Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érvek szólnak a kettős...

Milyen érvek szólnak a kettős állampolgárság mellett?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 12:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%

"Majd ha neked dőlne a házad össze megnézném,akkor is ekkora lenne e a szád..."


és mi a f@szomat csináljunk hogy áradnak a folyók???


hogy függ egyáltalán össze a 2ős állampolgárság amit megadtak


és a természeti csapás


néha nem értelek titeket b+

hogy lehet a kettő között párhuzamot vonni

2010. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

13.15-nek

A népszavazáson nem szavazták le, a többség erre szavazott, a népszavazás volt érvénytelen, mert nem mentek el elegen szavazni.

Ingyenesoktatás nem jár, hiszen az csak a magyarországi állandó lakhellyel rendelkezőknek jár. De - ahogy eddig is - lehet pályázni a nem magyarországi lakóhellyel rendelkezőknek.


Semmi összefüggés nincs az árvíz és a kettős állampolgárság között.

2010. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%
Semmi.
2010. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

13:25:


köszi :)

2010. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
13.12 megnéznéd megnéznéd. MÁr bocs, de nekem egyáltalán nem tetszik az ilyen. Mikor ilyen viharkárok is vannak, és akkor tátják a szájukat, hogy majd állambácsi fizessen, mert a tető meg ilyenek, és jaaaj nincs biztosításuk. Igen? És ki akadályozta meg abban, hogy kössön? Én a segítséget az ilyennek biztos hitelre adnám!
2010. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Szimbolikus jelentősége van"


Egy papírtól magyarabbak lesznek? Vagy érzik a törődést?

Mivel lenne nekik jobb, főleg, ha nem is jár vele semmi előny? Felesleges papírmunka lenne...


Én is mellettük állok, de állampolgárság minek?

2010. jún. 7. 14:08
 17/20 anonim ***** válasza:
82%
Azért kell az állampolgárság is, mert végigélték az elmúlt évtizedeket, a papirral a kezükben tudják, hogyha valami nagy baj történne (teljesen elméleti a kérdés, de pl üldöznék a magyarokat, az ország ahol élne meg akarná támadni magyarországot és behívnák őket katonának) akkor van hová menniük. Jogosan, papirral a kezükben.
2010. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%

Végigolvastam a válaszokat!

Ukrajnában, Beregszászban élek. Tájékozódtam az itteni konzulátuson, milyen jogokat, kedvezményeket kaphatok, ha kettős állampolgár leszek!

1. A kettős állampolgársággal ugyanannyi jogom van, mint egy mostani magyar állampolgárnak (az Unión belüli szabad mozgás, munkavállalás, határátkelőn az uniós folyosók használata stb.) TB nem jár, de ha rendelkezem bejelentett lakcímmel, megköthetem a biztosítást, amit persze fizetnem kell! Nem csak jogaim lesznek, hanem kötelezettségeim is!

2. Bizonyos kedvezményeket, amit a "Magyar igazolvány" nyújtott (pl. az évi egyszeri 90%-os utazási kedvezmény) megszűnik!

3.14:13-as válaszhoz:

Szerintem Ukrajna nem is gondol Magyarország megtámadására, de ha mégis bekövetkezne, hogyan képzelnéd el a lezárt határon való menekülést?

Megnyugtató és egyben felkavaró ez a törvény! Ugyanis ha felvenném a magyar állampolgárságot, előfordulhat, hogy elveszítem az ukránt! Erre mondhatnátok: Na bumm! Mit veszítesz vele? Például azt, hogy a szülőföldemet csak útlevéllel látogathatnám! Ami egy esetleges politikai konfliktus esetén szinte lehetetlen lenne! Vagy nektek az, hogy SZÜLŐFÖLD nem jelent semmit? Az "itt élned s halnod kell" nem egy egész országra, hanem a SZÜLŐFÖLDRE vonatkozik!

Bocsánat a hosszú válaszért!

2010. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves előző.Szerintem senki nem gondolja, hogy fel KELL venned a magyar állampolgárságot. Csak egy lehetőség, amit mindenki maga dönt el, hogy használ-e. Az én határon túli barátaim nagyon boldogok voltak, de csak egy kis részük fog élni a lehetőséggel.
2010. jún. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz mellette vagy ellene érvelni úgy, hogy a kettős állampolgársággal járó jogokat csak később határozzák meg, lásd: választójog.

Én ezért nem is mentem el a népszavazásra, mert azt se lehetett tudni, hogy valójában miről is van szó.

Előbb töltsük meg a kettős állampolgárságot tartalommal, tisztázzuk a vele járó jogokat és kötelezettségeket, majd utána alkossunk róla véleményt.

Eleve milyen sorrend az, amit a Fidesz követ? Előbb adja meg a kettős állampolgárságot és csak utána rendezi a választójogi törvényt?!

Ez olyan gyakorlat, mintha előbb vennének fel engem dolgozni valahova, és csak utána határoznák meg a munkaköröm és a béremet.

Ez röhej!

2010. jún. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!