Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi miért nem látunk be ilyeneket?

Mi miért nem látunk be ilyeneket?

Figyelt kérdés

Ma éjszaka beszéltem egy szlovákiai magyarral. Azt mondta hogy csodálkozik Magyarországon, hogy miért itt tart. Azt mondta hogy a '90-es években, még Pozsony mellől úgy jártak át Komáromba, hogy leesett az álluk, aztán hamarosan beértek most meg egyre inkább lemaradunk.

Nem mentünk bele a politikába, de azt mondta hogy nem érti miért szeretjük ennyire ezt a kormányt. Látszik a mutatókon hogy szépen fejlődünk, csak éppenséggel ezt kis híján mindegyik európai ország teljesíti, tehát legjobb esetben is átlagosnak mondható.

Mi miért nem látjuk ezt be?

Vagy éppenséggel hogy a fizetések a minimálbér és garantált bérminimum kötelező emelését követik, nem pedig maguktól nőnek ekkorát. Megnéztem és tényleg: 2010-ben a minimálbér 73 500, az átlagbér pedig 202 ezer forint. Tavaly a minimálbér 127 500 forint, az áltagbér pedig 297 ezer. Ez a minimálbér esetében 73%-os, az átlagbér esetében pedig 47%-os emelkedés ( és ne felejtsük el, hogy az átlagbér csal, a mediánbér sokkal pontosabb lenne ).

Sőt, azt is mondta hogy a nálunk lévő egykulcsos adó- és járulék rendszerrel többet adózna, mint ott ( %-os arányban természetesen ). Erre mondta hogy nem véletlenül jelentenek be sok céget Szlovákiába. És szó esett ilyen apróságokról is, hogy náluk a cégeknek is könnyebb, de ez már tényleg csak részletkérdés.

Mi miért nem látunk be ilyeneket?


2018. máj. 7. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

A legfontosabb ok, amiért nem fejlődik rendesen az ország, hogy a magyar ember nem is igényli a fejlődést.

Lesüti a fejét és az sem zavarja, ha 10-20 év múlva ugyanott tart, mint előtte. Csak húzza az igát hétfő reggeltől szombat estig, nem halad sehova és teljesen jól elvan, nem izgatja őt a vegetatív állapot.

Ha valamelyik kinyitja a száját közülük, azt egyből lehurrogják a többiek, hogy fogja be a pofáját, szemét hazaáruló, dologtalan semmirekellő, stb.


A rendszerváltás idején voltak álmai a magyaroknak, mára nem maradt más belőlük, csak biodroidok, akik szolgálni akarnak és vissza akarják hívni az oroszokat. Hogy két klasszikust idézzek összevonva:

"Moslékzabáló, genetikusan alattvaló, veszekedős, félázsiai származék."

Igen, ez nagyon jól leírja a magyar társadalmat. A fiatalok azért másabbak közülük is, ők nyugatosabbak és nyitottabbak az újra, de 40 felett szörnyen begyepesedett a magyarok többsége.

2018. máj. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Ja és a szlovákoknál 270 euro a minimálnyugdíj úgy, hogy náluk nem is akkora az állami elvonás, mint nálunk.

Ez azért elég beszédes szerintem.

2018. máj. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Jó, ez is azért bőven árnyaltabb. Pozsony persze, hogy szép, fejlődik, stb, mivel ugyanaz van nála, mint Sopronnál: közel van Ausztria és baromi sokan oda járnak át dolgozni. Az osztrák fizetésből meg több adót tudnak levonni, amitől persze, hogy fejlődik a város.

Kelet-Szlovákia régió viszont továbbra is nagyon le van maradva.

Itt érek a bánrévei határátkelő mellett, munkám miatt sokszor jártam át Szlovákiába, láttam, hogy ott milyen állapotok vannak. Bőven le van maradva az a régió.

Az első meg leírta, hogy mi a helyzet: valaki bármiről szólni merészel, akkor minimum hárman ugornak akik lehurrogják és elhordják a sárga földig. Ezt már iskolába is belénk nevelik, mindenki gondoljon vissza hány olyan esetje volt, hogy valami ellen felmert szólni, de a tanárok lehurrogták.

Igen, ilyen apróságok is ilyen nagy hatással vannak az életünkre.

2018. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%

Tágabban kell nézned a történéseket, nem csak Orbán kormányok voltak.

Ha a rendszerváltást tekintjük a régió országaiban kiinduló pontnak, akkor azt láthatod, hogy a többi volt szovjet államban egyenletes a fejlődés, kisebb-nagyobb gyorsulásokkal, lassulásokkal, mert mindegyik kormányzatuk előrébb vitte az országot és nem hátra.


Ha megnézed a magyar viszonyokat, akkor ott viszont látszik, hogy húzd meg-ereszd meg helyzet volt végig.

Az első kormány alatt megindult a liberális piac betörése, de valamennyire javult az ország össz helyzete - miközben a munkahelyek tömegével szűntek meg az állami vállalatok eladásával, majd a tulajdonosok általi leépítésekkel, bezárásokkal.

Ekkor jött 1994-1998 az első mszp-szdsz kormány.

Mindent eladtak amit lehetett, a munkanélküliség megnőtt, a gazdaság leépült. A bérek nem csak stagnáltak, de reálértékben csökkentek a nyugdíjakkal együtt, a magas infláció miat. Megállt a hitelezés, akkoriban a lakásvásárláshoz 36%-ra kaphattál volna hitelt + költségek, vagyis ha THM-ben nézed, úgy 40-41%-ra. A Bokros csomagban végződött regnálásuk, amikor még az ingyenes fogászati ellátást is elvették az emberektől, megszűnt a gyes alanyi jogon járó lenni és bevezették a felsőoktatásban a tandíjat MINDEN hallgatónak. Én fizettem is.


Ezután jött az első Orbán kormány és újra javult a gazdaság, csökkent az infláció, munkanélküliség, államadósság, beindultak az építkezések, nőttek a bérek. A gazdaság romlása után megindult a javulás.

Azonban ez a 4 év csak arra volt elegendő, hogy VISSZAjuthasson a gazdaság és vele az életszinvonal arra a szintre, ahol 1994-ben volt.


2002-2010 között újra mszp-szdsz kormányzat volt. Megint nőtt az infláció, a munkanélküliség, reálértéküket vesztették a bérek, nyugdíjak, elvették a 13. havi illetményeket és csökkent a gazdaság teljesítménye. Annyira, hogy 2006-ban már el kellett titkolni az államháztartási adatokat a választások előtt, mert akkor az emberek nem őket szavazták volna meg ismét. Az eu felé is hazudtak az adatokról.

Már a válság előtt annyira leromlott a gazdaság, hogy az első szeleknél belebukott gyurcsány a kilátástalanságba. Ekkor Bajnai vette át a kormányt és csak minden idők legnagyobb imf gigahitele mentett meg inket a csődtől. Akkora hitel, amiből a Paks II. kétszer felépült volna - és ez nem fejlesztésre ment, hanem az államháztartás normál kifizetéseire, bérekre, járulékokra, vagyis elfolyt.

2010-ben a második Orbán kormánynak egy mélyebb helyzetből, rosszabb gazdasági állapotból kellett megint felhozni az országot, mint 1998-ban, a Bokros csomagot követően az elsőnek.

Mostanáig ennyit sikerült belőle felhozni.


Egyszerűbben:

A többi, környező ország folyamatosan ment felfelé a hegyen és ha kicsit, ha nagyon, de egyre magasabbra jutottak a 28 év alatt.

Nálunk 4 év fejlődés után visszamentünk a kiindulási ponthoz, majd megint 4 év felfelé mászás után annyira levittek bennünket, hogy már egy szakadékban kezdtünk lefelé csúszni. 2010-bn először meg kellett vetni a lábunkat, visszamászni a szakadék szélére és újra megindulni a hegy lábától felfelé.


Ha marad ez a gazdaságpolitika - nem feltétlen ezzel a kormánnyal, de semmiképpen nem a ballibekkel és azokkal akik velük együtt akarnának megint kormányozni - akkor folyamatosan fogunk mi is felfelé haladni.

Most nagyobb tempóban megyünk felfelé a hegyen, ha hagyják, akkor pár éven belül utólérhetjük őket és együtt haladhatunk velük felfelé.

2018. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pro Patria ***** válasza:
6%

"Nem mentünk bele a politikába, de azt mondta hogy nem érti miért szeretjük ennyire ezt a kormányt. Látszik a mutatókon hogy szépen fejlődünk, csak éppenséggel ezt kis híján mindegyik európai ország teljesíti, tehát legjobb esetben is átlagosnak mondható. Mi miért nem látjuk ezt be?"

- A fejlődés önmagunkhoz mért teljesítmény. A korábbi kormányok alatt a térség irigyelt országából kerültünk át először gazdasági stagnálásba, majd recesszióba, még a világválság előtt, egy amúgy általános konjunktúra időszakában. Szlovákia nem az elmúlt években, hanem ekkor, a kétezres évek közepén hagyott le.

Most gazdasági bővülést produkálunk. Ennyi a nyitja.


Ahogyan pedig itt már más rámutatott, hozzátartozik ehhez, hogy Szlovákia fejlődése Pozsonyra és térségére terjed ki.


"Sőt, azt is mondta hogy a nálunk lévő egykulcsos adó- és járulék rendszerrel többet adózna, mint ott ( %-os arányban természetesen ). Erre mondta hogy nem véletlenül jelentenek be sok céget Szlovákiába."

- Az szja-t ne keverd a cégek adózásával, teljesen más dolog a kettő. Magyarország éppen hogy kedvező ilyen szempontból, nem véletlen az ilyen irányú bővülés az Opel, a Mercedes és az Audi, vagy éppen a Coca-Cola, de a LEGO részéről is, hogy néhány példán keresztül érzékeltessem, pont a bevonzó adótörvények működtetik ezt a gazdasági jellemzőnket.

2018. máj. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

" és a szlovákoknál 270 euro a minimálnyugdíj úgy, hogy náluk nem is akkora az állami elvonás, mint nálunk.

Ez azért elég beszédes szerintem."


Nagyon.

A németeknél nincs minimálnyugdíj, csak úgy szólok.

2018. máj. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rosszul fogalmazol. Mi (mindannyian) nagyon sokféleképpen látunk. Van egy kis rész, aki pontosan tudja ezt nagyon régóta, azt is tudja, mit kellene tenni, de van egy nagyon nagy rész, amelyik elnyomja a hangjukat. Ugyanis ők befolyásolhatók, megvezethetők, és a jelenlegi kormány ehhez igen kiválóan ért. A befolyásolhatóság, hiszékenység csak tanulással csökkenthető, de egyfelől az oktatást a kormány a pince alá rontja, másfelől ez a réteg utálja a tanulást.

A következményeit láthatod.

2018. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szlovákiai magyarokkal dolgozom együtt Magyarországon, nekem nem pont ezeket mondták amit te itt leírtál.
2018. máj. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!