Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek tartozik felelősséggel...

Kinek tartozik felelősséggel a képviselő? Miért csak 4 évente lehet véleményt mondani a munkájáról?

Figyelt kérdés

A képviselő elvileg független, a parlamenti szavazáskor a legjobb belátása szerint dönt. Hogyan egyeztethető ez az elv össze a pártutasításra történő szavazással. Minek fizessünk 4 évig egy szavazó automatát, akinek nincs szabad akarata.

A másik kérdés miért nem hívható vissza a képviselő?


2018. márc. 19. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

REMEK KÉRDÉS!!!

Talán a legjobb, ebben a rovatban!

2018. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel és beszélj vele ...ja, hogy a Jobbikos képviselőkön kívül senki nem elérhető. Bukta. Legközelebb tudod, hogy kire kell szavazni. Április 8 ;)
2018. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen időszakot javasolsz kérdező?
2018. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

- A képviselőd neked tartozik felelősséggel.

- Vannak képviselői fogadóórák, véleményt a neten mondhatsz róla bármikor, négyévente viszont le is válthatod, ha elégedetlen vagy vele.

- Honnan tudod,hogy pártutasításra szavaz? Lehet hogy csak egyetért a párttal, elvégre azért van benne.

- Visszahívható, négyévente.

2018. márc. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"- Honnan tudod,hogy pártutasításra szavaz? Lehet hogy csak egyetért a párttal, elvégre azért van benne.

- Visszahívható, négyévente."


Istenem, de sötét..

2018. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk onnan sejtem, hogy pártutasításra szavaz, hogy büntetést kell fizetnie a pártkasszába ha nem a megadott gombot nyomja meg.
2018. márc. 19. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:

A képviselő ugyan független és valóban egyedül hoz döntéseket, azonban nem egyedül jutott be a parlamentbe, hanem egy párt tagjaként. A választók azért őt választották, mert azzal a párttal értettek egyet, azt a pártot akarták bejuttatni. A képviselő tehát nem azért kell figyelembe vegye a párt akaratát, mert a pártnak van alárendelve - hanem mert a választók döntöttek úgy, hogy ezen párt képviselőjeként jusson be.

Ha tehát mindig a párttal ellentétesen szavaz, akkor pont a választói ellenében szavaz.

Ha a választók egy olyan jelöltet akartak volna, aki nem kell figyeljen a pártja szavára, akkor független jelöltet szavaztak volna meg.

Azonban egyedi esetekben szoktak a párt akaratával szemben szavazni és ez a helyes. Ahogyan szavazásokon kívül is minden egyéni választókerületi képviselő a saját választókerületéért áll ki pl. hol legyen egy beruházás, ki kapja a fejlesztési pénzt, melyik választókerületben épüljön út stb. Ezeket mi nem látjuk, csak a végeredményt. A mi területi képviselőnk 1,5 év szembement a párt szándékával és kiállt egy számunkra káros beruházás megvalósítása ellen, a mi kérésünkre. Pedig eleinte támogatta, de mivel az itt élők ellenezték, ő is ellene szólt.

Szóval attól, hogy a végső szavazást látod csak, attól még nem szavazóautomaták és a párt döntését közösen alakítják ki. Éppen úgy többséggi döntés születik, mint a választásokon.

A képviselő visszahívására jelenleg nincs intézmény, de nem lenne rossz. Azonban ez is 2/3-os döntés lenne, amire nincsen sok esély.

2018. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#4: "Honnan tudod, hogy pártutasításra szavaz?" Emlékszel még Sólyom köztársasági elnökké választására? Ez csak egy példa.
2018. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!