Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért adják el az embereik a...

Miért adják el az embereik a jövőjüket pár ezer forintért?

Figyelt kérdés

10 ezer forintos utalvány, 5 ezer forintos fizetés, egy zsák krumpli vagy épp néhány liter tej. Ennyi elég hogy az emberek eladják a szavazatukat. Vállalkozók esetében néhány millió is elég.

De miért jobb eladni a jövőnket egy pillanatnyi segítségért, mint biztos, fejlett jövőt látni magunk előtt aszerint az ideológia / irányvonal szerint amivel egyetértünk?

Ez ugyanúgy igaz a fideszre, mint az MSZP-re, jobbikra, momentumra, stb. Ha valaki meggyőződésből szavaz, tegye, de a szavazat vásárlás...


2018. máj. 2. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
A legtöbb ember úgy általánosságban nem foglalkozik a jövővel, azt gondolják, pénzzel mindent meg lehet oldani. Egy nem politikai példát hozva: ha érdekelné az embereket csak a saját gyerekük jövője is, akkor igyekeznének pl. kevesebb szemetet gyártani, nem okozna problémát számukra a szelektív hulladékgyűjtés.
2018. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Miért aki sok ezerért adja el az miért jobb neked? Családi adókedv. egykulcsos adó. ez mind szavazatvásárlás, csak nagyobb téttel.

Ismered a viccet?

Egy fickó odamegy egy nőhöz, hogy lefeküdne velem tízmillióért.

Mire a nő kis gondolkodás után azt mondja, igen

Erre a fickó és tízezerért?

Mit képzel egy k##va vagyok? mondja ripacskodva anő

Kérem azt, hogy micsoda azt már rég tudom már csak az árról alkudozunk.


Érted a hasonlatot?

2018. máj. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ostoba ember azt sem tudja, hogy jövőhéten mi lesz. Akkor szerinted mit érdekelné, hogy 20 év múlva mi van?
2018. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Igen, és hogy mi a jövő eladása és mi a fejlődő jövőbe vetett hittel meghozott felelős döntés, azt én ítélem meg. :)


Az én pártom győz a választáson 51%-ot szerezve = "a nép végre szívvel és ésszel a jó helyre szavazott. Az a kis kedvezményecske/szociális ígéret nem szavazatvásárlás volt ám, a gazdaság kitermelte, az emberek megérdemlik."

A rivális párt nyer a választáson 51%-ot szerezve = " rohadt fogatlan írástudatlan prolik/vidékiek felülnek a demagógiának, a halszemű öreganyjukat is meghágnák Erzsébet utalványért/19500 Ft-ért."


Választást nyerni így lehet, törődj bele.

2018. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Egy demokrácia csak értelmes állampolgárokkal működőképes. Olyanokkal akik magas IQ-val és EQ-val rendelkeznek. Magyarország ettől nagyon távol áll, így nem meglepő ha emberek fillérekért eladják a szavazatukat.
2018. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Sose értettem ezt a szavazatvásárlást. Valaki szólhatna az embereknek, hogy a szavazás titkos. Elraknám a krumplit és csak azért is leszavaznék egy másik pártra.
2018. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hülyének nézed az embereket.
2018. máj. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%

Hidd el, hogy hiába láttál egy videót, nem minden fidesz szavazó az Erzsébetért adta a fideszre a szavazatát. Nem mondom, hogy nem volt ilyen, de azokat az embereket, akiknek a távlat az, hogy éhenhalnak-e a következő hónapig, azoknak az is nagy segítség. Szerencsés vagy, ha nem érted meg a helyzetüket. Viszont más párt még egy kilo krumplit sem adott nekik.


"biztos, fejlett jövőt "


És ez mégis melyik párt lenne? A BIZTOS, FEJLETT jövő? Baloldali? Olyan oldali, ahol NÉGY évet ment azon az apróságon a vita, hogy mégis ki a főnök, ki legyen egyáltalán a jelöltjük, mert NÉGY év alatt képtelenek voltak egy embert találni önmaguk közt, aki képes lenne csak a baloldalt összefogni? Ők akarnának országot vezetni? Még azt a réteget sem tudják megtalálni, aki esetleg rájuk szavazna. Foglalkoznak a szegényekkel? Szóban persze, "felszámoljuk a szegénységet" - na bumm, ezt mindenki ígéri, de a kilo krumplit sem osztogatták (ne mondd, hogy nincs miből). A nyugdíjasok? Róluk is csak annyit mondogatnak itt is, hogy elvenni a szavazati jogukat, meg tudatlanok, meg mit akarnak még beleszólni. A pénzesebb réteg esetleg? "Adóztassuk meg őket". A fiatalok? "Akinek esze van az elhúz innen". Szóval ki lenne az, akit a baloldal meg szeretne nyerni, akivel a választásokat a baloldal meg szeretné nyerni? Annyi az össz mondandó, hogy Orbán Viktor a sátán? Az kevés lesz.

Vagy nézzük a Jobbikot. Abszolút szimpatikus pártnak indult, én most is rájuk szavaztam, de teszem ezt egyre kevésbé szívesen. Tényleg nem tudják merre menjenek. Van kb egymillió szavazójuk, ami nem kevés, de ennyi. Itt megrekedt. Cigányozással-gárdázással több nem jön össze, a cukiságkampány nem valami jól sült el. Persze a cél az lenne, hogy a fidesztől lopjon szavazókat, de ahhoz nagyon szar a kommunikáció, plusz szintén nincs meg az alap ötlet, hogy mivel lehetne a fidesz szavazókat átirányítani.


Szóval a helyzet nem annyira egyszerű, még ha úgy is szeretnéd látni. Nagyon sok fideszes ismerősöm nem ért egyet a fidesz húzásainak nagy részével, de továbbra is a "nincs jobb" jelszóval a fideszre szavaznak. A Jobbik és a baloldal ócsárol közel 3 millió embert, ezek után mégis hogyan várják el, hogy 4 év múlva rájuk szavazzanak?

2018. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!