Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bács-Kiskun megyében miért...

Bács-Kiskun megyében miért nem tudja megszólítani az ellenzék az embereket?

Figyelt kérdés

A Bács-Kiskun megye, amely se nem nyugat, se nem kelet, se nem gazdag, se nem szegény, semmi kirívó nincs benne, mégis a legfideszesebb megye, legalábbis ha a korábbi választásokra, vagy a jelenlegi közvélemény kutatási térképre ránézünk, ez a megye betonbiztos narancssárga, még az olyan verziókban is, ahol az ellenzék egyébként legyőzi a fideszt.

Na most én utánanéztem ennek, és arra lettem figyelmes, hogy Bács-Kiskun megye egy cseppet sem fideszesebb, mint bármelyik másik. A szavazati joggal rendelkező polgárok között arányaiban kb. ugyanannyian vannak mint bármely más megyében, %-ban ez azért mutat mégis magas fidesz vezetést, mert itt a legalacsonyabb a részvétel az egész országban. Tehát nem arról van szó, hogy a fideszre többen szavaznának itt, hanem az ellenzékre szavaznak sokkal kevesebben. Az ellenzék miért olyan gyenge ebben a megyében, miért nem tudja megszólítani az embereket?



2018. márc. 19. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Bács-Kiskun megye a jobboldal hagyományosan erős bázisa, Kecskemét még jobban. Főleg hogy hiába Gyurcsányék intézték a Mercedes gyárat oda mégis a Fidesz aratja abból is le a babérokat főleg adók terén amit vissza is kap a régió. Erős vállalkozások vannak ott és ezáltal jobban is élnek, sőt most a minimálbér emelés is sok embert abba a tudatban hagyott hogy ez is a Fidesznek köszönhető...szóval nem lesz változás.
2018. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez világos, a fidesz szavazókat értem, hogy miért mennek el választani. De arra vagyok kíváncsi, hogy akik nem fideszesek, azok miért nem mennek el, miért ilyen alacsony itt a részvétel?
2018. márc. 19. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt mindíg a jobboldal nyer felénk. Ki tudja mi az oka?
2018. márc. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan azért amiért Szegeden is baloldal nyer már jó pár éve
2018. márc. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De mi lenne az? Valami konkrétum most már jó lenne.


Szeged amúgy is csak egy város, nem pedig Magyarország legnagyobb területű megyéje.

2018. márc. 19. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!