Tényleg. A piacok ezt el is ismerik, lásd:
"A mostani 2% alatti tízéves hozam pedig már nem csak történelmi rekordot jelent, de nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedően alacsony.
Ha pár éve valaki megjósolja, hova jut Magyarország, kiröhögték volna
A régióban például sokáig logikus volt azt gondolni, hogy a lengyel hozamok a magyar alatt lesznek, Lengyelország nemzetközi megítélése ugyanis sokkal jobb volt, sőt a hitelminősítőknél még most is három fokozattal vannak felettünk. Ennek ellenére a lengyel tízéves hozam 3,3 százalékon áll, vagyis több mint 130 bázisponttal magasabb a magyarnál. A cseh kötvényhozam jelenleg 1,78 százalék, vagyis ha még 20 bázispontot tudna esni a magyar, akkor az is elérhető lenne, míg a románoknál a 4,32%-os tízéves hozam több mint duplája a magyarnak."
Persze. A kérdés inkább az, hogy a lehetőségeihez képest hogy teljesít?
(a V4-es országokhoz képest hozzuk az elvárhatót, a kérdés csak az, hogy képesek leszünk magasabb fokozatba kapcsolni vagy marad az a hátrány amit 2006-2010 között összeszedtünk)
Van amiben igen, van amiben nem. Elég sok mutató van, a kérdésed pedig meglehetősen általános. Mire gondolsz pontosan?
Azért mazsolázzunk párat a KSH adataiból:
- A népességszám csökkent
+ A várható élettartam nőtt
+ a reálkereset nőtt
- az egy főre eső tápanyagmennyiség csökkent
- a lakásépítések csökkentek
+ több az egy főre jutó orvos
- kevesebb a kórházi ágy
- kevesebb a diák
- kevesebb a könyv
+ többen járnak színházba
- kevesebben járnak múzeumba
+ kevesebb a bűncselekmény
...stb.
A kérdés, hogy mihez képest.
A korábbi évekhez képest igen. Mondjuk 2008-9-ben volt egy világgazdasági válság aminek a hatásai csak körülbelül 2013 környékén múltak el nálunk, szóval ahhoz képest nem nehéz jobban teljesíteni.
A hasonló országokhoz, a V4-ekhez képest viszont rendre alulmaradunk szinte mindenben, például az elmúlt években rendre mi produkáljuk a legalacsonyabb gazdasági növekedést.
Szóval egyfelől igen, jobban teljesítünk a korábbi időszakhoz képest ugyanakkor sokkal rosszabbul teljesítünk mint a többi hasonló helyzetben lévő és hasonló gazdasági szerkezetű ország.
4-es: egy főre több az orvos?
Hiteltelen az egész beírásod!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!