Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » LMP-sek, hogy van akkor a kvóta?

LMP-sek, hogy van akkor a kvóta?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a parlamentbe kvòtát akarnak bevezetni, ezzel nincs bajom (már nincs). De máshol is? Pl felsőoktatás, vezetői helyek stb.
2018. ápr. 2. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen kvótát? Nőit?
2018. ápr. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, csak parlamentit.
2018. ápr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Régen kacérkodtam a gondolattal hogy az LMP-re adjam a voksomat, aztán pont ez a részt akasztott ki. Nekem ez egyszerűen túl baloldali.


Szó szerint ezt írja az LMP a programjában:


"Azt szeretnénk, ha a

változásban a politika járna elől, ezért támogatjuk a pártlistákon legalább egyharmados női

kvóta bevezetését, átmeneti jelleggel."


A változásban járjon elöl a politika, tehát később a többi szektortól is várnának változást? Vagy mi az hogy "átmeneti jelleggel", mégsem gondoljál annyira komolyan? Vagy az egész csak valami blöff amit úgyse tartatnak be?


-----

OFF:

Meg pont utána következik ez a rész:


"A roma nőkről mint többszörösen hátrányos helyzetű

csoportról kívánunk gondoskodni. Ösztöndíjprogramot indítunk az iskolát elhagyni kényszerült

és oda visszatérni kívánó roma nőknek"


Szóval ha hátrányos helyzetű vagyok, de roma férfi, vagy hátrányos helyzetű de nem roma nő, akkor az LMP nem támogatna... Szép.

2018. ápr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Ja lemaradt...


[link]


29. oldal, 10. pont.

2018. ápr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Felsőoktatásban több a női hallgató, oda nem kell kvóta. Vezetői helyekben max az állami szférában lehetne kvóta, de ott nem akarnak.

Ha jól tudom, akkor női kvótát akarnak a parlamentben, amivel én egyet tudok érteni, hisz a lakosság 51%-a nő, míg a parlamenti kéoviselőknél csak 9% ez az arány.

2018. ápr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
A liberálisoknak mindenük a kvóta. Női, meleg, LMBTKQ, migráns stb. Ezzel kelnek - fekszenek.
2018. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem szimpi a part, csak attol tartok, ha verszemet kapnak es mindenhova kvotat akarnanak. Parlament lehet nem olyan gaz, kevesebb lenne a b..zizas meg a "becsicskitalak" felfogas
2018. ápr. 2. 19:02
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
De ha ezen múlik, az LMP mondjuk úgyse jut hatalomra...
2018. ápr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálam ezzel kaparta el magát az lmp.
2018. ápr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

A parlamentben most is van női kvóta, csak maximum.

Maxumum 0 nő.

2018. ápr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!