Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma változtattam lakcímet –...

Ma változtattam lakcímet – mit kell tennem, hogy az új lakcímemen tudjak szavazni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 3. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg azonnal rögzíti a rendszer az új címedet, de a helyedben azért utána érdeklődnék a helyi kormány hivatalban (vagy önkorinál?), mert úgy lesz a biztos! Nézz utána, a neten is fenn kell lennie az eljárás módjának - nagyon rövid az idő, ha jól tudom péntekig van lehetőség módosításokra!
2018. ápr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel a névvjegyzékbe vétel már megtörtént, így már senkit nem érdekel, ha megváltozott a lakcímed, ott vagy jogosult szavazni, ami az értesítődön szerepel.

Viszont péntek 16 óráig ßat tudsz jelentkezni másk szavazókörbe:

[link]


Itt értelemszerűen az "Átjelentkezés másik szavazókörbe", onlinme ki lehet tölteni, ügyfélkapu sem kell hozzá. Én hétvégén töltöttem ki, kedd reggel 9-kor megkaptam a visszaigazoló emailt, szóval gyorsan megy.

2018. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmit. Nekem küldtek levelet, amint új lakcímem lett az utána következő napokban, jött egy új levél az új szavazási címről.
2018. ápr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. és 3-nak volt igaza, nem kellett semmit tennem, automatikusan az új helyemen szerepeltem ma a névsorban.


2. hülyeséget beszélt.

2018. ápr. 8. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!