Melyik a leghitelesebb kormánypárti médium?
Nem kérek a provokáló ellenzéki kommentekből!
Ellenzéki nyugodtan írhat,csak kultúráltan fogalmazzák meg véleményüket.
Válaszokat előre is köszönöm!
Erre vannak teljesen független és objektív mérési módszerek. Például TV-k esetén azt mérik, hogy egy adott témában mennyit szólalhat fel kormánypárti és mennyit ellenzéki politikus. Az a leghitelesebb, amely mind két félnek egyenlő lehetőséget biztosít, hogy kifejtse álláspontját.
Ilyen szempontból még a Duna TV is hitelesebb, mint a TV2, miként kiderül egy mérés során.
Valójában ez csak rajtad múlik, hogy mit tekintesz hitelesnek.
Számomra az, amelyiknél a másik oldal véleménye is elhangzik pl. a hír mellett közlik a másik mondatait vagy cáfolatát is. Az, amelyiknél nem futok bele a hír ellenkezőjébe a valóságban.
Elfogultnak biztosan elfogult lesz, hiszen azt az oldalt támogatja.
De fordítva is így lenne, amikor a most ellenzék pártjai voltak kormányon, akkor meg irányukban volt elfogult a közmédia is és azok a médiumok is amik előtte is támogatták.
Mindekettőt figyelni kell, az ellenzéki és kormánypárti médiát is, na meg a valóságot is, és akkor talán lehet véleményt alkotni helyesen.
A közszolgálati csatornákat most divat szidni, de valójában a számszerű mérések bizonysága szerint az összes ellenzéki médiánál kiegyensúlyozottabb
Igaz. Viszont egy sajtó attól lesz ellenzéki,ha többségében(vagy csak) ellenzéki vélemény jelenik meg. A benyomásom miszerint a Heti Válasz viszonylag kultúráltan ír kritikát, nem változtat azon,hogy ez egy ellenzéki lap.
Mellesleg én is bele szoktam olvasni,mivel más jobboldali ellenzéki lapot nem nagyon találtam.
A legvadabb kulturálatlanság közepette kultúráról beszélni sajátos. És hiteltelen.
Ma nincs hiteles média. A hitelességhez megfelelő közeg kell, többek között igényes olvasó. Amikor az igénytelenség mindent legyőz, erről beszélni képmutatás.
Természetesen van eltérés, mert egyes médiumok csak gátlástalanul hazudnak, míg mások próbálják a látszatot tartani. De ennek lehetősége sok mindentől függ. Néhány (most csak kormánypárti esetben:
1. Mennyire függ a kormánytól, azaz van-e saját bevétele, és azt mennyire tudja befolyásolni a kormány.
2. A fő vezetők mennyire függenek a kormánytól (objektíve, tehát pénzügyileg, vagy szubjektíve, tehát baráti kapcsolattal)
3. A fő vezetők habitusa (ad a látszatra vagy sem, pénzéhes, stb.)
4. A közösség morálja (összetartó ereje, megosztottsága, gátlástalanok és magukat valamennyire tartók aránya).
5. Nem utolsósorban a médium profilja. Amelyik kulturális témával foglalkozik főképp, lehet hiteles is, mert ez nem lényeges szempont ott. Amelyik döntően politikával foglakozik, minden témája érzékeny, egyes időszakokban különösen (mint most), ott tehát nem is engedhetik meg maguknak az "objektivitást".
6. Fontos az olvasóközönség. A kormánypárti média a pártrajongóknak van. Egyik szerepe a rajongás szinten tartása, másik szempontja, hogy megértsék. Nagyon fontos, hogy ne utálják. Ezért ez a média (az olvasói miatt) nem is engedheti meg magának, hogy objektív legyen. Itt a hűség az elvárás (a közönség részéről és nem a kormánytól!)
Pontosan ugyanez megfigyelhető az ellenzéki médiában is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!