Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy május 8-án Gyurcsány Ferenc lesz Magyarország új miniszterelnöke?

Figyelt kérdés
Tartok tőle, hogy a pesti tüntetők Orbán Viktor helyett Gyurcsány Ferencet választják, ha módjukban áll...

2018. máj. 5. 08:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%

" Én örülnék neki. Legalább ő beszél a valódi problémákról: egézségügy,oktatás,devizahitel.lehet lepontozni."


Kérésednek eleget tettem.


Mellesleg te még kis tini lehettél amikor a "valódi problémákról beszélő" főnöd alatt is milyen szinten voltak ezek, így ezekre te nem is emlékezhetsz.

2018. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%

#6 jelentkezem, én akkor voltam fiatal, de kezdem elfelejteni, mert a mostani minielnök KISZ titkár elvtársa folytatta amit fletó elkezdett, és még lejjebb vitte. 2010-ben nem gondoltam volna, hogy van fletónál rosszabb, mert 98-02 nem volt olyan gáz, de sajnos tévedtem. A felcsúti KISZ titkár kezelése félrement graz-ban :(

Még szerencse, hogy egy nagy világválság utáni világgazdasági fellendülés, és főleg az eu húzza felfelé az országot, de a többi környező országot ennél is jobban húzza ferlfelé, így most is marad a "jó öreg"leszakadás, és az ország rézbőrűekkel töltődése, miközben egyre kevesebb a magyar :(

2018. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mint annak, hogy a következő percben egy elefánt benéz az ablakon. 50%: vagy benéz, vagy nem.
2018. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0,01% szerintem.
2018. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Egy ork ***** válasza:
Gyurcsány? Az 5,41%-os pártjával? Ne nevettess!
2018. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

Kérdezd meg őt. Számolásban nagyon ott van. :D

Igaz neki az a célja, hogy leváltsa a DK-t .:D


Szerencsére nem a tüntetők döntenek.

A primszámok ellen is fognak tüntetni?:D

2018. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%

Medgyessy, illetve utána Fletó, majd Bajnai rendbe szedték az országot. Nem kicsit, nagyon. Medgyessy saját maga mondta, mind a médiának, mind az Állami Számvevőszéknek, hogy a gazdaságot jó állapotban vették át. Mint mondotta, némi korrekcióra, kiigazításra lesz szükség. Aki ismeri a szocik nyelvezetét, tudja, hogy ez mit jelent. Eszetlen megszorításokat, hitelfelvételt, eladósodást - égnek állt a hajam. És bizony nem tévedtem. Helyből felvett 3500 milliárd hitelt. És mindjárt osztogatni kezdtek, Gyurcsány két évvel később - mikor megkérdezték, mi lett a 3500 milliárd sorsa - azt mondta, hogy közalkalmazottak fizetés emelésére, családtámogatásra, nyugdíjak emelésére fordították. Mára kiderült, hogy a közalkalmazotti fizetések felét az önkormányzatok állták. De tény, soha nem tudtak elszámolni vele, mint a többi pénzel se. Ez azonban fedezetlen hitel volt, nem lett semmibe befektetve, óriási költségvetési lyukat eredményezett. És ez csak a kezdet volt. A hiányt újabb hitellel tömködték, majd azt egy újabbal, majd így zúdult a nyakunkba a válság. 2008-ra az ország már ezer sebből vérzett, válság nélkül se állnánk sokkal jobban. Az öszödi beszédből tudjuk, nemcsak hogy hazudtak négy évig, hanem titkolták a bajt, hogy ki ne derüljön a választásokig. A 2006-os választásoknak úgy mentek neki, hogy tudták, eszükbe sincs betartani amit ígértek. O. V. nak rezzenéstelen szemmel vágta a szemébe, hogy miért terjeszt ilyeneket, hogy pénzt akar szedni az orvosi vizsgálatokért. Egy hónap múlva már volt vizitdíj, mindenféle díj. Ugye tudjuk, hogy nem volt gázár emelés. És persze ez volt az adócsökkentés kormánya. 36-szor emeltek adót, 6 új adót vezettek be csak 2006-ig. Megszorítás, megszorítás hátán, mindenki mondta nekik, hogy baj lesz, már 2007-ben figyelmeztették őket a válság lehetőségére, nagy pofával porolták le a figyelmeztetést. Medgyessyt 2002 decemberében figyelmeztették arra, hogy hitelből népjóléti intézkedést finanszírozni veszélyes dolog. Falra hányt borsó volt. A végeredmény önmagáért beszél. 55 % GDP arányos államadósságról 80 % fölé emelték, 9225 milliárdról 20 és fél ezer milliárd fölé mentünk. Eladósodott kórházak - 120 milliárd, önkormányzatok - 1400 milliárd, eladósodott egyetemek, iskolák, BKV, vasút, szinte nem volt olyan, ami nem adósodott volna el. Az állami vagyonból 6- ezer milliárdnyit adtak el, kb ugyanennyi EU-s pénzt, bezártak vagy egy fél tucat kórházat, kivontak az egészségügyből vagy 600-650 milliárdot, meg vagy száz iskolát, stb elképesztő pusztítást végeztek. A korrupciós ügyeik nap mint nap verték ki a biztosítékot, szinte nem volt olyan nap - a hétvégét beleértve - hogy ne derült volna ki valamilyen disznóság, a Fidesz manapság még rágyúrva sem tudná felvenni velük a versenyt. A Tiborc ügy akkoriban figyelmet se kapott volna, csak egy lábjegyzet esetleg. Az öszödi beszéd felvétele és kiszivárgása között 4 hónap telt el, eszük ágában se volt bevallani semmit. Nem tudjuk, ki szivárogtatta ki, de tény, nagy szolgálatot tett vele.

A végeredmény káprázatos. Eladósodott ország, megroppant gazdaság. Az adósságot évtizedekig fogjuk fizetni, csak a kamatok lesznek több mint 100 ezer milliárd forint. Valamikor 10 milliárd dollárról indult, majd 2010-ig lett belőle 100 milliárd dollár, de már kifizettünk 170 milliárdot - kamatokra. Az adósságcsapdából egyetlen egy alkalommal lett volna esélyünk szabadulni - 2002-ben, akkor az államadósság 9225 milliárd Ft volt, már a kamatokat és a tőkét is tudtuk csökkenteni. Medgyessy egy tollvonással tolta ki ezt vagy 30-40 évvel. Szóval ez a helyzet. Ez volt Fletó kormányzása. Még egy ilyen ciklus és lehúzhatjuk a redőnyt.

2018. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit szívsz, de ütős cucc lehet...
2018. máj. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Tanultam az elmúlt évekből. Csak ennyi.
2018. máj. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!