Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden vidéki álma az, hogy Budapesten élhessen?

Figyelt kérdés

Pedig vidéken majdnem mindenki (KSH szerint a magyarok 90%-ának van örök lakása) kacsalábon forgó emeletes, kertes palotában lakik. Mégis a legtöbben felköltöznek Pestre, és ilyen 4-5en bérelnek egy 2 szobás panel lakást valahol a külvárosban, ahonnan 1 óra busszal a belváros. Emiatt az ingatlanárak Budapesten az egekbe szöktek, egész egyszerűen mert mindenki ott akar lakni. Mi lehet ennek az oka?

Nyilván nem a pénz, mert nem sokkal keresnek ugyanazzal a munkával többet Pesten, reálisan ilyen 20 ezer forinttal kapnak többet, na bumm. Annyiért nem érné meg.

Kell lennie valami magyarázatnak, hogy miért választja valaki azt, hogy szobatárssal éljen (szerintem nyomorban) egy panelben, vagy egy kacsalábon forgó palotában, majdnem ugyanannyi jövedelemmel. De mi lenne ez a magyarázat?


2018. febr. 28. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nem álmom. Néha kell mennem munka miatt, és egy élhetetlen város számomra, tele dugókkal.

Viszont sok volt osztálytársam, barátom kénytelen volt Budapestre menni, mert ahol élünk, ott nincs annyi munkalehetőség. Pedig nem rossz környéken élünk.

Sokan persze nem maradtak Pesten, mert nem tetszett nekik, és inkább továbbmentek külföldre, vagy próbálkoztak az országon belül nagyobb városokkal.

Van, aki azért költözött Pestre, mert a párja pesti volt és nem akartak örökké távkapcsolatban lenni.

2018. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Legfeljebb a gazdagabb nyugat-magyarországi falvakban keresnek nem sokkal kevesebbet, mint Budapesten.

Itt keleten nagyon alacsonyak a fizetések, amiből nem nagyon tudnak megélni. Az meg nem mindegy, hogy most lakótársakkal, esetleg barátokkal bérelnek egy lakást, mint az, hogy otthon a szüleivel él a fiatal? Mert itt keleten ez a jellemző, hogy nem tudja elhagyni a szülői házat, mert nem tud annyi pénzt félrerakni.

Hiába a kacsalábon forgó palota, ha azt fent is kell tartani, ami nem kevés pénz. Kapásból ilyen időben fűtsd be, fával se olcsóbb már, mint gázzal, ott a víz, stb, tartsd rendben az udvart is, stb.

2018. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Már az első mondatod is egy vicc.

Egyébként pedig, leginkább a fiatalok akarnak BP-re költözni, akiknek a vidéki élethez képest felüdülés a budapesti nyüzsgés és jóval többre számítanak, mint +20 ezer forint.

Ennyiről szól a történet. Nem kell többet belelátni.

2018. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akik Pestre mennek, azok legtöbbje a munka miatt megy!

Vidéken - egy pár nagyvárost leszámítva - alig, vagy egyáltalán nincs munka, nincs normális megélhetés!

Én éltem Pesten, nem volt ott sem semmi bajom, de egy nagyon jó állás miatt Debrecenbe költöztem - és nagyon nem bántam meg! (de sokáig gondolkodtam rajta)

Szóval leginkább oda mennek az emberek ahol van munka és infrastruktúra. (lakás, iskola, jó eü. jó közlekedés, jó kult. élet, stb.stb.)

2018. febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

És szerinted ki akar lakni egy olyan kis faluban,ahol a lakosság fele 60 feletti,a másik fele kisebbségi?


Munkalehetőség kevés,ami van is,az sem fizet elég jól.


Amúgy el vagy tévedve,mert már vidéken is elég sokan szobatárssal laknak,mert elég drága már vidéken is az albérletezés.

2018. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a munkalehetőségek miatt. Sokan nem akarnak itt élni.


Itt élni tudni kell, hatalmas tömeg van a belvárosban, sok autó, zaj és kevés növényzet, sűrű beépítettség. Kívülebbről pedig sok idő lehet bejárni illetve a boltokkal, egyéb infrastrukturális elemekkel való ellátottság se olyan jó.


Én nagyon nem szeretek Budapesten élni.


Mondjuk nemsokára lesz meg egy új végzettségem, így a végzettségeim kerek egészet adnak, munkát fogok keresni velük - ezzel pont vidéken láttam álláshirdetéseket. Budapesten talán nem is, fura.

Szóval lehet, hogy olyan szerencsés leszek, hogy pont munkalehetőség miatt Budapestről megyek ki.

2018. febr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekem csak rémálmaimban jön elő.
2018. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vágyok Budapestre. Egyébként egyre kisebb a világ és néhány éven belül már ugyanannyit kereshetsz vidéki vállalkozóként is mint budapestiként. Eggyes területeken már most is érvényes ez. Pl ha van egy webshopod akkor szinte mindegy hogy hol van a székhelyed.
2018. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt honnan veszed hogy minden vidéki álma? Utálom a nyüzsgést. Sose vágytam oda.
2018. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is vidéki vagyok, de legfeljebb a rémálmaim között szerepel, hogy milliós lakosú városban éljek.
2018. márc. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!