Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A feministák miért akarják...

A feministák miért akarják hogy több nő legyen a kormányban?

Figyelt kérdés
Mitől lenne jobb a helyzet? Szerintem a több nő nem lenne garancia a gyorsabb gazdasági növekedésre.
2018. jún. 10. 17:45
 71/96 anonim ***** válasza:
93%

vaslèdi

evita

nekem ez a kettő aki olyan női politikus akire azt mondom nagyon megèrdemli a helyét

egy hillary clinton viszont undorító emberfüggő hogy mennyire van helye ott sajnos a nők inkább clintonok mint vaslédik sajnos

2018. jún. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 anonim ***** válasza:
41%
Hitler és Sztálin sem az a kimondottan szimpatikus figura, utolsó. A történelemben kizárólag hímnemű véreskezű diktátort ismerünk, ettől még butaság lenne azt állítani, hogy minden férfi tirannosz, akit jobb, ha még időben fejbe lőnek.
2018. jún. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 anonim ***** válasza:
hilary fedezte az erőszakolásait amit a férje követett el plusz támogatta az iraki háborút
2018. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/96 anonim ***** válasza:
31%
Milyen viccesek ezek a femcsik. ;) Majd akkor követelőzzetek, amikor egy gyerekelhelyezési pernél nem automatikusan a nő javára döntenek legtöbbször. Az sem baj ha válásnál kiforgattok valakit a vagyonából. Vagy az említett nyugdíjkorhatárnál sem óbégattok, hogy emeljenek rajta. :D
2018. jún. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 anonim ***** válasza:
42%
Igen. A nők összekuszálják még jobban a dolgokat. Minden bonyolultabb, ha egy nő belefolyik bármilyen ügybe. Tapasztalat!!!
2018. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/96 Vrynn ***** válasza:
93%

#71


Én nem arra gondoltam hogy Kína most rossz hely (bár ezt nem minden tartományáról lehet elmondani). De hogy Mao nélkül még ennél is jobb hely lenne, az biztos.


Azt meg tudod mondani, hogy mitől jobb 8 nő - 2 férfi, mint 8 férfi - 2 nő? Mert én szerintem, első látásra egyik se jobb. Ezt azután tudnám eldönteni, miután látnám a programjukat. Nekem nincs előítéletem.

2018. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim ***** válasza:
50%
kína lassan a világ vezető gazdasági hatalma és katonai erelye mao nélkül ez nem lehetne
2018. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 anonim ***** válasza:
5%

"Azt meg tudod mondani, hogy mitől jobb 8 nő - 2 férfi, mint 8 férfi - 2 nő? Mert én szerintem, első látásra egyik se jobb. Ezt azután tudnám eldönteni, miután látnám a programjukat. Nekem nincs előítéletem."


Úgy érzem, elég világos és egyértelmű volt, amit írtam, de ha szeretnéd, lefordítom neked: a következő választáson, ha számomra egyenértékűek a programok, és az egyetlen értékelhető különbség a jelöltek között a nemük, akkor a nőt választom. Az oka pedig az, hogy

1. kevés női politikusunk van, és - mint itt a válaszokból is látható - igenis vannak előítéletek velük szemben. Ezt azzal lehet leküzdeni, hogy teret adunk nekik, szerezzenek rutint, tegyék vonzóvá a többi nő számára is a pályát, és lássák az emberek, hogy nem a nemi identitás határozza meg a politikusok rátermettségét.

2. Van különbség a női és a férfi szemléletmód között, ezt butaság tagadni, és itt nem a szociális érzékenységre gondolok. A nők is képesek kemény döntéseket hozni, ha hosszú távon így látják jónak.

3. Érthetetlen, hogy ha a férfiak a gyermekeik nevelését rá merik bízni a nőkre, akár egyedülálló anyaként is, akkor miért gondolják sokan, hogy a nők híján vannak a vezetői képességeknek, a türelemnek, a körültekintő, hosszú távú stratégiai gondolkodásnak, a forrásbeosztás és a szervezés képességének.

2018. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 anonim ***** válasza:
28%

mert olyan ritka a jó női vezető mint a férfi aki ért a divathoz az nem nő hanem férfi az a férfi aki ért a divathoz az nő vagy meleg úgy értem az a nő meg leszbikus vagyis férfias ez tény

illetve vannak a női női vezetők hát attól óvjanak hiszti plusz pozíció egyben

2018. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/96 anonim ***** válasza:
52%
#80 Te mi a francot zagyválsz össze?
2018. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!