Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért beszél sok ellenzéki...

Miért beszél sok ellenzéki szavazó arról, hogy a többség kormányváltást akar (miközben nem)?

Figyelt kérdés
2018. jan. 20. 13:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Honnan tudod, hogy ki mit akar / nem akar? A közvéleménykutatásokból? :)
2018. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre, hogy sok ember azt hiszi, hogy a bizonytalan szavazók 100%a az ellenzékre fog szavazni holott ezt ők se gondolhatják komolyan.
2018. jan. 20. 13:43
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
A Fidesz 2014-ben 43%-ot kapott. (És akkor még le se vontam a lefizetett cigányokat, meg a hallott emberek nevében való szavazást.) Tehát már akkor is kormányváltást akart a többség.
2018. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
49%
A 3. válasz nagyon durva :D
2018. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%

Az van ha van egy botrány akkor általában az emberek nekimennek ennek és hangot adnak a nem tetszésüknek, de az ilyen pillanatokon kívül szinte egyáltalán nem foglalkoznak a politikával.


Ha pedig szavazásra kerül a sor akkor elsősorban a személyes érdekeit nézik (adórendszer, a rezsi stb.)és az szerint szavaz hogy ezzel ő elégedett vagy nem. A korrupciós botrányok mint pl.: újjabb közbeszerzést nyert a Pénztáros Lőrinc nem fog foglalkozni mivel őt ez így nem érinti személyesen( persze van az az érv hogy a mi adónkból ez valakinek szemetszúr de lényegében azt az adót így is úgy fizeted, abból vannak eltartva a senkiházi politikusok és az életükben sosem dolgozó szociális rendszeren élősködő piócák is)

2018. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Csak az a gond, hogy túl sok párt van, így megoszlik minden szavazat. Ha az összes szavazó állampolgárt nézzük, azoknak csak a ~40%-a szavazott a Fideszre, miközben az a 60% meg kormányváltást akart.


Pont ezért lenne szükséges a többfordulós szavazásra. A legvégére csak 2 párt maradna, és kettejük között dőlne el a nyertes. (Már más európai országokban is működik így.)

A mostani rendszer nem demokrácia, mert nem az van amit a többség akar.

Ha minden ellenzéki egy pártra szavazna (tegyük fel, mert csak az az egy van már), akkor kérdés sem lenne, hogy kormányváltás lesz-e.

2018. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
46%
Na ez az ami nem igaz múltkor mérték hogy a fidesz 1%-al népszerűbb mint az összes többi együttvéve
2018. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem a sok párt a gond, hanem a kevés szavazó. És kérdező, ugye te a saját gondolataidat adtad elő, nem a valóságot. Mert a valóság és a saját gondolat akkor esik nagyon közel, ha valaki nagyon jól ismeri a valóságot. Hogy te nem annyira, azt a mondataidból ki lehet olvasni. Mert az is egy valóság, hogy a beszéd árulkodik egy ember tudásáról. És ebben az a szép, hogy emiatt erről senki sem tud hazudni. Megérteni viszont csak az tudja, aki elég sokat tud.


Továbbá maradjunk abban, hogy köznapian nevezhetjük "ellenzéki szavazónak" azt, aki kormányváltást akar. De itt nem arról van szó, hogy "te ezt akarod, én azt akarom, ki győz?". hanem arról, miért is akarjuk, vagy nem akarjuk a kormányváltást. Aki "csak úgy" akarja, mert "tele a hócipője", az nem számít. Aki nem akarja "csak úgy", mert "mi a baj ezzel", az se számít. Csak az számít, aki érti is. És ebből van nagyon kevés. A megszavazáshoz nem kell érteni, a változás okához kell érteni.

2018. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

#6


"Csak az a gond, hogy túl sok párt van, így megoszlik minden szavazat."


Az nem gond, hanem demokrácia.

És a demokráciában az a párt vezeti az országot, amelyik a legtöbb szavazatot kapja.


A gond az az, hogy az ellenzék (egyik párt sem) nem tudja épkézláb módon előadni, hogy tulajdonképpen mit csinálna másképp, és közben annyit hangoztatják hogy "diktatúra van", "lopafidesz", "éheznek az emberek", "összeomlik a gazdaság", meg hasonlókat, hogy ezek közben kiüresednek, és azok is "vezető" nélkül maradnak akiknek valóban nem tetszik a Fidesz kormányzása, mert az ellenzék megmondóembereiben elvesztik a bizalmukat.


És egyre inkább úgy tűnik hogy az ellenzék "kerítés szindrómában" szenved.


Ez azt jelenti, hogy zsigerből ellenezték, de ma már nem bontaná le senki.

És ez jellemző az egész társaságra. Minden lépését ellenezték a kormánynak, de valószínűleg ugyanott folytanák, csak a hatalmat szeretnék megszerezni hozzá.

Főleg most, hogy a gazdaság felszálló ágban van, az államkincstár rendben, a fizetések nőlnek, satöbbi...

2018. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

#6 Miből gondolod hogy egy pl. egy mszps majd a jobbikra fog szavazni a kétfordulós választásnál?

De tegyük tegyük fel hogy megtörténne. Az olyan kormány ami protest szavazásból kerül hatalomra és nem szimpátiával az elvi kérdés hogy mennyiben tekinthető legitimnek

2018. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!