Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy láthatják a hasonló...

Hogy láthatják a hasonló tapasztalattal rendelkező emberek ennyire máshogy a világot?

Figyelt kérdés

Elvileg az ember a korábbi tapasztalataitól függően látja a világot.


Én azt látom, hogy Magyarországon két szemben álló csoport van, akik sokszor kollégák, szomszédok, ergo ugyanazt látják, mégis teljesen mást gondolnak róla.


Az egyik szerint Európát és Magyarországot terroristák szervezett betelepítésével akarják elpusztítani és a fő célunk, hogy ezt kivédjük, amúgy alapvetően jó uton jár az ország.


A másik szerint a baj a korrupció, az oktatás és a tömeges kivándorlás, amúgy nem fenyegeti nagy veszély az országot.


A kérdés nem az, hogy kinek van igaza, hanem hogy hogyan lehet, hogy ennyire különbözően látják a helyzetet?


2018. márc. 5. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ezen már én is rengeteget gondolkodtam.

Én az utóbbi csoporthoz tartozom és el nem tudom képzelni azoknak a világképét, akik szerint Magyarországon minden rendben van és minden tökéletes, egyedül csak Soros és a migráncsok jelentenek problémát, de őket Viktor Úr sikeresen az országon kívül tartja erős karjaival, tehát ténylegesen megvalósul a remek kormányzás.

Nem tudom elképzelni, hogy honnan az a mélyigénytelenség, ami ezt táplálja. Nem értem, hogy emberek tömegei hogy tudják úgy leélni az életüket, hogy az egészet végiggürcölik egy kihasznált jobbágyként, de mégis teljesen elégedettek vele és ráérnek külső ellenségektől rettegni.

2018. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Az egyik szerint Európát és Magyarországot terroristák szervezett betelepítésével akarják elpusztítani és a fő célunk, hogy ezt kivédjük, amúgy alapvetően jó uton jár az ország. "


Szerintem meg a Fidesz szavazók sem gondolják ezt, max néhány gyépés.

2018. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

De, a Fidesz szavazói pontosan ezt gondolják, különben nem lennének a Fidesz szavazói.

És te is közéjük tartozol, ahogy az eddigi hozzászólásaidból le lehetett szűrni.

2018. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3#, ez így túlzás. Nem terroristák szervezett betelepítése zajlik, hanem egy olyan embertömeg szervezett betelepítése ami nem kompatibilis, sőt elutasítja a nyugati civilizációt.

Ez így megállja a helyét.

Azt ugye senki nem gondolja komolyan hogy az EU képtelen lett volna megállítani az illegális migrációt. Nem is akarta. Ahol nagy volt a nyomás ott az egyes országok saját hatáskörben döntöttek, mint pl az olaszok a Földközi-tengeren. De összeurópai válasz soha nem volt.

2018. márc. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert másfajta agymosást kapnak.
2018. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!