Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon eredeti tőkefel...

Magyarországon eredeti tőkefelhalmozás történik Fidesz által?

Figyelt kérdés
Kérlek ne hurcoljatok meg, ha csak ócsárolás menne akkor inkább ne írjatok, fölösleges, építő kritikát kérnék. Na szóval szerintetek mennyire állja meg a helyét az a felvetés, hogy Orbán eredeti tőkefelhalmozást hajt végre, amit sajnos szépen nem lehet megoldani, de viszont szükséges a hazai nagytőkés vállalatok létrehozása egy kapitalista világban amit hát lopással meg ehez hasonló dolgokkal lehet csak véghezvinni ebben a rendszerben. Kapitalista világban ha nincsenek nagytőkés, erős vállalatok az országban az csak gyarmat lesz idővel mint amerre mi is haladunk mert mi egész kelet-európa ha nem egy gazdasági gyarmat a nyugatnak ahonnan elszívják a munkaerőt, betelepitik gyáraikat akik viszik ki a pénzt és kevés bért adnak. Mintha tudatos tett lett volna a lezűllesztés, hogy legyenek munkásaik. Szóval aki jobban ért a gazdasághoz végiggondolná ezt kérem.

2018. márc. 6. 01:17
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Elkezdtem írni egy választ, de úgy 25 sor után kitöröltem az egészet, mert teljesen feleslegesnek találtam.

Egyszerűen olyan szinten kifordítva, feudális szinten látod a gazdaság működését a legtöbb magyarral együtt, hogy nem éri meg bármit is mondani erre.

Igazából azt sem tudom, hogy hol kezdhetném el.

2018. márc. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező


Ezt a gyarmati meg,, kiviszik a pénzt,, hülyeséget felejtsd el.

Egy ilyen kis 10 milliós országnál teljesen természetes, hogy nagyobb gazdaságoktól függnek. A világon van 3 nagy ipari központ: USA, Kelet Ázsia és Nyugat Európa. A környező országok mind ezektől az hozzájuk legközelebbi ipari központoktól függnek még az olyan nagyok is mint Mexikó.


A tőkefelhalmozás egy hosszú, évtizedekig vagy évszázadokig tartó folyamat amit egy ilyen kis országban nem elhet siettetni, mivel túl kicsi a belső piacunk ahhoz, hogy egyedül a belső piacra és állami támogatásra támaszkodva versenyképes iparágakat termeljen ki. Van egy határ ami alatt ez nem megy. Ez a határ pedig Lengyelország. Ha kissebb vagy, akkor nincs elég nagy belső piacod, tehát kereskedelem orientált ágazatokat tudsz csak felépíteni. Az viszont lassú, mivel szó szerint az egész világgal versenyeznek a cégeid.


Amit a Fidesz csinál azt úgy hívják hogy lopás és semmi köze a tőkefelhalmozáshoz.

Irányított állami és EU pályázatokon és tenderek keresztül a közpénzt pár oligarcha zsebébe szivattyúzzák.

Ez nem tőkefelhalmozás, ugyanis ezek az oligarchák piaci alapon teljesen versenyképtelenek és csak a politikai kegytől függnek.

Pl Mészáros Lőrinc cégei döntő része csak állami pénzből él. Pl közbeszerzések, agrártámogatások. A piacon teljesen versenyképtelen.

Az így ellopott vagyonból aztán újabban elkezdett olyan cégeket venni amik piaci alapon is működőképesek. De felmerül a kérdés: milyen gazdasági előny származik abból, hogy ezek a cégek Mészáros tulajdonában vannak?

Semmi. Ő semmit nem adott ezekhez a cégekhez.

Csak a nyereség megy az ő zsebébe attól se az országnak se a gazdaságnak.


A valódi tőkefelhalmozás amúgy most is zajlik, ugyanis rengeteg KKV kapcsolódott be a nemzetközi kereskedelembe és vált sikeres és növekvő céggé. De ez lassan megy, évtizedeket vesz igénybe.

Ráadásul az EU s forrásokat vadbarom módra költik el amivel pont, hogy hátráltatják a tőkefelhalmozást, mivel torzítják az iparágak növekedését ami csökkenti a hosszú távú hatékonyságot.

2018. márc. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Mesterségesen nem lehet létrehozni a "tőkés" nagyvállalkozókat, mert aki nem a saját tehetségéből kapaszkodott fel, az mikor elvágják a köldökzsinórt a pénzforrásoktól csődbe megy.


Orbánnak ezzel csak hatalmi céljai vannak, akik jelentős vagyonra tett szert közpénzből, mind érdekelt a médiában is, ahol a hazug propaganda megy éjjel nappal.

2018. márc. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
"Szavazz a Fideszre és az ükunokád végre Magyar földesúrnak dolgozhat!"
2018. márc. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Szavazz a fideszre ha rabszolgaságot akarsz hagyni a gyerekeidre.
2018. márc. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Na, köszi 2-es, hogy leírtad helyettem.

Én ennek úgy bő a felét leírtam, aztán töröltem.

2018. márc. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszer már volt ilyen anno, úgy hívják privatizáció. Azonkívül, hogy lett jó pár multimilliárdosunk, aki jól megszedte magát a szétlopott állami vagyonon, jobb lett nekünk? Rohadtul nem. És most se lesz jobb.
2018. márc. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fidesz megpróbálja történeti dumával ("eredeti tőkefelhalmozás" "nemzeti tőkés" és hasonló baromságok) a pofátlan lopást legalizálni!

Csak a nagyon primitív embert lehet ilyennel megvezetni!

2018. márc. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Orbánnak sajnos nagyon kevés a tárgyi tudása, viszont szereti kifacsarni a dolgokat. Az eredeti tőkefelhalmozásban saját tényleges munka, újszerű képesség volt, tehát a felhalmozó saját érdeme volt benne. Jelen esetben semmiféle érdemi munka nincs benne, a közösség által létrehozott tőkét a törvények kicsavarásával (joggal való visszaélés) közösségi tulajdonból személyes (magán) tulajdonná teszik. Az elkövetők olyan pozicióra lettek "megválasztva" (és fizetve közpénzből), ahol az érintetteknek közösségi célok elérése, a köz gyarapítása érdekében kellene tevékenykedni, ám ők ennek homlokegyenest az ellenkezőjét valósítják meg.
2018. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt csak a közvagyon ellen elkövetett nagyértékű lopás történik.
2018. márc. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!