2010-ben hogy tudott ilyen fölenyesen nyerni a fidesz, amikor akkor meg az egesz media a hir-tv kivetelevel balloldali beallitottsagu volt?
Meddig fognak még a balosok hinni abban a mesében, hogy a népszabit, meg a MN-t a kormány záratta be?
Simicskáról sok minden elmondható, csak az nem, hogy a saját pénzének ellensége volna, szóval inkább az a kérdés hogy egyáltalán idáig miért tartott fönn egy veszteséges lapot?
#20
Te ezt a maszlagot amit leírtál be is nyalod, vagy csak másokat szeretnél vele hülyíteni?
Egyik se vet rád túl jó fényt.
Úgy látom, kissé elkanyarodtatok az EREDETI kérdéstől (a kérdező aktív hozzájárulásával).
Hiába vitatkozunk az okokon és okozatokon, azokban nem fogunk egyetérteni. A TÉNYEKET viszont rögzíthetjük.
Azt is TÉNYKÉNT rögzíthetjük, hogy a kérdésben foglalt állítás HAMIS. Egyike a Fidesz által alaptalanul ismételgetett hazugság-mantráknak.
TÉNY, HOGY:
1.) A balliberális kormányok állami pénzen mindig fenntartottak egy jobboldalú kötődésű közmédiát is: a Duna TV és a Duna Autonómia (később Duna World) csatornák révén.
Ezzel szemben TÉNY, hoggy a mai maffiakormány NEM tart fent olyan közszolgálati csatornákat, amelyek a saját ellenzékéhez kötődnek ideológiailag.
2.) TÉNY, hogy a baloldali kormányok idején folyamatosan alakultak és erősödtek meg újabb és újabb jobboldali és szélsőjobboldali sajtóorgánumok, a Hír TV-től az Echo TV-n keresztül a Lánchíd Rádióig, az MNO.hu-ig és a Kuruc.infóig.
Ezzel szemben TÉNY, hogy a jelenlegi kormány alatt CSAK MEGSZŰNNEK az ellenzéki orgánumok, különösen az audiovizuális és nyomtatott sajtó területén, helyettük legfennebb egy-egy portál alakul, ami nem jut el a vidéki médiafogyasztókhoz, akik körében még mindig az újság, a rádió és a tévé határozza meg a médiafogyasztást.
3.) TÉNY, hogy felvásárolták a TV2-t, TÉNY, hogy bezárt a legolvasottabb magyarországi lap, a Népszabadság, TÉNY, hogy még az archívumát is eltüntették, TÉNY, hogy felvásárolták az Origót, TÉNY, hogy Andy Vajna és Mészáros Lőrinc tulajdonába került az ÖSSZES megyei lap, TÉNY, hogy gazdasági okokból bezárt a Magyar Nemzet (a második legolvasottabb lap az országban), a Lánchíd Rádió, TÉNY, hogy leépítések vannak a Hír TV-nél, TÉNY, hogy a Hír TV-t kivetették a vidéki kábelszolgáltatók alapcsomagjából, TÉNY, hogy egyetlen ellenzéki vagy független rádió sem kapott frekvenciát, TÉNY, hogy nyolcvan milliárd közpénzből hoztak létre közszolgálatinak csúfolt pártpropaganda-nagyüzemet (M1, M2, M3, M4, M5, Duna, Duna Wolrd, Kossuth, Petőfi, Dankó, Bartók), TÉNY, hogy minden helyi és megyei tévé, rádió és nyomtatott lap vidéken állampárti kötődésű, TÉNY, hogy különadót vetettek ki az RTL Klubra (Lex RTL), TÉNY, hogy a kormánynak kedvező médiaszabályozást léptettek életbe.
A tények makacs dolgok.
Az is egy TÉNY, hogy 2010-ben már NEM LÉTEZETT baloldali médiatúlsúly, csak hazug jobboldali lózung volt.
Már 2010-ben is az volt a helyzet, hogy volt egy darab baloldali hírcsatorna (ATV), vele szemben pedig két darab jobboldali (Hír TV, Echo TV). És igaza van az előttem szólónak, aki rávilágított, hogy a hagyományosan jobboldali közszolgálati médiumok (Duna, Duna Autonómia) mellett 2009-re már jobbra tolódott a teljes közmédia (M1, M2 is).
Az is TÉNY, hogy az ország mára egyetlen kereskedelmi televíziója, az RTL akkor vált erősen kormánykritikussá, amikor különadóval sújtották azért, mert nem fideszes.
Addig igenis törekedtek az egyensúlyra: kb. egy Heti Hetesre jutott egy Fábry Show, az egyikben a Fideszt szidták, a másikban az MSZP-t.
Ma már eléggé kormánykritikus ugyan, de nem lehet összehasonlítani a hírcsatornákkal (M1, Echo TV), amelyek a nap 24 órájában ontják a kormánypropagandát.
Az RTL napi három alkalommal közöl 15-20 percben híreket, a nap többi része főzős műsor, tehetségkutató, valóságshow, bulvár, vetélkedő, sorozat és esti film, ahogy mindig is - a szolgáltatott tartalom 90%-a nem politika.
Hogy mindezen folyamatok alakulását ki hogyan értékeli, az már szubjektív megítélés, interpretáció kérdése.
Az objektív TÉNYEKET viszont nem árt rögzíteni, a tisztánlátás végett (és akkor az eredeti kérdést is könnyebb megválaszolni).
2010-ben NEM VOLT "az egész média a Hír TV kivételével baloldali beállítottságú", sőt, már 2009-ben elkezdett átbillenni a mérleg a jobboldal irányába.
A legnézettebb tévék, hírcsatornák jobboldaliak voltak, a leglátogatottabb internetes portál (ami egy adott ponton sajnos Kuruc.infó lett) pedig szélsőjobboldali.
A legnagyobb választási sikereket is ez a két párt könyvelhette el: a Fidesz ellenzékből kétharmados többségig vitte (ez lévén az egyetlen valódi kétharmada, a választási törvény átírása nélkül!), a Jobbik pedig a Parlamenten kívülről indulva nemcsak bejutott, de egyből a harmadik legerősebb párt lett az ötpárti országgyűlésben, majd hamarosan a széteső MSZP-t is megelőzte.
TÉNY az is, hogy ma olyan kormányzati médiatúlsúly van, amire SOHA NEM VOLT PÉLDA a rendszerváltozás óta, egyetlenegyszer sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!