezdenek kapitalizmusra hivatkozni és szerintük jók ezek a vadnyugati állapotok.
Lásd első válaszoló.
Bérlakást kéne építeni. Persze ez alatt nem szociális alapú c típusú bérlakást értek, mint ami most van lásd hős meg bihari utca. Hanem a normális, dolgozó, tisztességes fiatalokat kéne hozzá juttatni, hogy el tudjanak indulni az életben.
Akik meg most lakást adnak ki azokra keményen oda kéne, hogy figyeljen a NAV. Dehát majd pont ezzel fognak törődni...
Azért,mert ezzel szembeköpnék a szavazóik azon részét,akik gazdagok,és rendelkeznek X lakással,amit bérbe adnak.
Így pedig kisebb hasznuk lenne.
A magyaroknak ez kellett.
Ha még 2-3 millióan kivándorolnak,akkor csökkenni fognak,valószínűleg.
3-as a kérdező nem egyetemista,hanem 40 órában dolgozó ember,aki a párjával nem tud fenntartani egy albérletet.
Most olyan nagy elvárás,hogy az ember felnőttként szeretne saját lakásban élni,nem pedig egy másik párral osztozni rajta mondjuk?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!