Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet már most valami következ...

Lehet már most valami következtetést levonni hogy 0,46 százalékkal magasabb már most a részvétel az országosnál?

Figyelt kérdés
Gondolok arra hogy például ösztönözni fogja az embereket hogy menjenek el szavazni mert hatalmas a részvétel már most a legelején vagy ez abszolút semmit nem jelent még?
2018. ápr. 8. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez azt jelenti, saját tapasztalatra alapozva. Hogy sokaknak, pl mint én és a párom van dolgunk bőven mára. De ő éjszakás műszak után rögtön szavazni ment, én pedig most indulok. Vagyis attól, hogy sok a dolgunk még elmegyünk szqvazni mert ez fontos! Úgy látszik szerencsére nem csak nekünk az :) 22L
2018. ápr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi érdemit, ez minimális különbség. Ráaádsul az sem egyértelmű, kinek jobb egy kicsit magasabbb arány. A Medián azt mondta ugye, hogy az utolsó időszakban a Fidesznek jobban sikerült a vidéki szavazók mozgósítása, lehet, hogy ez látszik.
2018. ápr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A magas részvétel az ellenzéknek kedvez, mivel a bizonytalanok többsége nem kormánypárti.


Ez jó jel az ellenzéknek, de várjunk még pár órát hogy akkor is ilyen magas lesz-e a részvétel (bár feltételezhetően igen)...

2018. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Hát, én voltam. És elkeserítő, hogy mennyi és milyen idős szavazott :(

Azt se tudta, hol menjen be a fülkébe. A másik ott rángatta a pártját, hogy papa, ki a Viktor embere nálunk, kit kell húzni.

Nagyon, nagyon remélem, hogy délutánra a fiatalok magukhoz térnek és többen lesznek, mert nem akarom, hogy a kilóra megvett Mari nénik döntsék el a következő éveket. A remény megvan, a gyerekem 20 éves, ő és valamennyi barátja is megy és szavaz.

2018. ápr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 0,46 megtévesztő. Nem 0,46 százalékkal, hanem 0,46 százalékponttal volt 7 órakor magasabb a részvételi arány, mint 2014-ben.

Valójában 30%-kal, azaz 1/3-dal többen voltak szavazni.


Ebből, mint írták, még semmi nem következik. Lehet, hogy a délután helyett inkább ezt az időszakot választották többen; szép idő van, legyen szabad a napjuk.


A magasabb részvételi arány, már nem egyértelműen kormányváltó hangulatot jelent. Mindenesetre mindkét szavazótábort buzdíthatja arra, hogy elmenjen, attól tartva, hogy a magasabb részvétel az ellentábor aktivítása miatt van.


De, amekkora kampány volt, lehet, hogy felbuzudulnak olyanok is, akik régebben nem szavaztak.

2018. ápr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hajlamosak vagyunk a meglévő félelmeinket rávetíteni a magas részvételre, ami még magasabb részvételt gerjeszt.


Soha nem szólt még szavazás ennyire arról, hogy mitől félünk, szemben azzal, hogy milyen jövő szeretnénk a hazánknak.

2018. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!