Az ellenzéki pártok vezetősége lemond, helyüket ugyanazon pártok másodvonalbeli politikusai veszik át. Ez erősíti az ellenzéket? Előrelépést jelent valamiben?
Nem valószínű, bár teljesen nem zárható ki. Nem ismerem egyik ellenzéki párt hierarchiáját sem, így nem tudhatom, hogy az eddigi pártelnökök valóban a legerősebb karakterek voltak-e a maguk pártjában, vagy más szempontok miatt voltak azok, akik. Azt láthattuk, hogy az eddigi pártelnökök stratégiája finoman szólva sem volt jó. A kommunikációról nem is beszélve. Az eddig hallott önelemzésekből pedig számomra az jött le, hogy fogalmuk sincs, mitől kerültek válságba. Bűnbak van szinte mindenhol, de önkritika nincs. Ha ez így marad, teljesen mindegy, hogy kik kerülnek a pártelnöki székbe.
Az mszp-t a magam részéről teljesen leírtam. A Jobbiknak sem adok sok esélyt az erősödésre, örülhetnek, ha túlélik. Náluk a Fideszéhez hasonló személyi kultusz kezdett kialakulni, ők nagyobb vesztesei lehetnek a vezércserének.
Lmp, Együtt, eddig sem zavartak sok vizet, Dk, ott tudomásom szerint nem történt változás a vezetésben.
Bár nem ezt kérdezted, de a magam részéről azt tartanám szerencsésnek, ha az USA mintájára egy kétpólusú rendszer alakulna ki itthon is. Ez természetesen igényel némi konszenzust, de ha megnézed, alap kérdésekben sok az átfedés az ellenzéki pártok programjában. A Fidesz ellen csak egy valódinegységbe tömörült ellenzéknek van esélye.
A másik, ami nagyon fontos, hogy új, karakteres és hiteles arcok kellenek. Akiket egyelőre nehezebben kezdhet ki a fidesz, mert még nincs múltjuk. Na ez a keményebb dió. Kevés az olyan fanatikus megélhetési politikus, mint Orbán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!