Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig lehetett itthon az...

Meddig lehetett itthon az iskolákon belül (konkrétan az épületben) dohányozni?

Figyelt kérdés

Láttam egy 1980-as filmet, a Ballagást, ott szinte percenként gyújtottak rá az épületen belül, akár óra alatt is.

Ez valóban ennyire természetes volt akkoriban? Mikor szűnt ez meg? A diákok is dohányozhattak, vagy csak a felnőttek?


2018. jan. 28. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak a felnőttek dohányozhattak.(Többnyire a felnőtt diákok is valahol az udvaron, de ez iskolánként eltért, gimi - szakközép - szakiskola sorrendben nőtt a tolarancia.) A 70-es években még bevett szokás volt a tanáriban, értekezleten is dohányozni, meg a vezetők az irodáikban. 80-as években már volt külön tanári dohányzó, de a vezetők továbbra is az irodáikban. Fokozatosan szorult vissza a rendszerváltás után, egy nagy ugrás az a törvény volt, ami megtiltotta, hogy bárhol bárki dohányozzon az iskolában.
2018. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1984-ben már diákoknak nem lehetett, az biztos, a tanárokra nem emlékszem. A tanáriba nem voltam ugye bejáratos.
2018. jan. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még 2000 után is volt épületen belül kijelölt hely. Nem tudom, meddig.
2018. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az 1987/1988-as tanévtől tiltották meg a tanáriban a dohányzást, ha jól emlékszem. Akkortól a tanárok a tanári előtt, a folyosón dohányoztak...

Utána nem tudom, mikortól tiltották be az épületen belüli dohányzást. Jelenleg nem csak az épületben, hanem az egész iskola területén tilos dohányozni, tehát az udvaron is. A kapubejárat öt méteres körzetén belül szintén.


Diákoknak nem volt megengedett a dohányzás sehol a mi sulinkban, nagykorúaknak sem. Persze a wc-ben cigiztünk, vágni lehetett a füstöt, de oda nem jártak be a tanárok. Viszont ha a suli előtt megláttak bagózni, akkor ránk szóltak. Osztálykirándulásokon lazább volt, ott engedték.

2018. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!