Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy képzelik azt a nagy...

Hogy képzelik azt a nagy állami cégek vezetői, hogy nekik joguk van rá, hogy ne vegyék el a prémiumukat, miközben (pl. ) a rokkantnyugdíjasoktól elveszik a 13. havi nyugdíjukat?

Figyelt kérdés
Úgy gondolják talán, hogy a havi 2-3 milliós fizetésükből nem tudnak majd megélni, még kell az a plusz 1-2 milla is? Eközben a rokkantnyugdíjasokat a kutya sem kérdezi meg, hogy abból a pár tízezer forintból, amiből egy hónapban élniük kell, hogy fogják a Karácsonyt lebonyolítani? De írhatnék mást is, ez csak egy példa - még mielőtt valaki a Karácsony értékéről kezdene papolni... Vagy ott vannak a GYES-en lévők. Teszem azt, egy nő egyedül neveli a gyerekét, a bevétele a gyes és a családi pótlék. Összesen kb.60 ezer forint. Azt a csp-ot nem fogják emelni, ami tényleg megélhetési pénz, de a több milliós prémiumot (az ugyebár szintén több milliós havi fizetése mellől )nem vehetik el a gazdagoktól, mert akkor "szerződést kell módosítani". Undorító és felháborító ez az egész! Akinek van pénze, mindent megtehet, akinek meg nincs, az semmi jóra nem számíthat ebben az országban. Ha megtehetném (sajnos nem tehetem), mennék világgá, mert itt minden csak rosszabb lesz, nem jobb, nincs miben reménykedni. Hogy nem csak itt lehet megérezni a válságot? De máshol a többől ha elveszenk valamennyit, az még mindig jobb, mint itt a kevésből. Az egész kormányt el kéne küldeni melegebb éghajlatra és olyanokkal tölteni fel a Parlamentet, akik "átlagfizetésből" élnek, és érzik is a döntéseik súlyát. (Bár ez az átlagfizetés is enyhén szólva baromság. Mert miből áll? 75 % a létminimumon él - vagy alatta, kb. 20 % meg tud élni a fizetéséből, a maradék 5 % meg rohadt gazdag. Ebből húzni átlagot? Nevetséges és népbutítás...)
2008. okt. 30. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Felhívnám a figyelmed, hogy a gazdagok döntő többsége AZÉRT gazdag - mert ELVESZI a pénzt attól, aki szegény. Az ő munkájából és pénzéből él.

Úgyhogy így képzeli.

2008. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Én sem látom azonnal és diktatorikusan az igazat a kérdező posztjában.

Attól, hogy valaki sokat keres, még megérdemelheti. Nem kell, hogy mindenki a szociális háló alján legyen. Van olyan cégvezető, aki igen sokat tanult, és felelős munkakörben dolgozik, azaz a pénze egyenes arányban van a vállalt felelősséggel.

Most hagy ne mondjam, hogy egy állami cég vezetője tizedannyit kap, mint egy hasonló munkakörben, de a piaci szférában dolgozó.


Az is való igaz, hogy egy prémiumot, amit szerződés garantál NEM lehet csak úgy megvonni, csak a szerződés módosításával. Hiszen, ha nem szerződésszerűen járnak el, még inkább demoralizálnák a törvényi kötelmet, a szabályok betartását. Itt sajnos egy cégvezető tizenharmadik havija nem fogja kitermelni a munkanélküliek, nyugdíjasok és GYED-en, GYES-en lévők, valamint a dolgozni képtelen (rokkantnyugdíjas) személyek szociális juttatásait.


Itt a probléma nem ott gyökerezik, hogy az állami cégvezetők kapnak-e prémiumot vagy sem.

2008. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Demamógiára demagógiát...


Magyaroszágon kb. 10 millió emberből 3,5 milliónak van bejelentett munkaviszonya. Ebből 3,5 millióból 1 millió közalkalmazott/köztisztviselő, kb. 1,3 millió minimálbéres. A maradék 1,2 millió az, aki a hátán viszi ezt az országot. (a közférát adókból fizetik, a minimálbéres személyijövedelem adót egyáltalán nem, járulékot meg csak jelképeset fizet)


1 ember körülbelül 7 embert visz a hátán.


Én aki bérből és fizetésből élek, nem minimálbéren vagyok bejelentve és nem feketén dolgozom, szeretem ezt a kormányt. Az a 7 meg szerintem fogja be a pofáját.

2008. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

"Az a 7 meg szerintem fogja be a pofáját."

Ha már befogta a pofáját, meg lehetne vonni a választójogát, mert kevesebb adót fizet nálad!

Vagy meg lehetne valahogy különböztetni, mondjuk szalag, csillag?-mit szólsz?

Átgondoltad te ezt a választ?

2008. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

A harmadik válaszhoz:


A közszférában dolgozók ingyenélők lennének? Érdekes meglátás...

2008. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak: Szerinted, amikor a kispénzű egyszeri ember azon agyal a boltban a hónap végén, hogy parizert vegyen a gyerekeinek, vagy budipapírt -persze a legolcsóbb fajtából- , akkor szerinted nem sz..ja le vastagon, hogy törvényes dolog-e elvenni a "másiktól" azt a pár milliót a többi millió mellől? Tök mindegy, hogy mennyit tanult vagy milyen beosztásban dolgozik valaki, ugyanabból az anyagból vannak, ugyanarra van szükségük. Ha az egyiknek a kevésnél is kevesebb jut, és mégis neki kell viselnie a (nyilván arányosan kisebb, de számára igencsak jelentős) terheket, akkor ez a rendszer rendkívüli módon el van cs..ve!
2008. okt. 30. 16:40
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

igen, átgondoltam.


az aki nem tesz bele a közösbe, milyen alapon dirigál, hogy azt mire fordítsák? Erre adjál nekem választ.


Miért én, aki reggel 8tól este 7ig, 9ig dolgozok és fizetésem felét elviszok adóba vagyok a mocskoskomcsizsidóbérenc, és mért az az igaz magyar, aki segélyből (amit az én adómból is fizetnek) tüntet hetekig a Parlament elött?


a köztisztviselőket, meg közalkalmazottakat meg adókból fizetik. Hiába írják rá a bérpapírral, hogy ennyi meg annyi adót vontak tőlük, attól, hogy az egyik zsebemből átrakom a másikba a pénzt, nem lesz több pénzem... ők nem igazi adófizetők, ha tetszik, ha nem.


cáfoljatok meg ha tudtok. ha meg nem megy, mert ennyi agyatok már nincs, akkor csak simán pontozzatok le. Hajrá!

2008. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Amikor '17-ben eldördültek az Auróra ágyúi, akkor azt gondolták nemsokára eljön az az idő, amikor "a bőség kosarából mindenki egyaránt vehet!" Ez lett volna a kommunizmus. Nem jött össze, és akkor is volt akinek több jutott, és mindig volt rá magyarázat. Európában több mint 70 évig sikerült fenntartani a látszatot, igaz sokszor tűzzel-vassal.


Aztán jött a kőkemény kapitalizmus! Erre szavaztunk '89-ben! A szegények mindig megszívják, a gazdagok meg a legtöbbször mindent megúsznak! A "Boldog békeidőkben" is voltak szegények, akik csak tengődtek, de akkor még "szociális háló" se volt!


Látod, a parlamenti pártok között is akkor a legnagyobb az egyetértés, amikor a fizetésemelésükről van szó!

2008. okt. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van a harmadik hozzászólónak. Ha mindenki tisztességesen adózna akkor sokkal alacsonyabbak lennének az adók és mindenki sokkal jobban élne. Biztos vagyok benne, hogy nem arra gondolt, hogy aki gyesen van otthon, az fosztasson meg minden állampolgári jogától, de aki feketézik meg baszik dolgozni és munkanélküli karriert épít a segély miatt az tényleg fogja be a pofáját.
2008. okt. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is dolgozom, a férjem is, van másodállása is, két gyerekünk van, és egy lakáshitelünk. Hogy mindenki megnyugodjon. Nem élünk segélyből, de szerintem még azok is jobban élnek, akik erre a műfajra "szakosodtak". Mellesleg nem magamról beszéltem, csak elég közel érzem magamhoz azokat, akiknak kint van a hátsójuk is a gatyájukból, mégis élniük kell valamiből. És az itt kialakult vitafórumnak: nem arról van szó, hogy milyen megoldások (nem-)jók a jelenlegi helyzetből való kilábalásra. Mindössze arról van szó, hogy akinek van pénze, az valami módon mindig kihúzza magát a közös szarból. És azt nekem senki ne mondja, hogy az összes milliomos mindig az utolsó fillérig leadózza amit kell! (Akinek nem inge, ne vegye magára!) Ha a szarba az egész ország került, akkor kihúzni belőle sem csak a szegényeknek kellene, hanem mindenki a saját lehetőségei szerit tegyen érte! Nem ez lenne a normális?
2008. okt. 30. 21:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!