Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tanultatok a "málenkíj robotró...

Tanultatok a "málenkíj robotról" történelemórákon általános vagy közékiskolában/gimiben?

Figyelt kérdés

Kort is írjatok, köszi!


(Igazából csak kíváncsi vagyok, hogy valójában mennyire és mikortól említették meg a történelmünk e nem elhanyagolható rémségét. Úgy veszem észre keveseknek van fogalma arról, hogy ez mi volt egyáltalán. Én 41 vagyok, és nem beszéltek erről a suliban annak idején.

Bárkinek egyéb gondolata van a témához, nyugodtan jöhet.)



2018. ápr. 28. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, 8-ban és 12-ben körülbelül még a második világháborút sem sikerült végig vennünk év végére.

8-ban egyszerűen nem értünk el oda, 12-ben pedig ugye érettségi volt és arra kellett készülni, szóval azért nem. Ez 2006-ban és 2010-ben volt még.

2018. ápr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Elméletileg az általános 8. osztályban és a középiskolában is tananyag, benne is van a tankönyvekben.


Az, hogy a tanár kiemelten foglalkozott-e vele az órán, egyáltalán meg lett-e említve vagy eljutottak-e addig az anyagig egyáltalán, az persze mindenhol más - tanárfüggő.

Ahogyan az meg a diáktól függ, hogy odafigyelt-e erre, hogy elolvasta-e a tankönyvében vagy hogy emlékszik-earra, ami az órán elhangzott.


Most.


Mert a rendszerváltás előtt ez kevésbé volt jellemző. Nálunk volt róla szó a történelemórán, de nem tudom megmondani mikor, régen volt.

Azonban az elmúlt 30 évben rengeteg szó volt róla a médiában, különösen rendszerváltást megelőzően és utána, amikor az oroszok kimentek. Sok olyan film, dokumentumfilm is nyilvánossá lehetett, amit addig nem vagy nem széles körben lehetett bemutatni.


Az iskolai történelem oktatást nem a diákok szemszögéből kell elbírálni, mert engem akkoriban pl. soha nem érdekelt és csak azért tanultam meg, mert kellett. Nagyon sok mindenre nem is emlékszem belőle - pedig tudom, hogy leadták, elmondták, mert a párom nagyon szereti a történelmet és ő pedig mindent ott ismert meg először a történelem tanárától.

2018. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk komcsi tanárnőnk volt középiskolában, ilyesmivel nem terhelt minket.
2018. ápr. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl öreg vagy, nálad még épp nem jöhetett szóba :)


Én 36 vagyok és már tanultunk róla.

2018. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tanultunk róla, de már hallottam róla.
2018. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi megemlítettük gimnáziumban, bár túl sokat nem beszéltünk róla, kb. csak annyit hogy mi is volt ez, és hogy sokakat érintett. Tavaly érettségiztem.
2018. ápr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7%
Ez a fétised?
2018. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen tanultunk,érdekes volt(no meg durva).

14 éves fiú

2018. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt csak 1991 után lehetett tanulni. A szocializmus alatt nem jött szóba, utána még kellett ki idő, míg megírnak egy új történelemkönyvet.
2018. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!