Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A feministák miért akarják...

A feministák miért akarják hogy több nő legyen a kormányban?

Figyelt kérdés
Mitől lenne jobb a helyzet? Szerintem a több nő nem lenne garancia a gyorsabb gazdasági növekedésre.
2018. jún. 10. 17:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az egésszel nekem az a problémám, hogy marxista mintára a tőkés elnyomó burzsoák helyébe rakták "a férfiakat", az elnyomott proletárok helyébe "a nőket".

Ez abszurdum, az emberiséget ilyen törésvonal mentén meghasítani önmagában őrültség, mikor ezek nem társadalmi osztályok, nem identitáscsoportok, hanem nemek, basszus! Az emberiség alapegységei! Nincs mögöttük egységes vagyoni, identitásbeli, vagy bármilyen meghatározó helyzet.

És egyébként mint minden izmusnak, a feminizmusnak is megvannak a maguk bolsevikjai, forradalmi szélsőségesei, akik legszívesebben guillotine-nal vágnának rendet eszméjük nevében. Velük van a gond.

Antipatikus nekem ez az egész "neveljük állami erővel a népet" baloldali mentalitás, a terelgetés, az társadalommérnöki hozzáállás. Ez már számtalanszor vezetett átnevelőtáborokhoz, és közben semmi jót nem hozott. Persze a radikális feminizmus ezt kicsiben képviseli, de a struktúra ugyanaz. Megy az lövészárkok megásása a nemek között, plusz a statisztikaharc.

A statisztikákból maximum az derül ki, hogy kölcsönösen vannak diszkriminatív tendenciák, hol egyik, hol másik nem kárára, előnyére.

Nem a nőket kell emancipálni, az már megtörtént, hanem a női nemiséget. Azon területeket kellene jobban megbecsülni és megfizetni, amelyet többségében nők választanak, amelyek az ő képességeiknek, érdeklődésüknek jobban megfelelnek. Mivel a piaci szemlélet, a versenymánia, a vállalati szellem a férfiaknak kedvez, de nem valamiféle nagy összeesküvés miatt.

Az antidiszkriminációs törvényeket pedig be kell tartatni szigorúan, de mindkét fél előnyére. Ez humanizmus, nem feminizmus kérdése.


A női kvótát pedig határozottan ellenzem, ez egy kőkemény társadalommérnöki behatolás a közösségek működésébe, ami csak ellentéteket szülne. Szemlélettágítás, kommunikáció, szerves, hosszú lefutású és finom átmenet kell. Nem törvények erejével működő bolsevik "új típusú ember kitermelése" és osztályok helyett most nemekre szabott NAGY kollektivista igazságkísérlet. Az egyén nem tűnhet el a kollektíva (általánosítás) "férfiakra" és "nőkre" történő lebontásában.

2018. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 anonim ***** válasza:
#91, nagyon sok igazság van abban, amit írsz. Mint írtam, én sem támogatom a felülről vezérelt kvótákat semmiben, nem gondolom, hogy eredményre vezetne. Nem vagyok újhullámos, szélsőséges feminista sem, az viszont tény, hogy az általad is emlegetett szemléletváltás még távolról sem következett be. Nem állítanám ezt ilyen magabiztosan, ha nem tapasztaltam volna jó néhányszor a saját bőrömön. Tőlem megkérdezik állásinterjún burkoltan vagy nyíltan, van-e gyerekem, és akarok-e még szülni, a házam építésekor a kivitelezőnek hónapok kellettek, míg felfogta, hogy velem kell tárgyalnia és mindent egyeztetnie, nem a férjemmel. Láttam már férfi vezetőt (az én beosztottamat), aki a női beosztottjai valós problémáról szóló világos, logikus érvelését lesöpörte azzal, hogy "na, megszólalt az asszonykórus." Amikor kezeltem a helyzetet, majd négyszemközt felhívtam rá a figyelmét, hogy az ilyesmi megengedhetetlen, nincs összhangban sem a vállalati kultúrával, sem az én elvárásaimmal, elsőre egyszerűen nem értette, mi a gond. Egy diplomás, és egyébként jó képességű férfiról beszélünk...Egyszóval, bőven van még mit javítani a szemléleten.
2018. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim ***** válasza:

# 92, igen, vannak problémák még ezen a fronton, ezt el kell ismerni. De én úgy gondolom, hogy a generációk váltakozásával ez szervesen javul. Én huszonéves vagyok, és a saját, valamint a nálam fiatalabb generációban már egy más szemléletet tartok dominánsnak. Nagyon gyakoriak a vegyes baráti csoportok, az élet frontján mindenhol koedukált állapotok uralkodnak a fiatalabbak között. Ez szerintem a jövőben állami beavatkozás nélkül is javítani fogja a helyzetet.

Persze tény az, hogy vannak, akik frusztrációikat vetítik ki a másik nemre, csalódásaikból ideológiát gyártanak, ez ellen nem igazán lehet tenni.

Egyébként én faluból származom, és ottani tapasztalataim alapján, valamint történelmi ismereteimből merítve azt mondanám, nem a nők elnyomásáról van szó, hanem egy hagyományos szerep- és munkamegosztásról. A férfi a fronton, a munkahelyen teljesít, a nő a ház, a családi élet vezetője, mindkettőjüknek teher és felelősség van a vállán, csak máshogy. Az én dédapám például nem mehetett el a barátaival meginni egy fröccsöt, ha dédanyám nem adott rá pénzt, mivel a családi kassza a nő kezelésében állt, és a kiadások az ő döntésein múltak. Szerepmegosztásról van szó.

A gond az, hogy a társadalom átalakulását, és a nők bekerülését a munkaerőpiacra a szemlélet még egyenlőre nem követte. De ez idő kérdése. Azt is gondnak tartom, mint már említettem, hogy a nők által (kényszer nélkül) gyakrabban választott szakmák nincsenek megbecsülve és honorálva rendesen.

Viszont az is megjegyzendő, hogy a hagyományos szerepfelosztás továbbélése sokszor a férfikat sodorja hátrányba, hosszabb ideig kell dolgozniuk, a gyermekelhelyezési pereken sosem ők nyerik, illetve nagyobb eséllyel válnak hajléktalanná. Ezek a hagyományos férfi feladatokból és szerepből eredő következmények.

No és persze a biológiai, valamint pszichés különbségeket sem szabad elmismásolni, amik a szakmaválasztástól a kockázatvállalásig meghatározóak. Nem igen örültem volna, ha az egyenlőség szellemében nagyanyámnak is szétrázta volna a traktor a méhét a Rákosi-rendszerben, mert akkor meg sem születek.

2018. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 anonim ***** válasza:
Kb. 60-70 éve koedukált az oktatás és a baráti társaságok, munkahelyi kollektívák nagy része is, ez nem egy újkeletű dolog. Való igaz, hogy a régi szerepfelosztás átalakulásával nem tart lépést a szemléletváltás, három emberöltő hozott némi változást, de még messze vagyunk a céltól. Tárgyi tévedés viszont, hogy az elvált apáknak nincs esélyük a gyermekeik nevelésére, náluk történő elhelyezésére, vagy azonos életvitellel nagyobb esélyük lenne a hajléktalanságra. Különösen ma, amikor a párok, családok jó része albérletben lakik... Ahogy az is tévedés, hogy a nők munkavállalása arról szól, hogy kötelező jelleggel minden területen dolgozniuk kell, ez az ötvenes években sem volt így.
2018. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/96 anonim ***** válasza:

# 94, nem mondtam, hogy új keletű, de elsősorban a magánjellegű társaságokról, személyes szféráról beszéltem. A hagyományos nemi szerepek jóval gyengébbek mint régebben, az fiatalabb fejekben. Ez még vidéken is tapasztalható.

Az elvált apáknak minimális az esélyük a per megnyeréséhez, némi túlzással az anyának szinte kemény alkoholistának vagy drogfüggőnek, esetleg skizofrénnek kell lennie hozzá. Egyenlő viszonyok között szinte automatikusan az anyához kerül a gyerek.

Mégis az a helyzet, hogy a hajléktalanok körülbelül 77% férfi. A magyar társadalomban pedig a fő cél még mindig a saját lakás, ház vásárlása, építése, és sokan verik magukat adósságba eközben, amit gyakrabban a férfi szív meg.

Azért "Kádár leányainak", és a Rákosi-korszak traktorista nőinek, a "munkásnő"-kultusznak, a gyári szoptatóknak az eltagadására egyszerűen nem lehet mit írni.

2018. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/96 anonim ***** válasza:
52%

"Azért "Kádár leányainak", és a Rákosi-korszak traktorista nőinek, a "munkásnő"-kultusznak, a gyári szoptatóknak az eltagadására egyszerűen nem lehet mit írni."


Elfelejted, hogy a II. világháború utáni években óriási férfihiány volt. Hála istennek, ez már rég nincs így.

2018. jún. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!