Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan a 2006-2010 közötti...

Sokan a 2006-2010 közötti időszakot szeretnék viszont látni?

Figyelt kérdés

Direkt ezt az időszakot írom.


Én pont akkoriban voltam tini, váltan nagykorúvá, tehát már _valamennyire_ érzékeltem a dolgokat.

Öszödi beszéd. "Véres" tüntetések. Kossuth tér lekordonozása évekre - szerintem a világ szégyene.

Ígérgetések - aztán nem történt semmi, de semmi, vagy ha igen, sokkal később és nem úgy. Beruházások, fejlesztések alig - ha mégis átadták, akkor hatalmas késéssel és akkor is jóval magasabb végösszeggel a tervezetthez képest. Amit létre is hoztak, rettentő hamar tönkrement.

Megszorító intézkedések.

Szétesett kormány.

Jó, a szegénységről és a munkanélküliségről a válság is tehet.


Akkor egy kis Budapest:

Arra emlékszem, hogy hajléktalan ugyanennyi volt az aluljárókban, de eleinte még az állomásokon is. A buszmegállókban a menetrendi tábla is hiányzott sokszor és egyébként azt se feltétlen tudhattad így, hogy melyik járat megállója is az. Új buszokat alig vettek, új villamost alig vettek, a régi villamosok felújítása szünetelt, az Alstom metró évekig porosodott.



- Játékmetró horror áron,

- Alagút alföldi autópályán.


Ugyanúgy volt kivándorlás.


Ugyanakkor Magyarország azért sajnos elmaradott, a 2002-2010 közötti időszak se tett jót neki. Nem értem, miért kellene csodát várni a Fidesztől.

Illetve én azt is látom, hogy rettentő elégedetlenek vagyunk. Nyugatra is van felesleges metróállomás, fakivágás... Olvastam sok cikket nyugati magyaroktól, akik azt írják, hogy annyival azért nem jobb. Amikor én jártam nyugati városban, ott is láttam koszt vagy ez-az nem üzemelt.



Szóval biztosan egy jó nagy koalíció kellene? Gyurcsány kellene? Vagy mindegy, csak ne a Fidesz?



2018. márc. 16. 08:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Jóvan husom, jóvan. Meg lesz a jutalmad ha elolvassa valaki a Mészáros és Mészárostól.
2018. márc. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%

Most akkor ezzel mégis mit akarsz mondani?

Akkor is magyarok lakták ezt az országot és most is azok lakják. Ugyanúgy szervezetlen, széthullott és korrupt volt minden akkor is, mint most.

Nem dánok élnek itt vagy osztrákok, hanem magyarok és ez alapvetően predesztinálja a társadalom működésképtelenségét.

Ráadásul 2008-ban jött egy gazdasági világválság is, ami a mostani, dicsőséges Orbán-kormányodat ugyanúgy gyomorszájon zúzná, mint az akkori Túncsán-kormányt.

2018. márc. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem, én valami teljesen újat szeretnék, átlépni a XX. századból a XXI. századba.
2018. márc. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha 2006-2010 között voltál tini, akkor még semmit sem értettél a politikából! Akkor is loptak, de most olyan pofátlanul teszik, hogy kinyílik a bicska az ember zsebében! Az MSZP-nek nem volt Pénztáros Lőrince, aki 1-2 év alatt lett senkiből milliárdos a közpénzek ellopásából!


Amúgy meg: se Fidesz, se Gyurcsány! El kéne mindnek takarodnia és végre olyanoknak kormányozni, akik XXI. századi fejjel gondolkodnak és nem a szocializmusban nevelkedtek!

2018. márc. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

# 4



Szerintem ha a DK, MSZP nyer valamilyen formában, akkor lesz itt újra 2006, 2018-ban. Egyszer.

Másodszor igen, összehasonlítok. Mert nem értem, ha béke van, fejlődés van moért olyan rossz a mostani kormány?

Mert lop?

Te sohasem loptál? És ha hatalmat kapnál?

2018. márc. 16. 09:43
 6/19 A kérdező kommentje:

Lehet nem loptak ennyit (akkor pl a 4-es metróból mit csináltak)? De rohadt a városom, szégyelltem a városomat, szegények voltak körülöttem az emberek (akik mostmár nem) és munkanélküliek a családtagjaim (akik mostmár nem).

És ezt főleg egy tini látja. Egy 18 éves látja főleg.


Számomra nem kérdés az X sorsa.

2018. márc. 16. 09:56
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Azzal együtt, hogy az MSZP-t is a pokolra kívánom, ezerszer inkább 2006-2010, mint 2010 után bármelyik időszak.


Tudod mi a fő különbség a két korrupt kormány között? Hogy a mostani gyűlöletkeltő.

2018. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Inlább szétrohadó Budapest és éhínségközeli állapot (nemcsak a borsodi kis falvakban)?

Gyűlöletkeltő?

Ha a migránsokra gondolsz, akkor... Miért, te csíped őket? És a romákat?

2018. márc. 16. 10:23
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, mi akkor éltünk sokkal jobban és az ismerőseim zöme is. Akkor tudtunk építkezni, utazgatni stb. Véres tüntetések? A belváros szívében dolgoztam, emlékszem rá. Engem valahogy nem bántottak a rendőrök, bár nem is dobáltam őket macskakővel. Nem vártunk csodát a Fidesztől, de ezt a pusztítást se, igaz téged nem érintett, hogy rögtön lenyúlták a magánnyugdíjakat, megzsarolva azokat is akik nem akartak kilépni. Te is elégedetlen leszel, ha egy beteg rokonodat látod meghalni, mert nem kap kezelést. Sorolni lehetne még napestig.
2018. márc. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként én olyan büszke vagyok a fiatalokra, hogy igen, értelmesek, szembemennek azzal ami rossz, hát téged még olvasni is szörnyű.
2018. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!