Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » El tudnád nekem magyarázni a...

El tudnád nekem magyarázni a dolgokat objektíven?

Figyelt kérdés
Szeretném más ember nézőpontját is megismerni a mostani helyzetről politikailag Magyarországon. Fidesz+ellenzék. Én objektív vagyok, nem vagyok elfogult egyik párt felé sem. Inkább minél jobban szeretném átlátni a dolgokat. Sajnos megnehezíti a dolgom a média, ami vagy kormánypárti vagy ellenzékpárti. Sajnos szerintem nagyon sok az "agymosás" Nagyon nehezen tudok tájékozódni. Tudnál pár szót mondani, hogy mit gondolsz erről? Nagyon fontos hogy objektív legyél.
2018. márc. 8. 11:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha majd szavazok szeretnék saját döntésem szerint szavazni. Nem a média által belém csepegtetett infók alapján
2018. márc. 8. 11:53
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Mi a kérdés? Hogy kire szavazz? Ezt nem nekünk kéne megmondanunk, döntsd el magad! Objektíve a legkisebb rossz még mindig a fidesz, de én már csak azért sem szavazok rájuk. Inkább a Kutyapárt.
2018. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Hát nem írod pontosan mi érdekel. De lássuk van egy fidesz kormány átlagos kormányzással. Viszonylag stabil gazdaságot és költségvetést alakított ki. Lopnak mint minden kormány csak ők többet. Velük szemben egy gyenge semmitmondó választókat megszólítani képtelen ellenzék van. Az ellenzék nem egységes megegyezésre képtelen.
2018. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Van egy kormányunk, tele hibával, de mint előttem írják, kormányzóképes.

Vele szemben pedig minden idők legpocsékabb ellenzéki felállása, ami borítékolhatóan kormányzóképtelen lenne.

2018. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos kérdező kérésed kivitelezhetetlen. Vannak dolgok az életben, amik nem lehetségesek. Nem akarsz az Everestre mászni, mert tudod, ahhoz edzés, erőnlét, kitartás, felszerelés, pénz kell. Neked esetleg egyik sincs. De át akarod látni a politikát, mert nem tudod, hogy ahhoz nagyon alapos ismeret, a hazugság felismerésének tudománya, gazdaság értése és még sok más kell. Ezek megszerzése pont úgy nem lehetetlen, mint az Everest elérésének képessége, csak sok befektetés és sok idő kell hozzá.


Gondold meg. Nem tanultál gazdaságot, emberi természetet, filozófiát, vezetést és sok mást, de szeretnéd érteni a politikusok ravaszságát, ki hazudik ki nem, ki lenne jó, ki nem. Honnan kívánod ezeket megtudni? Tőlem? Mondok valamit. Miért hiszel nekem? Mi teszi hitelessé? Mond valami mást egy másik válaszoló. Neki miért hiszel? mitől hitelesebb? Attól, hogy olyant mond, amit szeretnél? És ha az hamis igény? Mint az Everest megmászása?


Ma lopnak. Sokat. Hallottad, de nem tudod. Ezért azt is mondhatnád, nem igaz. Igaznak akkor tarthatnád, ha tudnád hogy megy. Például. Te a haverom vagy, ismerlek. Én meg bármit megkapok, én vagyok a főnök, mindenki fél tőlem. Na most azt mondom neked, kiírok egy pályázatot 10 milliárdért. Pályázd meg. Nem értesz hozzá? Na és? Kerítesz egy jogászt (vagy küldök egyet) megírja a pályázatot öt millióért. Piszokul meg lesz fizetve, két nap munkája lesz benne, hiszen ért hozzá. A pályázatot megnyered, mert azt mondom a bírálóknak. Na nem ingyen. Adsz nekik fejenként két milliót. Megnyerted, kerítesz egy szakembert, aki összegyűjti a teendőket, embereket, vállalkozókat, gépeket, szóval mindenfélét szerez. Fizetsz neki 100 milliót. A munka egyébként egy milliárdba kerül, ha minden dolgozót rendesen megfizetnek, minden munkát jól elvégeznek. Nekem is adsz egy keveset, a felét, 5 milliárdot. Na barátom mit szólsz? Marad neked úgy három és fél milliárd. Semmiért. Én majd felavatom, te a háttérben szerényen örülsz, és egy hónap múlva megismételjük a bizniszt. Az adókat majd növelem. Vagy tudod mit? nem is növelem az adó mértékét. A számát növelem. Lesz fejpénz, füstpénz, kéményadó, ÁFA, társasági adó, már 200-nál tartunk, de nem számít. Fél év múlva csökkentem az SZJA-t egy százalékkal, a nép örülni fog. Most adtam utasítást, már számolják, mennyi lesz a kiesés. Már tervezik a propagandát, hadd tudja a nép milyen egy igazi jóakaró. Ja és keresik azt az öt dolgot, amit meg lehet még adóztatni. Ez nekem azért is jó, mert kisebb összegek lesznek, csak jó sokféle. Azt meg úgy se tudják áttekinteni. Ja és szóltam annak a sötétarcúnak is, hogy kezdje lealázni ezt a nagypofájú ellenzékit, már megint ott szaglász, ahol nem kéne. Még azt akarom mondani, van egy két díszmédia, ott piszokul le fognak húzni, te leszel a csúnya ember. Még én is fogok mondani egy két ejnye bejnyét. Ne is törődj vele, tudjuk, hogyan kell csinálni. Most kaptam a hírt, sikerült újabb ezer nyugdíjast meg egyetemistát beetetni. Ők is kaptak, na nem milliárdot. Erzsébet utalványt (ma 10 ezret, holnap talán 15 is lesz), az egyetemistáknak is megígértem, hogy visszakapják (már én is elszólom magam a fene egye meg, szóval megkapják) az ösztöndíj egy részét, meg a HÖK is kap szabadságot. Úgy értem, a jó HÖK. A rossz meg kap egyest a vizsgán. Mert nem tanul az ebadta. Aztán ugye a szabály szerint akkor ki lesz rúgva az egyetemről, és nem lehet HÖK. Tudod, a szabály. Hát kell, hogy legyen minőség az egyetemen, nehogy már ne érjen semmit a nemzeti diploma. Múltkor is szólni kellett, hogy már ne Józsefvárosban, hanem új helyen lehessen venni, de ne olyan olcsón. Így legalább a polgármester is kihúzza magát, hogy végre eltakarította, a rendőrség is kap plecsnit, meg ugye milyen jó az ügyészségünk. Jövőre ismét új helyszín lesz. És két év múlva nem pénzért, hanem Széchenyi kártyára lehessen venni. Panaszkodtak, hogy rosszul megy az üzlet.

Szóval haver egyet se félj, míg engem látsz. Ebben a székben. Tehát jó lesz vigyázni a székre.


Ki mond itt igazat? Rossz kérdés. Figyelj, ha senki se az igazságot akarja hallani, hanem valami szépet, személyre szólót, gondolod, hogy lesz épeszű politikus, hogy igazat mondjon? Egy fenét, akkor nem választják meg.


Nincs objektivitás. Annak feltétele, hogy legyen, egy csomó olyan ember, aki ezt akarja, ha nem ezt kapja, odavág. De nem vág oda, mert fél. Meg egyébként se tudja, hogyan lehetne. Ha kérdi, tíztől húszféle választ kap. Lemond róla. Bízik istenben. Vagy Merkelben. Vagy Putyinban. Esetleg feladja. ÉS óvakodik attól, hogy politikai helyszínen megjelenjék. Még lefényképezik. Engedélyt nem adott ugyan, de ez nem számít.


Ugye most már világos? Mindent értesz! Már csak az a kérdés, mitől megy olyan sok embernek rosszul, hogy siránkozni kell neki. Na arra majd jövőre kerítünk sort.

2018. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Inkább minél jobban szeretném átlátni a dolgokat."


Akkor rossz helyen vagy itt a GYK-n. Itt mindenki csak a magáét mondogatja, ami vagy igaz, vagy nem.

Ha tudsz esetleg idegen nyelven, akkor inkább külföldi médiát javaslok neked.

2018. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!