Akik a Fidesz győzelmét a brit parlamenti rendszerhez hasonlítják, tisztában vannak azzal, hogy gyakorlatilag csak két párt van az Egyesült Királyságban?
A kérdésre válaszolva: az egyesült királlyság választási rendszere valóban a nagypártoknak kedvez, de ettől még nem csak két párt létezik, csak a többinek nincs érdemi politikai szerepe, ereje.
Nem is ez a legnagyobb gond a mi visszataszító választási rendszerünkkel a brithez képest, hanem az, hogy kétharmaddal ALKOTMÁNYT LEHET MÓDOSÍTANI.
A világon egyetlen olyan választási rendszer sincsen civilizált demokratikus jogállamban, amelyben ne volna szükséges legalább a választók egyszerű többségének (50% + 1 fő) a valamilyen jóváhagyása az alkotmány módosításához. Van, ahol nem is lehet módosítani.
Vannak még ilyen aránytalan rendszerek, de az alkotmányhoz egyikben sem nyúlhat a hatalom, sem pedig a választási törvényhez:
1.) Az USA alkotmányát egyáltalán nem lehet módosítani, csak kiegészíteni. A kiegészítést MINDKÉT HÁZ, a szenátus és a képviselőház meg kell szavazza (plusz biztosíték, hogy az egyik ház arányos, a másik aránytalan választási rendszerben van megszavazva), ÉS MÉG MINDIG NEM LÉP ÉRVÉNYBE ETTŐL!
Érvénybe csak akkor lép, amikor a tagállamok HÁROMNEGYEDE ratifikálta, tehát a tagállamok háromnegyedének szenátusa és képviselőháza is meg kell szavazza, hogy érvénybe lépjen. Volt olyan kiegészítés, amely csak 200 év elteltével lépett hatályba, mert ennyi időbe telt, hogy meglegyen az azt ratifikáló tagállamok háromnegyede.
2.) Franciaországban érvényes és eredményes NÉPSZAVAZÁS szükséges az alkotmány módosításához!
A franciák tehát pont fordítva járnak el, mint a mi undorító, gusztustalan maffiakormányunk: KÖTELEZIK a népszavazást a demokratikus jogállamiság alapját jelentő alkotmány módosításához.
A mi állampártunk BETILTOTTA, hogy népszavazást lehessen kezdeményezni az alaptörvényt érintő kérdésben!
3.) Nagy-Britanniában szokásjog (precedensjog) van, ez képezi az írott alkotmány helyett az úgynevezett törtélmi alkotmányt, amit egyetlen párt sem írhat fölül, semekkora felhatalmazással!
4.) Németországban VALÓDI KÉTHARMAD kell az alaptörvény módosításához. Ez az egyik LEGARÁNYOSABB választási rendszer a világon, így itt a parlament kétharmada valóban képviseli a választók kétharmadát. De még itt is van két fontos biztosíték az alkotmány módosítását illetően:
- egyrészt kétkamarás a parlament és mindkét ház külön-külön is meg kell szavazza kétharmaddal
- másrészt 2006 óta LEHET NÉPSZAVAZÁS ÚTJÁN IS módosítani az alaptörvényt. Tehát még a világ egyik legarányosabb rendszere IS, amelyben a képviselők kétharmada valóban leképezi a szavazók kétharmadát, még EZ A RENDSZER IS MEGENGEDI A NÉPNEK, hogy ha akar, közvetlenül hajtson végre alkotmánymódosítást. Azaz, bármily arányos is a rendszer, ha választott képviselők esetleg mégsem a népnek tetsző módon módosítanák az alaptörvényt, a német népnek joga van civil kezdeményezésre is népszavazást kezdeményezni róla, és akár visszaalakítani azt, amit a politika megváltoztatott benne!
Ilyen undorító, gusztustalan, antidemokratikus, népellenes, haza- és nemzetáruló gyakorlat, mint a jelenlegi pártállam visszataszító illiberális kleptokráciájában, SEHOL NINCSEN civilizált demokratikus jogállamban: hogy az alkotmány módosításához még a választók EGYSZERŰ TÖBBSÉGÉNEK a felhatalmazása SEM SZÜKSÉGES, a választók akár 44-48%-ának felhatalmazásával a magyar maffiakormány és az azt szolgáló állampártok úgy alkotmányozhatnak és úgy írogathatják át a választási törvényt is, ahogy éppen kedvük szottyan!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!