Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A feministák miért akarják...

A feministák miért akarják hogy több nő legyen a kormányban?

Figyelt kérdés
Mitől lenne jobb a helyzet? Szerintem a több nő nem lenne garancia a gyorsabb gazdasági növekedésre.
2018. jún. 10. 17:45
 11/96 anonim ***** válasza:
20%

"Azt hiszik, hogy a nők azért keresnek kevesebbet mert nők, nem pedig azért mert megbizhatatlanok(akármikor szülhetnek) és kevésbé terhelhetőek."


Te se vagy cégvezető, az biztos.


Szavazni egyébként jelöltekre lehet. Legjobb tudomásom szerint nálunk a kormánytagok nem közvetlen szavazással kerülnek a pozíciójukba. Vagy tévednék, bölcs férfiak?

2018. jún. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 anonim ***** válasza:
22%

az előző válaszok a hímsovinizmus tökéletes példái. (amúgy én is férfi vagyok, csak nem tirpák, de feminista)

szóval a parlamenti pártokban több nő kéne, pl fideszben vannak vagy öten, de lehet hogy sokat mondtam, de ez az összes pártra elmondható. na már most csomó olyan téma/probléma van amihez egy nő jobban ért (és amúgy ez akár lehet gazdasági kérdés is, elég ha az ember megnézi, hogy mennyien járnak lányok corvinusra. az egy másik kérdés, hogy corvinusos diplomával ki akar politizálni). most tipikusan ilyen téma pl a családvállalás, amiben a való életben egy nő nagyobb szerepet vállal mint egy férfi.


amúgy fordítva is meg lehetne közelíteni a kérdést. miért olyan jó hogy szinte mindenki férfi a kormányban?

amúgy ez nyilván naiv dolog, de egy férfi szerintem könnyebben korrumpálható is, mert a kormánypárti férfiak nagyon nyeregbe érzik magukat.

2018. jún. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 anonim ***** válasza:
77%
Kvótát a bányákba meg a napszámosokhoz is!
2018. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
3%
#11, szerinted ki fog neked 12 órázni heti 6x? Vagy kemény fizikai munkát végezni?
2018. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 anonim ***** válasza:
19%

#3

Érdemes odafigyelni a szövegre és nem ráugrani egyből valamire, amit belelátsz.

Egy szóval sem írtam semmi olyat, hogy ne lenne fontos a hozzáértés vagy hogy támogatom a feministák elkézeléseit.

A tényt írtam le, hogy sok dologban igazuk van és egyet le is írtam belőle.

Attól, hogy jogos elvárásnak tartom ezt tőlük és elfogadm, mint szándékot, még nem következik, hogy bármiféle kvótát is támogatnék vagy azt, hogy a származás, nem fontosabb szerepet játsszon egy személy kiválasztásában, mint a hozzáértése.

Nem kell ott is rémeket látni, ahol nincsenek is!

2018. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/96 anonim ***** válasza:
56%

"az előző válaszok a hímsovinizmus tökéletes példái. (amúgy én is férfi vagyok, csak nem tirpák, de feminista)"

- szólott a 12-es +libsi.

Ugyan mi a hímsoviniszta a kettes válaszban?

2018. jún. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
20%
#12 corvinosus diplomával nem a parlamentbe, hanem valamelyik gyorsétterembe jutnak be
2018. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 anonim ***** válasza:
17%

#14

a nők akik feminsták azok általában az értelmiség tagja, szóval ezért nem fogsz feministákat látni kemény fizikai munkakörben.

másrészt a versenyszférában vannak olyan nők akik igenis kemény túlórázva dolgoznak, sokszor még többet is mint egy férfi, és sokszor jobban is.


bármilyen nehéz elfogadni a nők általában okosabbak, mint f-kal gondolkozó férfiak, csak ezt nehéz bevallani

2018. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 anonim ***** válasza:
26%

#17

aha biztos. és te hol végeztél, a sarkon?

2018. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 anonim ***** válasza:
62%
#18 ennél magyobbat nem is tudsz hazudni?
2018. jún. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!