Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A feministák miért akarják...

A feministák miért akarják hogy több nő legyen a kormányban?

Figyelt kérdés
Mitől lenne jobb a helyzet? Szerintem a több nő nem lenne garancia a gyorsabb gazdasági növekedésre.
2018. jún. 10. 17:45
 61/96 anonim ***** válasza:
94%

"Mert a magatokfajták szerint a nők csak arra jók, hogy a konyhában sürögjenek, meg szüljék a sok gyereket, hogy akkó ne foggyon a lakosság, igaz?"


Szerintem a nők nem csak ezekre a feladatokra jók. Viszont én szerintem meg nem hallottam feministát aki felszólalt volna az ellen, hogy a hajléktalanok között tudomásom szerint eléggé sokkal több a férfi Magyarországon. Ott nem baj már annyira a férfitöbblet?

2018. jún. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
91%

"Nem csak a feministák gondolják ezt így, hanem elég sokat elárul a magyar nők kiszolgáltatott helyzetéről, hogy ilyen kevesen képviselik magukat közülük a parlamentben."


Egy férfi is kiállhat a nők ügyeiért a parlamentben nem?

2018. jún. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:
0%
Nekem speciel semmi bajom a férfiak nyugdíjkorhatárának csökkentésével, ha átveszik a gyerekszülést. Erre is van már lehetőség.:-)
2018. jún. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:
47%

"Mellesleg jöhetnétek már az érvekkel, hogy miért kellene bevezetni,"


Egszerűen azért, mert a társadalom fele nőkből áll és nyilván ahol a parlament 99%-a férfiakból áll ott értelemszerűen a férfiak jogai vannak túlerőben képviselve és szerintem ennek valahol a demokrácia részének is kellene lennie, hogy legalább egy bizonyos %-a nő legyen a képviselőknek. Ez nem elég érv szerinted?

2018. jún. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
4%
Amúgy mi férfiak mi jogon tartjuk azt természetesnek, hogy a parlamentben szinte csak férfiak vannak? Hol van az megírva, hogy a férfiak jobban vezetnek bármit is? Ráadásul a nők szociálisan is érzékenyebbek, amire szintén nagy szükség lenne egy demokratikus országban.
2018. jún. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 Vrynn ***** válasza:
90%

#58


Igen, sajnos eddig csak azt hallottam, hogy "én úgy érzem hogy ez jó lesz, csináljuk meg".


Most nem akarok ilyen durva példákat felhozni, de Mao is "úgy érezte" hogy jó lesz az ötéves terv, meg a kultúrális forradalom. Ha lett volna valaki, aki elmagyarázza neki hogy ez mekkora egy baromság, akkor lehet hogy Kína ma egy sokkal fejlettebb ország lenne (Meg lenne egy halott ember, hehe).


Na, most a 21. Század van. A politika már nem egy ember vízióira épül. A mai döntéseket, változtatásokat meg kell indokolni érvekkel, statisztikákkal, akár más példákkal, mindezt logikusan felépítve, figyelembe véve a demográfiát, gazdasági mutatókat, stb. stb. (Sajnos már egyre jobban próbálják ezt elkerülni)


Én végigolvastam az összes választ, de még egyetlen egy ésszerű érvet se láttam a feininim kormány mellett.


- Társadalom 50%a nő.

Igen... és?


- A nők szociálisan érzékenyebbek.

Forrás? Dél-Afrikában nemrég szavaztak meg egy földreformot, amivel mégtöbb fehér farmer fog szegénységbe sodródni. Pedig ott 40x több nő van a parlamentbe, mint itt.


- Nem engedjük kibontakozni a nőket.

Megint... forrás? Ma milyen módszerekkel gátoljuk meg a nőket az előrehaladásban?


Aztán most lehet fölöslegesen írok, de most úgyse volt dolgom, gondoltam teszek még egy próbát :D Én szerintem nem a konyhában van helyetek, tudtok ti logikusan is érvelni.

2018. jún. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:
30%

"férfiak jogai vannak túlerőben képviselve és szerintem ennek valahol a demokrácia részének is kellene lennie, hogy legalább egy bizonyos %-a nő legyen a képviselőknek. Ez nem elég érv szerinted?"


Nem. Ez 0, nem érv.

2018. jún. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim ***** válasza:
0%
a kis szarjankók ragaszkodnak a hatalmukhoz
2018. jún. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
77%

" Semmin se javítana. Ami számít, az a minőség, csak hát ezzel nem lehet esszét írni a gender studies berkeiben. - #49 Vrynn"


Lásd #2-es, amit gyorsan lepontoztak:

mert nem ismerik a mennyiség és a minőség fogalmát

akkor lenne jobb, ha méltó emberek lennének ott,függetlenül attól, hogy nő vagy férfi - a kiválasztás feltétele, hogy méltó a feladatra


Egy jól megfigyelhető jelenség is van a háttérben: ha elnyomatásból kijön egy csoport - gyarmatosított, zsidó, cigány, megzavart identitású, és a sajnos ilyenek a múltban (és egyes helyeken ma is) nagy elnyomatásban élő nők is-, nem egyenlőséget akar - hanem hatalomra és uralomra tör. Ez egyre erősebb - egyrészt mert "biztosra akar menni" és egyáltalán nem érdekli a "szabadság, egyenlőség, testvériség", csak félreértés szinten alkalmazva, miszerint a szabadság szabadosság, az egyenlőség a jogra és kötelességre vonatkozna, de pont ott nincs, a testvériség meg káini színezetű rivalizálás és erőszak formájában jelenik meg. Másrészt mert az archaikus rend olyan mértékben szétzilálódott, hogy a felszínes "könnyű fajsúlyú" úszik az anarchikus káosz felszínén. "Fecseg a felszín, hallgat a mély"

2018. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:
73%

Vrynn, én azért nem aggódnék annyira Kínáért, hogy milyen sz..r nekik. Egyelőre ők hoznak ide pénzt és nem fordítva.


Egyébként én nőként sem támogatom a felülről vezérelt kvótákat semmiben, így a parlament és a kormány nemi összetételében sem. Azt viszont bizton állíthatom, hogy ha feláll még egy olyan párt, amely számomra szimpatikus programot, elveket, jövőképet nyújt, és női képviselőjelöltet indít a körzetben, akkor arra fogok szavazni. Biztos vagyok benne, hogy a többségében nőkből álló választókorú népességben nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolkozik, ellenkezőleg, elég sokan vagyunk, és a felnövekvő új, öntudatos nemzedékben egyre többen lesznek. Nagy ostobaságra vallana ezt figyelmen kívül hagyni.

2018. jún. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!