Mi az, hogy az állami dolgozóknál figyelik hogy kire szavaznak?
Konkrétan a szavazást nem tudják figyelni állami dolgozóknál. A szavazó fülkében mindenki arra szavaz, akire szeretne.
Viszont a pártszimpátiát, népszavazásnál a véleményt keményen figyelik. A vezetők folyamatosan nézik a facebook tevékenységet, illetve puhatolóznak ki mit gondol politikai témákban. A vezetőknek jelentéseket kell írniuk a dolgozókról. Ezt onnan tudom, hogy az egyik járási hivatalnál dolgozó ismerősöm letiltott mindenkit a facfebook-on és az osztályvezető-nő kétségbe esett, hogy mit írjon fölfelé, és el szólta magát. Persze onnantól kezdve mindenki letiltott mindenkit. Ha valaki nem fideszes ki is rúghatják, persze nem azonnal. Igaz attól is függ, hogy a megye fideszes kiskirálya (parlamenti képviselője, kormánymegbízottja, polgármestere) milyen. Valakit ezért nem rúgnak ki. Valakit igen.
Pesten egy ismerősömet kirúgták, mert amikor aláírt a nolimpiás népszavazáshoz valamelyik médium lefotózta és pont benne volt a képe az újságban. Az is számít menyire kerül nagy nyilvánosságra, hogy nem vagy fideszes. Ha kiderül, alap a kirúgás. Nálunk is bejött a főnököm, hogy meg ne tudja, hogy valaki aláírta a nolimpiás népszavazáshoz az ívet. Tehát elvárják, hogy fideszesnek mutasd magad. Azt tegyük hozzá, hogy az állami hivatalokban a vezetők fideszesek, de nem mind elvakult és nekik is rossz, hogy figyyelni kell, meg jelentéseket írni, mert az érdemi munkától veszik el az idejüket. Nálunk inkább a maradjon titokban ki ellenzéki és azt jelentik, hogy mindenki fideszes elv érvényesül. Diktatúra van, és ezt egyszer egy fideszes vezető is elismerte.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!