Szerinted mikor kell lemondania általánosságban egy miniszterelnöknek?
Avagy mikor kellett volna?
Gyurcsánynak le kellet volna? ha igen mikor?
Vona Gábornak le keltet? pont így?
Nem tudom tudtok e politikai nézet nélkül csak kizárólag szituációt objektíven nézve válaszolni.
De lehetőleg ezt szeretném, és ezt várom el tőlletek.
Várom a válaszokat akár fideszes akár jobbikos akár egyéb pártra szavazott, mert szeretnék független és objektív válaszokat kapni.
Lehet válasznak írni hogy "rühellem gyurcsányt ezért le kelett volna mondania"
Lehet válasznak írni hogy "rühellem vonát ezért jól is tetthe hogy lemondott, bizony!!!"
Lehet válasznak írni hogy "rühellem Orbánt, valaki takarítsa már el innen."
Amikor már egyértelmű, hogy az ország többsége nem szavazna rá a választáson, amikor alacsony a népszerűsége.
Gyurcsánynak már 2006-ban le kellett volna mondania közvetlenül, helyette még csinálta a botrányokat.
Nincs olyan, hogy mikor kell lemondania.
Abban az esetben, ha ő úgy ítéli meg, hogy semmi esélye arra, hogy miniszterelnök maradhasson vagy éppen nem akarja már tovább vállalni a felelősséget, akkor lemondhat.
Ha a parlamentben sokan úgy gondolják, hogy nem alkalmas már miniszterelnöknek, akkor megfelelő számú képviselő aláírásával bizalmatlansági indítványt kezdeményezhetnek ellene.
Erről utána a parlamentben szavaz az összes képviselő és annak eredményeképpen eltávolítható a miniszterelnök.
Ez azonban sem a kormánypártokat, sem a kormányt nem változtatja meg, csak a miniszterelnök személyét.
Medgyesy Pétert ilyen konstrukciós bizalmatlansági indítvánnyal váltották le 2004-ben, mégpedig gyurcsány puccsával. Sokan azt gondolták, hogy ezt megelőzi egy lemondással, de nem tette.
Ezután került gyurcsány a miniszterelnöki székbe.
Ahogy már más írta, 2006-ban, amikor az őszödi beszéde kiszivárgott, akkor le kellett volna mondania, mert abban elismerte, hogy csalással nyerték meg a választásokat - eltitkolták az államháztartási adatokat az emberek elől (törvény kötelezi az illetékeseket megadott dátum előtt a nyilvánosságra hozatalra, de ezt szándékosan nem tartották be), mert annak ismeretében nem hitték volna el nekik amit a gazdaságról hazudtak és nem szavaztak volna rájuk.
De nem mondott le, mert nem kötelezte rá semmi. Az mszp-szdsz tagjai pedig ellene nem indítottak bizalmatlansági indítványt és az ellenzéknek nem volt meg hozzá az elegendő képviselője, hogy ha megindítják akkor meg is legyen szavazva.
A 2008-as válságra már nagyon meggyengült az ország, romokban volt a gazdaság és 2009-re tarthatatlanná vált a helyzete. Akkor mondott le és Bajnai lett a miniszterelnök - ugyanannak a kormánynak az élén 2009. áprilisától.
A lemondásának semmi köze nem volt erkölcshöz vagy becsülethez, az emberek elvárásához - egyedül a számítás vezérelte, nem akarta, hogy a nevéhez fűződjön az akkor kényszerből megindított sok megszorító intézkedés és a párt remélte, hogy egy új miniszterelnökkel kitart a kormány a következő választásokig. Pedig akkor már kisebbségben kormányoztak, nem volt meg a kormánypártoknak a döntésekhez szüksées 50%+1 fő többsége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!