Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nyilatkozza azt minden...

Miért nyilatkozza azt minden ellenzéki, hogy nem volt fair a választás, és az egész választási rendszer nem fair?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 9. 00:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Marhaságnak tartom, hogy a Fideszre a szavazók kerek 50%-a sem (48% kb) voksolt és még így is be tudták húzni a 2/3-ot. Ellenben, ha az ellenzéket összeszámoljuk, rájuk a szavazók kb 52%-a szavazott. Még nem zárult le a számlálás, de számban kifejezve pontosan 2,720,053 főnél tart az ellenzék beleszámolva mindenkit, még ez a Fidesznél 2 598 269 fő. Értem én, hogy ez a 199 képviselőből 134-nak a mandátumát jelenti (ami egyel több, mint pont a 2/3, milyen érdekes) a Fidesz javára, de várjunk is csak, WTF??? Csak én érzem úgy, hogy ez a választási rendszer így minimum, hogy nem oké??? Mert nem az, mikor kevesebb számból több mandátumot tudtak kihozni. Ha azt nézzük, a teljes ellenzéki repertoárnak 66 mandátuma van több ember szavazatával... És ez a szám is milyen érdekes, nagyjából a fele a Fidesz mandátumnak és egyarámt nagyjából ez 1/3... Nem hiszem el, hogy ennyi embernek nem szúrt ez még szemet. Tényleg nem kell ide akkor más Orbánon kívül, ha még ezt sem veszik észre sokan. A Bölcs Vezé tudja :D
2018. ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ui: Utálom a telefont, itt-ott helyesírási hiábim is vannak...
2018. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azért mert nem fair :D

Munkában 10/8 ember jobbikra szavazott itt vidéken valamint GyK teli van jobbikossal, nem tudom elhinni, hogy ezek után 2/3-ad lett nekik. De mindenkit ledöbbentett. Aki nem ment el szavazni az is a Fideszt nyomta, a határon túliakat meg megvette kg-ra, az orszgában 1,5m kb a cigányság abból v 800ezer rá szavazott, a többi a nyuggerek, de hol 2/3-ad??? Oké hogy nyert, számítottam rá de nem ennyivel.

2018. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
De nem is az. Kísértetiesen közel van a pont-pont határhoz, egyrészt. Másrészt, 2014 nem ismerős? Kb. pont ugyanilyen eredményekkel, ugyan már... A részvételi arány változott, attól még csak egyel több mandátum. Egy ideig 133 volt. De ez egy baromság. És ami a legdurvább, hogy mindenhol, MINDENHOL a kibacott Fideszpárti csücsül. Minden helyen, ami fontos. Média, független vizsgálóbizottságok, pl az Állami Számvevőszék... Ott van a Fideszes, szóval kvázi semmi sem független ebben az országban ami közel áll a tűzhöz. Ez a nem oké. Az is egy hatalmas nagy ordas marhaság, hogy 2/3 esetén joga van az alkotmányon módosítani. Max 3/3 esetén engedném én ezt, de előtte bevezetném a max 8 évet, hogy senki ne élhessen vissza a hatalommal ilyen szinten. Sőt, igazából én még olyat is el tudok képzelni, hogy egyszer, egy független, befolyásolás alatt nem álló szervezet (legfőképp civil szervezésű, szakértőkkel) létrehozna egy új alkotmányt, amit onnantól mint mondtam, nem lehetne megváltoztatni. Akkor aztán ráfaragna az összes korrupt szar egy szinten...
2018. ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!