Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti megvonnátok a határon túl...

Ti megvonnátok a határon túl élő magyarok szavazati jogát? Ha igen, miért, ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 7. 19:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azért vonnám meg, mert a következményeit a döntésüknek már nem viselik ellentétben a többi 9-10 millió emberrel. Szerintem ez egyértelmű. Másrészt ha valaki nem él az adott országban nem is láthatja át igazán azt, hogy mi folyik itt szerintem, tehát nem értem miért akarna szavazni. Az egyéb területeken való támogatásukat viszont szorgalmazom és nem gondolom őket románoknak,ha magyarnak vallják magukat.
2018. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem támogatnám, hiszen hiába követik esetlegesen a magyar belpolitikát, mégsem érzik napi szinten annak hatásait, hiszen nem itt élnek.

Viszont így, hogy a Fidesz megadta nekik is a jogot, nem vonnám már vissza, inkább úgy alakítanám át a rendszert, hogy egyfajta nemzetiségi képviselőre szavazhassanak. Tehát küldhessenek mondjuk helyi képviselőt az erdélyiek, a felvidékiek, vajdaságiak. Valószínűleg ezek a képviselők is a Fideszhez állnának közel, de azért mégsem pártkatonákról lenne szó.

2018. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Viszont mi meg a külpolitika, diplomácia hatásait nem igazán érezzük, ami viszont komolyan hathat az ő életükre.
2018. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!