Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Demokrata-e az, aki törvényese...

Demokrata-e az, aki törvényesen megválasztott miniszterelnököt megbuktat vagy annak kormánya megbuktatását tűzi ki legfontosabb politikai céljaként?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 24. 09:46
1 2
 1/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%
A megbuktatásnak van demokratikus módja is. Az egyik nyilván a választáson leváltás. De egy valódi demokráciában sorozatos botrányokat követően magától is lemond egy miniszterelnök. Nálunk ez már többeknek sem sikerült.
2018. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

A kérdés ostobaság. Demokrata miniszterelnököt épeszű ember nem akar megbuktatni. A buta akarhat, de annak elveszi a kedvét az épeszű.

Nagyon buta diktátor az, aki viszont nem törvényesen kerül hatalomra. Még Hitler is. Még Mussolini is. Még Caesar is. Mind törvényes volt. Ceaușescu is! Mégis kivégezték! Tehát a megbuktatást kitűzni többnyire csak törvényesen megválasztott miniszterelnökre lehet. Ez a normalitás.

2018. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom a mostani választásra gondolsz. A fidesz annyit csalt amennyit nem szégyellt, ezek után gondold végig a kérdésed.
2018. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
unatkozo troll
2018. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Ez épp akkora hülyeség, mikor megkérdi valaki, hogy miért akar egy párt hatalmat. A pártok politikatudományi definíciója, hogy a hatalom megszerzését törvényi keretek közt megszerezni kívánó csoportosulás.

Ha ebből indulunk ki, akkor mindenki, aki a törvényi keretek között akarja megbuktatni a miniszterelnököt és kormányát, az bizony demokrata.

2018. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván Ceaucescu-t is törvényesen választották meg.....
2018. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha például a Fidesz választási törvényét nézem akkor igen.
2018. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Azt hittem, érthető a kérdés.


Világosabban: mondhatja-e magáról azt, vagy mondhatják-e róla, hogy demokrata?

2018. ápr. 24. 18:08
 9/15 A kérdező kommentje:

"Demokrata miniszterelnököt épeszű ember nem akar megbuktatni."

Ezzel a kijelentéssel - pontosabb megfogalmazásában azaz így: DEMOKRATIKUSAN megválasztott miniszterelnököt épeszű ember nem akar DEMOKRÁCIÁBAN megbuktatni. - tökéletesen egyetértek

Emlékeztetőül:

Medgyessy Pétert puccsal távolították el a miniszterelnöki székéből.

"A 2004. június 13-án tartott európai parlamenti választásokon az MSZP viszonylag gyengén szerepelt, és a párt vezetői körében általánossá vált az a meggyőződés, hogy Medgyessyvel nem tudnak újra választást nyerni Orbán Viktorral szemben. Az ambiciózus Gyurcsány Ferenc – aki akkor sportminiszter volt – viszont ezalatt kialakította magáról azt a közképet, hogy alkalmas miniszterelnöknek és baloldali politikusként komoly elképzelései vannak az ország jövőjéről. Nyíltan mutatkozott Medgyessy riválisának. "


2010-ben, 2014-ben az országgyűlési választások eredményei természetesen nem tetszettek a vesztes pártok vezetőinek.

A választási eredmények közzétételének sajtótájékoztatóján – 2014-ben – egyetlen párt vezetője volt az, aki a nagy nyilvánosság előtt jelentette ki, hogy az eredményt nem fogadja el, és pártja MINDEN ESZKÖZ IGÉNYBEVÉTELÉVEL arra fog törekedni, hogy az új kormányt megbuktassa.

Ezt szintén a fent említett Gyurcsány Ferenc jelentette ki. A "Demokrata" Koalíció pártjának vezetője. A nagy sz/b@jkeverő, aki bármilyen közösségben megjelenik, ott csak a bajt hozza a közösség résztvevői fejére.

És nem vonták felelősségre a demokratikus rend megdöntésére való biztatással, felbujtással, gyűlöletkeltéssel.


Tehát: demokrata-e Gy. F., és jó-e az, ha ott van a szombati kormányellenes, demokráciáért kűzdő tüntetéseken?

2018. ápr. 24. 22:57
 10/15 anonim ***** válasza:
Világosan megmondtuk kérdező! Csak azt mondhatja! A társadalom érdekében cselekedni a társadalom érdeke ellen működő diktátort meg kell buktatni. Annak, aki tudja, hogyan. Te összekevered a véres leszámolást a hatalom elvétellel. Jelezném neked, ha egyebet nem nézünk, 1989-ben megbuktattak nálunk egy törvényes rendszert. 1956-ban nálunk megbuktattak egy törvényes rendszert. Az utóbbit "választások" nélkül", az előbbiben a választások már a megbuktatott vezetők nélkül történtek. Sem Grósz, sem a Politikai Bizottság más tagja nem indult. Az MSZMP-ből kivált új formáció, az úgynevezett reformkommunisták (akik megértették, hogy új rendszernek kell lennie, és ebben erősen közreműködtek) indultak. Legalább a közelmúlt magyar történelmét vedd figyelembe.
2018. ápr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!