Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A családi pótlékon nem lehetne...

A családi pótlékon nem lehetne spórolni?

Figyelt kérdés
Értem, hogy a FIDESZ iskolalátogatáshoz köti a családi pótlékot, de miért nem lehet jövedelemhez is kötni? A milliomosok miért kapják ugyanúgy mint egy szegény? Hány milliárdot lehetne ezzel megspórolni?
2010. jún. 8. 12:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
a családi pótlék nem lehet jövedelemfüggő, mivel a gyerek kapja és a gyereknek ritkán van jövedelme.... legfeljebb ki lehet találni helyette más támogatást, de amíg ez a támogatás a gyereknek jár, addig alkotmányellenes lenne a megkülönböztetés családi alapon ;)
2010. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
ja értem, tehát jogilag a gyerek kapja, mindegy hogy a szülei milliomosok vagy szegények...hát ez így gáz szerintem
2010. jún. 8. 12:44
 3/23 anonim ***** válasza:

Most csak egy kérdés: Hány olyan milliomos van, aki szerinted milliós fizetésre van befizetve, és családi pótlékot kap? Ha ezt vezetnék be, akkor csak még egy ok lenen, hogy ne rendes fizetésként, hanem kerülőutakon vegyék ki a fizetésüket.

El kell fogadni, hogy vannak olyan dolgok, amik alanyi jogon járnak, nem pedig fizetés kiegészítésként.

2010. jún. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Azért biztos lehetne ezen változtatni valahogy.

Azt lehet tudni, mekkora összeg az országnak összesen 1 évben a családi pótlék kifizetés?

2010. jún. 8. 12:53
 5/23 anonim ***** válasza:
ha úgy nézed, hogy több százezer gyerek csak azért nem hal éhen, mert kapja a csp-t, akkor egész más lesz a nézőpontod
2010. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%
A családi pótlék kifizetésnek az a része ami magas jövedelmüekhez megy elenyésző. Többe kerülne a külön adminisztráció, mint amit lehet spórolni rajta.
2010. jún. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem egy bizonyos jövedelem határ fölött fölösleges csalági pótlékot osztogatni.Valóban,egy milliomosnak az csak játékpénz,viszont ha a magas jövedelműektől megvont családi pótléknak megfelelő összeggel emelnék a szerényebb jövedelműek családi pótlékját,akkor az nem lenne pazarlás,és már is kevesebbet éhezne sok gyerek.
2010. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Jó akkor maradjon minden így.

Meg amit még néztem azok az utazási kedvezmények, dehát az is maradjon így. Jó így minden.

2010. jún. 8. 12:57
 9/23 anonim ***** válasza:
53%
Ja igen,az utazási kedvezmény sem azoknak jár,akik a legjobban rászorulnának.A dolgozók kapnak,de ők minek?Ők megspórolhatnák a fizetésükből az utazást.És itt sem nézik a jövedelemhatárt!Akinek nincs munkája,nem kaphat üdülési csakket.Az ő gyerekének az utazás sem jár?Mert nem volt olyan szerencsés,hogy munkát találjon?
2010. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy jó!

De most majd jön az egykulcsos SZJA, és aki rengeteget keres, az most majd még kevesebbet fog adózni.

Jól ki van ez találva!

2010. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!